Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy hallhatta dr Orbán...

Hogy hallhatta dr Orbán Viktor pártelnök úr a kiáltásomat, hogy "Elég volt. "?

Figyelt kérdés
Amikor én éppen Finnországban vagyok, és itt sem szóltam semmit, legfeljebb finnül vagy angolul.
2009. máj. 2. 20:58
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
89%

- Az első tőmondat félig svédül, félig finnül van. Azt jelenti, hajrá Finnország. A 9 százalékot kitevő - és nem elnyomott - svéd kissebség szokása ez. Ezzel fejezi ki, hogy anyanyelvi szabadságot élvez, és hogy odaadó polgára Európa legkevésbé korruptabb országának.

- A második tőmondat finnül van, az jelenti, hogy Hajrá Magyarország.

- Kíváncsi vagy arra - én ugyanis megértettem -, hogy igazából mire gondolt a kérdés furfangos feltevője?

Finoman megfogalmazva: Az sem hiteles nyilatkozat, bejelentés, ha valaki olyanokra hivatkozik, akiket közvetlenül sem kérdezett meg, illetve politikai ellenoldal, ellentéte szavazótábor lévén az ki van zárva. Ezt a gondolatot egyébként a kérdés feltevője teljesen világosan ki is fejtette.

2009. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy értem,de még át kell gondolnom.

Viszont

Hogy hallhata dr Orbán Viktor pártelnök úr a kiálltásomat, hogy "Elég volt. "?

Amikor én éppen Finnországban vagyok, és itt sem szóltam semmit, legfeljebb finnül vagy angolul

1. Ha nem szólt semmit, mit hallott?

2 Hogy elég volt?

3 De hiszen meg se szólalt!

Mégse értem.


Vajon nem lehet-e hogy a kérdés feltevője egy szekus, vagy más kisantant titkosügynök aki nem tud jól magyarul?

2009. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
63%

Múlt vasárnam át kellet utaznom a várost, és sok helyen láttam, plkátokon megszövegezve is azt, ami a kérdés kedves - Most már nem világos, hogy milyen nemzetiségű és illetőségű - feltevőjének felkeltette a figyelmét. Rájöttem, hogy semmiben sincs igaza, s alig várom a második Orbán kormány hivatalba lépését.

Meg vagyok győződve, hogy

- Három éven belül a teljes államadósság a normális szint alá esik

- Két éven belül a foglalkoztatottság eléri a 105 százalélos rátá, tehát nemcsak teljes foglalkoztatottság lesz, munkaerő "importra" is rá leszünk utalva, illetve a magyarországi embereknek álláskereséskor még választási lehetőségük is lesz.

- A minimálbér már fél éven belül eléri az ausztriai 75 százalékát

- A tizenharmadik havi nyugdjat ugyan nem állítja vissza, de olyan - egyes rétegeknek 25-30 százalékos - korrekciót hajt végre, hogy az kompenzálja az elvesztett 13. havi nyugdíjat

- Természetesen visszaállítja a közalkalmazottak és köztisztviselők elvett 13. havi juttatását.

- Az országgyűlési képviselők visszahívhatók lesznek

- Az országgyűlési képiselők bizonylat nélkül semmit sem számolhatnak el.

- Az országgyűlési képviselők alapilletményét felemeli ugyan, de az egyéb juttatásokkal együtt leendő nettó illetményük - mai árakon - a 70 százalékára zsugorodik.

- Nem lehet majd valaki egyszerre polgármester és országgyűlési képviselő is

- Komoly felelősségrevonások lesznek az elmúlt 7 esztendő parlamenti képviselői és állami tisztséget betöltők körében.

- Törvénybe kerül a kétkamarás, alsó és felsőházzal együtt 170 fős Parlament létrehozása.

- 2011 január elsejétől be tudjuk vezetni az EURO-t, a mesésen szép 245.-Ft/EUR árfolyamon rögzítve.

- Már 2010-től 2,5 százallékos GDP növekedés várható!

- Alanyi jogon jár majd a családi pótlék, minden nappali tagozaton tanuló gyermek után - A jobb módú szülőktől különleges adók formájában fogják elvonni.

- Nem lesz ingatlanadó, és annak be nem vezetését Törvény fogja garantálni.

- Visszaállítják a 4 évvel ezelőti gázár támogatás mértékét.

- Újra tömegesen épülnek majd szciális bérlakások.


- A H1N1 influenza teljesen el fogja kerülni hazánkat!!!


Meg vagyok győződve, hogy a többségnek ugyanez a véleménye!

2009. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
72%
Megérzete, hiszen Isten után a 3-4. legfontosabb ember! Miért ne hallotta volna meg Finnországban?
2009. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
86%

Barátaim!

Csodálkozom, hogy senki sem fűzött kommentárt a dr Orbán Viktor pártelnök urat, mint miniszterelnöki aspiránst dicsőítő, nem is rövid "értekezéshez", amit annak szerzője kétszer is megismételt! Egyikőtök sem vette észre, hogy az provokávió volt? Ha a "csodálatos jövőkép", az utolsó előtti mondat gyanús kellet volna, hogy legyen.

2009. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
85%
Nekem feltúnt. Előszőr megdöbbentem ezen az elvakultságon, de amikor elolvastam az utolsó mondatot, átértékeltem, és jókat röhögtem az egészen. Valóban nagyszerű élcelődés volt, de felesleges, az elvakult Fidszesek úgysem értik. Még azt sem, hogy miért imádják Orsósék unokáját.
2009. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
96%
Biztos az enyémet hallotta Szarvasról, mert én teli torokból kiabáltam. Igaz Neki, hogy ELÉG VOLT az uszításból, a lázításból, a demagógiából. Biztos ezt értette félre, és építette be "ünnepi" beszédébe. Ilyen stílussal még egy nagyopn rokonszenves politikus is nagy ellenszenvessé válhat, hát még az, akit soha sem kedveltem!
2009. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
33%

:):):) :(:(:(

Vegig olvasva a valaszokat,hol sirtam hol nevettem,de ez a kerdes es a valaszok kb.arra valok h minel elobb toroljek oket.

1.A kerdes tobb helyen,tobb felekeppen elter a targytol.

2.A kerdes feltevoje iszonyat benan fogalmazta meg a kerdeset.Mint jovendobeli magyar szakos tanar sem ertettem csak bovebb kifejtes utan.

3.A kerdes elegge provokativ,nezetem szerint.

Ezekhez meg hozzajon az h gondolkozok egy olyan kerdes kiirasan h miert van ennyi buta kerdes a Politika temakorben.Mert szerintem sokan nem tajekozodnak elegge csak irnak valamit h minel tobb valasz erkezzen a kerdesukre mivel tudjak h sok ugyanolyan kaliberu emberke fog valaszolni a kerdesere.

En nem politikailag nem foglalok allaspontot itt de gondolkodjunk mar egy kicsit.Ilyet minden politikus mondott mar.Mind a "mi nevunkbe" beszel ugy h meg sem vagyunk kerdezve.Ez most akkor miert uj dolog?

Azert jo olvasni h vannak ertelmesen es nem elfogultan valaszolok akik nem hurrogjak le egybol mas velemenyet.

Mit vartok a politikai vezetoktol amikor ti is ugyanolyanok vagytok?Ugy veszem eszre a magyar ember nem kepes a kompromisszumra.

Szidjatok az eppen ellenzeki partot mert nem hajlando egyeterteni es osszefogni az uralmon levo partal?Ti nem ugyanezt csinaljatok?Bar az igaz h a vezetoknek kellene peldat mutatni de mindannyian tudjatok h ez nem fog bekovetkezni.

Nem akartam most senkit megbantani a valaszommal es elnezest kerek ha valakinek megis rosszul esett.

Nyugodtan le lehet szavazni,nem kulonosebben erdekel.

2009. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
31%

".A kerdes feltevoje iszonyat benan fogalmazta meg a kerdeset.Mint jovendobeli magyar szakos tanar sem ertettem csak bovebb kifejtes utan."


Már azt hittem, hogy csak én nem értettem meg a kérdést.

2009. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
41%

12:34:

Bálványozd már máshol Orsós Viktorkát. Az lenne M.O. halálos ítélete, ha a maszop vagy a zsidesz még egyszer hatalomra jutna!!! Győzzön a Jobbik!

2009. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!