Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért szimpatizálnak magyar...

Ceri kérdése:

Miért szimpatizálnak magyar emberek milliói az MSZP-vel. Azok után is, hogy már sokadszor teszik padlóra az országot?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 08:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
81%
Nézik a tévét.
2009. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%
A választók nagy többsége a média és a reklámtáblák által manipulálható birka tömeg kategóriába tartozik. Ha értelmes emberek élnének Magyarországon, ugyan mi szükség lenne politikai plakátokra? A nyugdíjas úgyis leszar mindent, neki meglegyen a pénzecskéje ő úgyis feldobja a talpát 10 éven belül, őt egy sima nyugdíjemeléssel meg lehet fűzni. Az MSZP szavazóbázisa is rájuk épül.
2009. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Az a bizonyos tanár elég régen mondhatta amit mondott. Az "szarik az egészre" aki mást sem tud csak vegetálni.

Nem az USA-ban élünk vagy a kádárrendszerben - ha törődünk a gyermekeinkkel az országunkkal akkor muszáj politizálnunk.


A balos úriembert pedig egyszerűen nem is értem. Hogy GYF mit ad elő az egy dolog ( én nem Öszöd óta nem hiszek neki, hanem a "mi az hogy, nagyon is.." óta tudom, hogy nem igaz ember). Az viszont tény, hogy vezetésével sikerült az országot tönkre tenni. Vagy ez nem így van?

40 évig azt tanultuk, hogy umbulda ügyeskedés kell ahhoz, hogy talpon maradjunk. Ez nekem akkor sem tetszett.

Eltelt 20 év és a helyzet csak romlott.

Én nem akarok ügy boldogulni, hogy lopnom, csalnom, hazudnom kelljen pedig lehet, hogy intellektuálisan alkalmas lennék rá. És olyan vezetőket sem akarok akik elárulják a népüket valamilyen nagyobb hatalomnak ( bolsevikok, nagytőke) és közösséget vállalnak olyanokkal akik embereket daráltak le, végeztek ki hatalomvágyból vagy teljesen mindegy hogy milyen okból.

Ezeken a dolgokon csak úgy egyszerűen át lehet lépni?


Ezért tettem fel a kérdést. Ezt szeretném megérteni!

2009. máj. 13. 12:54
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert újra 1,30 lesz a kenyééér! Csak euróban ami meg 300 forint/euró... mert mi sosem fogunk euróval fizetni az biztos:s
2009. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
76%

a balos úriember vagyok.


"Az viszont tény, hogy vezetésével sikerült az országot tönkre tenni. Vagy ez nem így van?"

nem.

ez egy folymat, ami akkor kezdődött, amikor a rendszerváltáskor azzal kellett szembenézni, hogy az emberek alapvetően jól éltek, miközben gyakorlatilag nem dolgoztak. (gyárkapun belüli munkanélküliség, nézzél utána)

Két kísérletet leszámítva (Bokros csomag, GyF reformok), egyetlen kormány sem mert ezzel szembenézni. így aztán a teljes szociális rendszer (pl. egészségügy, gyes, gyed, nyugdíj) teljesen elszállt, értelemszerűen magával rántva az adórendszert is. kb. mostanra járt le az az idő, ameddig a Kádári rendszer kitartott volna, most tartanánk ott, ahol a környező országok tartottak akkor. A GyF féle reformok azt próbálták megycsinálni, amit a környező országok akkor megcsináltak. Nézd meg pl. a sokszor felhozott szlovák adórendszert, de leginkább a hozzá társuló szociális rendszert. meg fogsz lepődni. Olyan nincs, hogy az ember kevés pénzt szed be és sokat költ. Ott sem ez van...


"...közösséget vállalnak olyanokkal akik embereket daráltak le, végeztek ki hatalomvágyból vagy teljesen mindegy hogy milyen okból."


tudod volt án olyan is, hogy fehérterror, meg olyan is, hogy inkvizició, meg érdemes lenne utána nézni, hogy szentnek hazudott István királyunk miket is követett el, különös tekintettel arra, hogy miért is született meg a Turáni-átok...

Szép amit mondasz, csak ez alapján kb. az eszkimók az egyetlenek, akikkel szóba lehetne állni, csak kérdés, hogy ők akarnának-e szóbaállni velünk...


Szerintem venned kellene magadnak a fáradságot és ellátogatni az apeh honlapra, megnézni, hogy mikor miből mennyi adót szedtek be, meg kellenne nézned a tb honlapot, hogy mire mennyit költenek, megnézni a ksh oldalán pl. a munkaerő piaci adatokat és aztán elgondolkodni azon, hogy mégis hogyan állunk a valóságban. és talán elkezdeni arra hallgatni, aki legalább részben beszél erről és ezekre építi fel a cselekvési tervét és nem csak olyan üres dolgokat mond, mint nagytőke, meg adócsökkentás, meg családi adózás, meg hasonlók.


tudod én rendszeresen nézem a fidesz oldalát is és figyelem a hírtv-t, mert érdekel, hogy mit akar a másik oldal, mert lehetséges, hogy ők akarják jól. csak éppen nem derül ki semmi. üres közhelyek.


persze lehet, hogy bennem van a hiba. figyelmetlen vagyok. elképzelhető. de akkor te biztos okosabb vagy és tudsz nekem egy kérdésre válaszolni...


Az adócsökkentés kezdete és a gazdaság felfutása közötti időben miből kívánja fedezni a fidesz az adókiesést?


neked erre, már ha ténylegesen értelmes szavazó vagy és nem csak pofa alapján szavazol tudnod kellene a választ. legalábbis szerintem.


(mondjuk ez egy beugratós kérdés, mert ezt egyszer már megkérdezték OV-től, csak ő azóta sem válaszolt, illetve megtette, amikor pl. a minimálbér megadóztatását emlegette, mint tervet, csak ez valamiért sem a fidesz honlapra, se a hírtvbe nem került bele. ki tudja miért...)

2009. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Válasz a balos kérdezőnek


"Az adócsökkentés kezdete és a gazdaság felfutása közötti időben miből kívánja fedezni a fidesz az adókiesést? "


Néhány 100 milliárd ft-os összegről beszélünk maximum.

Mennyi kölcsönt vettek fel GYF-ék? és mi az eredménye? azt most tapasztaljuk meg.

Tehát ha ennek a kölcsönnek (sacc.) kevesebb mint 10%-át a gazdaság élénkítésére "herdálta" volna el a szoc. kormány, akkor az már sokszorosan visszatérült volna.


De válaszolok a többi felvetésedre is.

1. A kádári rendszert ( nem keverendő össze a meg nem valósult szocializmussal) lényegében a gazdasági túlerőben lévő nyugat buktatta meg. Fegyverkezési verseny világbanki kölcsön, eladósodás stb...

Ugye látod a barátaid keze nyomát ezekben a dolgokban?


2. A középkori példáid amiket óvodás módszerrel (óvónéni ő is rossz volt nem csak én) itt felhozol...?

Ha az inkvizíció a példa akkor csak gratulálni tudok.

Jó az irány ld. Holokauszt törvény = inkvizíció , átültetve napjainkba.

És könyörgöm én nem bűnös népekről eszkimók, orosz vagy zsidókról beszélek hanem emberekről és szervezetekről. Pl.: mszmp, mszp, camorra


De tudom úgy is hiába írom neked ezeket. Valóban egy árok van közöttünk. És ne fogjuk másokra. Ezt nem a politika ásta, hanem csak mások az erkölcsi normáink.

2009. máj. 14. 11:32
 27/32 anonim ***** válasza:
79%

"Néhány 100 milliárd ft-os összegről beszélünk maximum."


a 2009-es költségvetés kb. 9000 milliárd. nem gondolod, hogy "néhány 100" milliárd nem egy olyan összeg, amiről beszélni kellene???? mert pl. "néhány 100" milliárd a gyógyszerkassza is...


te gondolkodsz is, vagy csak visszaböffented magadból, ami a füleden beesik???

2009. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Hány ezerből nem jutott 100 ?

Ezt valahogy nem sikerült ideírnod. Vajon miért?

És még én böfögök ?


Én a kádárkorban is éltem elég sokat. Ahogy mondád, akkor az emberek nem dolgoztak. Ma akinek van m.h-e az keményen dolgozik. Adódik a kérdés - Hol a lóvé ?

Én megmondom neked - ellopják !


Nem sírom vissza azt a korszakot, ugattam ellene épp. eleget. Nem volt demokrácia. Loptak akkor is, csak nem ilyen szemérmetlenül.


Te nyilván nem 70000 Ft minimálbérből élsz. Viszont nagyon sok honfitársunk ennyi pénzért keményen dolgozik.

Ennyit ér a munkájuk? Tudnak ebből gyereket nevelni? néha venni egy könyvet? vagy akár a rezsit kifizetni?

Csodálkozol Hogy senki nem akar adót fizetni?

Miben különbözik egy ilyen embernek az élete egy rabszolgáétól? Mert azon kívül, hogy másnapra "újratermeli" a munkaerejét (azért , hogy egyesek 230 ezret költhessenek el 1 nap) ezen kívül mire elég ez a pénz?

És képzeld ha OV nem emeli fel 17-ről 50 ezerre a minimálbért, akkor hol tartanánk? Szidtátok is érte!


Csodálkozol, hogy a nép nem veszi már be a szoci maszlagot?


Én már 7 éve azon csodálkozom, hogy van aki beveszi.

2009. máj. 14. 15:12
 29/32 anonim ***** válasza:
53%
Kár, hogy a kérdést nem lehet lepontozni! :) Semleges vahgyok, nem érdekel a politika, de a "baloldai úriemberrel" sok helyen teljesen egyetértek. Tudom, ezért lepontozás a "jutalmam".
2009. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
69%

A rendszerváltás óta figyelem a közgazdasági műsorokat,és sokszor tapasztaltam,hogy ugyanarról másként nyilatkoznak a jobb és a baloldali közgazdászok.A statisztikával uis,mindent belehet bizonyítani,és mindennek az ellenkezőjét is ,az átlagpolgár nem tudja eldönteni,hogy valóban mi az igaz,legfeljebb annak hisz,aki neki szimpatikusabb.

Ami pedig egy előttem hozzászóló véleményét illeti,hogy miért hittek Hitlernek még Berlin ostromakor is ?

Először is nem mindenki hitt neki,ezért kysérelték meg a merényletet.

Másodszor:sokan tudták,hogy a "csodafegyver" készül,és elsöprő győzelmet hozhat.A háború után derült ki,hogy atombombát akartak készíteni,de egyrészt már nem volt elég idejük,másrészt elis árulták őket az amerikaiaknak.

Ha sikerül,tényleg győztek volna.Hál Istennek,hogy nem sikerült.

2009. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!