Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek melyik párt nyer...

Meszike91 kérdése:

Szerintetek melyik párt nyer a 2014-es választásokon?

Figyelt kérdés
remélem a jobbik

2012. nov. 2. 16:49
1 2
 1/18 Ozmium42 ***** válasza:
40%
Én nem fogok szavazni, de szerintem, és sajnálatomra Bajnai fog nyerni, vagy marad a Fidesz.
2012. nov. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
FIDESZ!
2012. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 bumbi02 ***** válasza:
84%
Én kíváncsi vagyok a Bajnai féle Együtt2014-ből mi lesz végül, kiket gyűjt maga köré, de így az Együtt 2014 feltűnésével van esély egy baloldali koalícióra. Alapból 5%-os népszerűséggel dobbantott az Együtt2014 (asszem Századvéges felmérés?) És még cska most jelent meg. 1-2 év alatt szerintem 10-15%-os támogatottságra is fel tud duzzadni. És nem a többi baloldali párttól fog elszívni szavazatokat, hanem felfogja szedni azoknak egy nagy részét, akik a bizonytalanban voltak máig, mert Mszp-re nem akarnak, Jobbik túl szélsőség, LMP túl gyenge, Fideszt meg nem akarnak. Azzal hogy középre helyezkednek be, még a jobboldalról is tudnak húzni embereket.
2012. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Én már párszor kifejtettem azt a véleményemet, hogy Orbán alatt tisztességes választásról nem lehet beszélni. Egy ilyen diktátor nem teszi meg azt a szívességet, hogy csak úgy elmenjen, hogy hagyja magát félreállítani csak azért, mert az általa mélyen lenézett nép máshogy szavazott. Vak, aki nem látja, hogy az elmúlt két és fél évben minden arról szólt, hogy Orbán és az orbánizmus itt még évtizedekig uralkodjon. Erről szóltak a törvények és az alaptörvény, erről szólt a minden területen jelentkező államosítás és sok minden egyéb. Meg Orbán maga is erről szólt, amikor még a választás előtt arról beszélt, hogy ki kell építeni a centrális erőteret, ami évtizedekre meghatározza az ország irányát. Az egykulcsos adó kétharmados törvénybe iktatása kapcsán mondta Orbán, hogy a következő 10 kormány kezét akarja megkötni ezzel.


Tehát nem lehet kétségünk a felől, hogy bárhogy is szavazunk vagy szavaznánk, a dolog egyesélyes. A ránk oktrojált alkotmányt és a választási törvényeket addig és úgy módosítják, hogy csak a FIDESZ győzhessen. Ezt már eddig is megtették, de ha kell, újabb elemeket dobnak be. Aztán ott van a félmillió határon túli szavazó, akik kontrollálatlan körülmények között, a kizárólagosan fideszesekből álló választási apparátusnak küldik el majd levélben a szavazataikat. Ezzel, és még ennél súlyosabb eszközökkel is csalni fognak, ha kell!


Ezek után nekem nem is akkora kérdés, hogy ki fog győzni. Én azért majd leadok egy szavazatot ellenük, de nincs sok illúzióm. Orbántól csak erőszakos eszközökkel lehet megválni, leszavazni szerintem többé nem lehet.

2012. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem marad a FIDESz. Nem azért, mert annyira profik, de abba beledöglene ez az ország, ha olyanok jönnének, akik kezdik lebontani, amit az előző "alkotott", és ezzel megy el újfent az idő. Most a nagy ellenzékibe bejönnek azok, akik bukott politikusnak számítottak már amúgy is. A baj az, hogy nem csak le kell tudni váltani Orbánékat, hanem okosan kellene irányítani az országot, erre meg ez a sokféle érdekeltségű ember nem lesz képes, kitör a még nagyobb ellenségeskedés, sárdobálás. Ez a Juhász Péter is kendermagosként a káb.szer legalizálásáért harcolt, mi várható el tőle, ha más területen is a lovak közé dobná a gyeplőt. Ennek az országnak a legnagyobb baja az állampolgári fegyelmezetlenség. Azt meg liberalizmussal kezelni nem lehet. Maradjon a Fidesz, vigye végig, amit tervezett.
2012. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
jobboldal együtt legyőzni a szakértői humoristákat!
2012. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha van egy kis remény, akkor lesz igazi változás, és jön a Jobbik, de ha a Fidesz vagy a Bajnai nyer, akkor erre az országra lassú halál vár.
2012. nov. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha a Fidesz marad. akkor néhány év múlva csődbe megy az ország! Nem lesznek befektetők, tovább nő a munkanélküliség. Az a kis bizalom is, ami még meg van az ország iránt, eltűnik majd. Már most is sokkal több az állam kiadása, mint a bevétele. Nem tudjuk teljesíteni a kötelezettségeinket. Ezért bocsát ki több száz milliárdnyi államkötvényeket! Nem az IMF-től vesz fel hitelt, hanem azoktól, akik a kötvényeket megvásárolják! De ha mindig ilyen kölcsönre szorul az ország, mi lesz, ha a kötvények lejárnak? Honnan lesz pénz a visszavásárlásukra? Igaz, akkor hozhat olyan törvényt, hogy ne kelljen visszafizetni. Tőle még ez is kitelik.

Orbán legalább 20 évig akar uralkodni, és ezért meg is tesz mindent.

A szavazók többségét kizárja alkotmányos jogaikból a regisztrációval. A kisebb pártoknak is nehéz lesz jelöltet állítani.

Azt viszont tudja, hogy Bajnai képes lenne az okozott károkat mérsékelni, visszaállítani az ország iránti bizalmat, és rendbe hozni az államháztartást.

Gondoskodni fog róla, hogy ne legyen lehetősége a választáson indulni. Rogán már javaslatot akar tenni a Parlamentben, hogy civil szervezetek, egyesülések NE indulhassanak a választásokon.

A végeredmény: csak a Fidesz tud majd győzni a többség akarata ellenére.

2012. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szerintetek hányszor teszik még fel ugyanezt a kérdést?
2012. nov. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem vagy Fidesz, vagy MSZP, de tökmindegy, mert jobb úgysem lesz.
2012. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!