Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 2014-ben a Fidesz 40%-ot, a...

2014-ben a Fidesz 40%-ot, a Jobbik 12%-t kap, a maradék 48%-ot meg a mostani ellenzék, akkor milyen szövetség fog kormányozni?

Figyelt kérdés

Én úgy látom az alábbi 3 lehetőség lesz ilyen esetben:

1. Fidesz - Jobbik kormány

2. Fidesz - Mszp "nagykoalíció"

3. Mostani ellenzék + Jobbik?


Nekem egyik sem szimpi.

Ilyen esetben mi lesz?



2012. dec. 1. 15:19
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első verziót kihúzhatod. :)
2012. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Az most mindegy, hogy a Jobbik 12, 18 vagy 25%-ot kap, a lényeg, hogy a Fidesz és a mostani ellenzék is 50% alatt marad, a maradékot meg a Jobbik kapja.
2012. dec. 1. 16:28
 13/38 EagleHUN ***** válasza:
53%

Én nem így látom a helyzetet.Nem fog összeállni senki senkivel.

Valószínűbb hogy éppen meg lesz a Fidesz 50% -a vagy 1-2%-al kevesebb, és úgy alakít kormányt, a Jobbik meg kap 18% körül (remélem még ennél is többet) az MSZP meg a Jobbik alatt végez (lévén hogy a DK kivált belőle).

Így a Jobbik lesz a második legnagyobb párt és ezért ellenzékből ugyan de a MÉRLEG NYELVE is.

A Magyarországnak kedvező és nem önös törvényeket megszavazná a Jobbik a Fidesz mellett, a nem kedvező a Fidesz által önző törvényeket pedig leszavazza a többi ellenzékkel együtt!


Mindenesetre jelen meglátásom szerint ez lenne minden Magyar számára a legkedvezőbb. (Ha megmaradunk a realitásoknál mert ugye sajnos a jobbiknak esélye nincs még most megnyerni a elkövetkezendő választást talán majd az az utánit XD)

Én továbbra is a Jobbikra szavazok, talán pont ezért, hogy legyen végre aki konTROLLálja a Fideszt.

2012. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Utolsóval teljes mértékben egyet értek.
2012. dec. 1. 16:40
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Lehet Fidesz kisebbségi kormány is, ha sikerül ebben a ciklusban teljesen lerakni az új rendszer alapjait. Elsősorban az adószabályokra gondolok, ha azokat stabilizálni tudják a ciklus végére, akkor nem sok változtatás kell majd. Például a bankadóról már mondták, hogy hosszú távon így marad.

Ez esetben szükség esetén kívülről velük szavazhat néha a Jobbik vagy bárki más egyedi alkuk alapján.


Csak álom, hogy megjön a politikusok esze és svájci rendszert vezetnek be, ahol a kormány az összes bejutott párt képviselőiből áll az eredményük arányában, és az alapvető stratégiai kérdésekben az ország érdekében egyetértenek.

2012. dec. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

A mostani ellenzékben benne van a Jobbik is!

A parlamenti ellenzék = Jobbik, MSZP, LMP (DK frakció nélkül).

Így értelmezhetetlen a kérdés.

2012. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
71%

1. Jobbik senkivel nem fog koalicióra lépni mert ez náluk alapvetés! Ha bárkivel is együtt akarna működni akkor elvesztené szavazóinak nagy többségét! Hisz politikájuk alapja hogy mindenki tolvaj banda és csak ők, egyedül hozhatnak radikális változást!! A koalició felérne ennek elárulásával!!

2. Fidesz mszp koalició? Magyarázzam??? :)))

3. 1-es pont itt is áll!


4. Ha a fidesz és jobbik mellett összejön elég százalék akkor a többiek ha más nem egy kényszerkoalicióban benne lehetnek!


5. A fidesz alapíthat kisebbségi kormányt a jobbik hallgatólagos külső támogatásával...


6. A legvalószínűbb:

Most tárgyaltuk ki hogy a jelenlegi regisztrációs rendszer tökéletesen alkalmas a kamu határon túli szavazatok gyártására, de csak az aktuális kormányzópártnak! Magyarán itt a fidesz simán "összehozhat" 1-2 millió fals szavazatot úgy hogy az leellenőrizhetetlen szavazat de kötelező érvényesnek elfogadni!!!!

A fideszt elnézve én egyértelműnek látom hogy mivel itthon nem tudnak, így a határon túliak kamu szavazataival cslnak egy hatalmasat és megint ők kormányoznak majd!!!

2012. dec. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy ki nyer 2014-ben,csak a 2010 előtti banda sosem jöjjön vissza
2012. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem felesleges még nagyon tippelgetnünk, majdnem 2 év alatt még nagyon sok minden történhet.

Egyébként az általad felsorolt 3 lehetőség közül az első kivételével én mindegyiket kizártnak tartom.

Németországban összejött a nagykoalíció, de itt lehetetlenség lenne összeegyeztetni a Fidesz és az MSZP érdekeit.

Szerintem egyébként vagy marad a Fidesz-kormány egyszerű többséggel, vagy pedig MSZP-Együtt 2014 koalíció lesz.

2012. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
25%

ma 17:19

Én ezt azzal egészíteném ki, hogy a 2010 előtti bandákból senki ne kerüljön többet hatalomba, mert jelenleg azon mesterkednek, hogy hogyan alakítsanak át mindent úgy, hoyg ugyanazok az emberek induljanak a választáson, csak valami átszínezett, átnevezett, szétvált összeállt együttműködés koalícióban. Tehát 2014-re arra készülnek, hogy elhitesség az emberekkel, hogy ők nem ők, hanem teljesen mások, és ezt elhiggyék az emberek, ha ugyanazokat a fejeket látják is.

2012. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!