Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 2014-ben a Fidesz 40%-ot, a...

2014-ben a Fidesz 40%-ot, a Jobbik 12%-t kap, a maradék 48%-ot meg a mostani ellenzék, akkor milyen szövetség fog kormányozni?

Figyelt kérdés

Én úgy látom az alábbi 3 lehetőség lesz ilyen esetben:

1. Fidesz - Jobbik kormány

2. Fidesz - Mszp "nagykoalíció"

3. Mostani ellenzék + Jobbik?


Nekem egyik sem szimpi.

Ilyen esetben mi lesz?



2012. dec. 1. 15:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is könnyen előfordulhat hasonló helyzet.

Kisebbségi kormány alakulna, mint 2008-ban az SZDSZ kiválásával.

Ha az MSZP, Együtt, DK, LMP megállapodna az együttműködésről és több mandátumuk lenne, mint a Fidesz-KDNP szövetségnek, akkor ők alapítanának kormányt. Ha a Fidesznek lenne több helye a parlamentben ők kormányoznának kisebbségből.


De kisebbségben nagyon nehéz kormányozni, így előfordulhat, hogy fél-egy éven belül működésképtelenné válik az országgyűlés és új választásokat kell kiírni.

2012. dec. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%

A jelenlegi ellenzéki csoportosulások (pártok , társadalmi szervezetek ) le szeretnék váltani a fideszt. Ezzel össze is foglaltam a politikai programok közös vonásait. Mindenki vezető szeretne lenni - tehát minél nagyobb részt szakítani a politikai hatalommal járó gazdasági előnyökből .

Csak együtt tudnának győzni, de senki sem tudja a másik pontos támogatottságát. Az egy fordulós választás miatt

2012. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

folyt köv.

Az egyfordulós választás miatt nem lehet felmérni az erőviszonyokat, nem lehet felosztani előre tortát. Mindenki bizalmatlan mindenkivel. És ez nem fog megváltozni 2014-ben sem. Az ellenzék a magyar "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet követve inkább elveszíti a választást csak nehogy a konkurens csoport nyerjen.

Ezért nem lesz leváltva a fidesz.-

2012. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
50%

Előző hozzászólásomban, melyet szíveskedtél töröltetni azt írtam az első lehetőséget kihúzhatod.


A második válaszoló ezt írta:


"kizárt dolog a fidesz mszp koalíció"


Ezt nem töröltetted. Kérdésem a következő:


Mért tartasz valószínűbbnek egy Fidesz Jobbik koalíciót mint egy Fidesz - MSZP -t és miért nem hangozhat el kérdésedben egy olyan vélemény, mely a Jobbik - Fidesz koalíció lehetőségét zárja ki?

2012. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
50%
Ja bocs. Csak én voltam béna és nem találtam meg a saját válaszom. :D
2012. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A legújabb Tárki felmérés alapján pont egy ilyen felállás alakulna kiha most lennének a választások. A Fidesznek a biztos pártválasztók körében 36%-a van, az MSZP-Együtt 2014-nek 39%-a, a Jobbiknak 18%-a, az LMP-nek 6%-a, a DK pedig nem jutna be a parlamentbe. Tehát a baloldalnak jelen állás szerint az LMP-vel együtt sem lenne meg az 50%-a mint ahogy a Fidesznek sem a Jobbikkal. Patthelyzet. Ha ez történne, akkor két lehetőség van. Vagy a győztes pártot kérik fel kisebbségi kormányzásra, vagy új választást írnak ki. A harmadik lehetőség, hogy 2014-re olyan koalíciók alakulhatnak ki ami ma még elképzelhetetlennek tűnik, tehát erre van a legkisebb esély, de tudjuk, hogy a politika tud tartogatni érdekes dolgokat...

2012. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
96%
Előző vagyok. Bocsánat elírtam, a Fidesznek meglenne a Jobbikkal az 50%, de kicsi rá az esély, hogy koalíciót kössenek. Ami még lehetséges forgatókönyv, hogy bizonyos kérdésekben a Jobbik kívülről támogat egy kisebbségben lévő Fidesz kormányt. Érdekes helyzet, meglátjuk mi lesz.
2012. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
28%

Én a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy a most formálódó ellenzéki összefogás 2014-re megerősödik, és leváltja a Fideszt. Akár még az LMP nélkül is, de lehet, hogy ők még az utolsó pillanatban észbe kapnak, és csatlakoznak. Hogy aztán ez konkrétan milyen nevű pártokkal valósulna meg, az még a jövő zenéje. Az MSZP nyilván ott lesz, meg valahogy az Együtt 2014 is, aminek addig párttá kell alakulnia.

De ennek csak akkor lenne reális esélye, ha a korábban már népszerűtlenné vált figurákat nem tolnák újra előtérbe, hanem szakértői kormány alakulna nemzetközileg is elismert emberekből, amely csendben végezné a dolgát, és az itthon érezhető valamint a külföldről is visszaigazolt eredmények igazolnák a tetteiket.

A baj csak az, hogy olyan mértékű a politikai megosztottság, hogy szinte nincs senki, akire rá ne sütnék a bélyeget, hogy ennek vagy annak a pártnak az embere (ami persze attól még nem feltétlenül igaz, mert ugye más az elvi alapú szimpátia, és más a szakmaiatlanságot is felvállaló szolgalelkűség).

2012. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a feltevést most vesd el a Fidesz már most 40% alatt van.
2012. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Igaz, a Fidesz 40% alatt, de a Jobbik viszont 20% közelében!

Nem a pontos számokon szeretnék lovagolni, hanem a lényeg, hogy a Fidesz és a Jobbik szavazatainak összege nagyon nagy valószínűséggel 50% felett lesz.

2012. dec. 5. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!