Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az emberek nagyon utálják a...

Az emberek nagyon utálják a politikusokat? ( lent )

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Arra gondoltam, hogy ha így folytatják Mo. vezetését az ország pár éven ( kb. 50-60 évet saccoltam ) belül végleg tönkremegy, nem mintha most valami fényes lenne a helyzet. Valakinek tennie kell valamit. Utána néztem "pár" dolognak és arra jöttem rá, hogy politikusnak nem nehéz lenni. Az egyetlen dolog amihez érteni kell, egy fejlesztethető képesség: a hazugság vízfolyás szinten. Én nem tudok hazudni, pont ezért gondoltam, hogy megválasztanának az emberek. Most 2 lehetőség van: megválasztunk egy őszinte embert, aki próbál segíteni, de nem ígér biztosat vagy megválasztunk egy hazugot, aki minden jót ígér, de tudjuk, hogy hazudik és próbálkozni sem próbál. Én olyannak nem szeretnék menni, amit utálnak az emberek. 10 pontos skálán mennyire utáljátok a politikusokat? Mi a véleményetek a meglátásomról?

2014. jan. 7. 23:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az emberek nem a politikusokat utálják, hanem a hazug és aljas embereket.

Mivel a politikusok általában azok, ezért utálják őket és nem pedig azért, mert ők politikusok.


Az is kérdéses, hogy mit akarsz tenni. Mert ha ideológiailag nem vagy szimpatikus egy olyan embernek, akik mindenáron ragaszkodik a saját ideológiájához, akkor neki nem leszel szimpi.


Például ha akarsz egy tisztességes kapitalizmust teremteni Magyarországon, jóféle bérekkel, akkor egy begyepedt komcsi még mindig ellenségnek fog látni, mert nem kommunizmussal akarsz jólétet csinálni.


Vagy például Vonáról még nem hallottam olyat, hogy ő egy mocsok ember, mert hazudik. Viszont azt hallottam már, hogy sokaknak nem szimpi, mert a muszlimokkal, oroszokkal, kínaiakkal haverkodik, ki akar lépni az EU-ból és hasonlók.

2014. jan. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Aha, és hogyan szeretnéd feloldani azt a problémát, hogy nem lehet megkülönböztetni a hazugokat az őszintéktől? Akár te is lehetnél hazug politikus, aki azt hazudja hogy ő végre őszinte, nem?
2014. jan. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1-es igazából segített valamennyit.

2-es: amit írtál logikus, de ha a másik fel azt mondja, hogy csökkenti a rezsit ( mint most, hát nem hazudtak de azzal a pár száz forinttal, még kitörölni sem lehet, főleg, hogy az adókat növelték ), én meg azt mondom, hogy csökkentek a segélyt, akkor a cigány szavazók nagy részét elvesztem, de a magyaroknak nagy részét megnyerem. Nem?

2014. jan. 7. 23:26
 4/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nevezhettek rasszistának, de miután ezt-azt műveltek a cigányok ( szó szerint saját bőrön tapasztaltam ) tőlem ugyan segítséget ne várjanak. Igen, ha ez rasszizmus, hogy 10-20 cigány miatt általánosítok, akkor az vagyok, mert a többség ilyen, felőlem azt mondd amit akar.
2014. jan. 7. 23:30
 5/17 anonim ***** válasza:

Gyarló az ember. Nem szereti hallani az igazságot, mert az gyakran rosszul esik. Ezért kitenyésztett egy mutáns fajt amelyet politikusnak nevezett el.

A politikustól mindig azt hallja amit elvár. Ezért is szavaz rá. Az nem érdekli, hogy a politikus által elmondottak köszönő viszonyban sincsenek a valósággal.

Tulajdonképpen milyen valóságot is szeretnénk? Olyan álomvilágot ahol jól érezzük magunkat.

Különben is szegény ember az aki ígérni sem tud. Na a politikus csak ígérni tud.

Aztán amikor kiderül, hogy a politikus ígéreteinek fele sem igaz, akkor kicsit utáljuk. Aztán megint ígér valamit ami szép és rózsaszín és megint hiszünk neki. Így működik az átlag magyar választópolgár. Ha nem így működne már régen elzavartuk volna az egész bandát kapálni.

2014. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös tudom. Pl.: Gyurcsány Ferenc tönkretette pár éve az országot, de mintha meg sem történt volna, most ugyanúgy vannak követői. Nem tudom, az embereknek ilyen sz*r memóriájuk van? Ha igen, akkor nyissanak ki egy 2008-2009-es Mo. politikáról szóló könyvet ( vagy wikipedia ) vagy ha nem rossz az emberek memóriája, akkor menthetetlenek vagyunk.
2014. jan. 7. 23:39
 7/17 anonim ***** válasza:

Nincs a rasszizmussal semmi gond, én is az vagyok.

Ez az értelmes emberek sajátja.


Ha minden magyar rasszista lenne, már rég elhúztak volna innen a cigányok. Ha már rég elhúztak volna innen a cigányok, akkor pár száz magyar még mindig élne, tízezrekhez nem törtek volna be és nem lopták volna meg őket és százezreknek nem lenne kellemetlen, úgymond zaklatási tapasztalatuk a cigányokkal az utcáról.

2014. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"A politikustól mindig azt hallja amit elvár. Ezért is szavaz rá. Az nem érdekli, hogy a politikus által elmondottak köszönő viszonyban sincsenek a valósággal."


Mintha nő lenne az egész ország. :D

2014. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem szar az emberek memóriája. Az emberek jó része sajnos úgy működik ahogy leírtam. Megbocsát és ismét hisz az ígéreteknek.

Ez ugyanaz mint amikor a részeg férj századszor veri meg az asszonyt aztán másnap bocsánatot kér hogy többet nem tesz ilyet. Az asszony meg elhiszi.

De ugyanígy működik a vallás is. Meg kell bocsátani és adni kell még egy esélyt.

A yakuzák ez úgy csinálják, hogy a főnök megbocsát, de eggyel kevesebb ujjad van. Szerinted hány sört tudna kérni egy magyar politikus ?

2014. jan. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nos utolsó a sörös példát nem értem. El tudnád magyarázni?
2014. jan. 7. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!