Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Magyarország nagy részét nem...

Magyarország nagy részét nem zavarja az, amik történtek az elmúlt 4 évben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a következő bolondságokra:


- trafiktörvény

- földtörvény

- stadionépítések

- paks


Hitty-hutty jöttek a törvények, a visszaélések és mindenki boldog maradt... Ez igen.


Senkit nem zavar hogy a trafikok szinte saját kézre játszanak? Stadion minek egy kis faluba?


2014. ápr. 7. 09:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudom megérteni mi van a magyarokkal. Mindenek közül a földtörvény volt a legundorítóbb lépése.
2014. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Már megbocsáss, de amiket leírtál azokat az embernek saját magának kellene megteremtenie nem pedig a kormánynak látszatintézkedésekkel, időszakos intézkedésekkel és a kormány pénzek felelőtlen átcsoportosításával. Már pedig a rezsicsökkentés és társai mind ilyen simlisségek amikkel a 2 bites szavazópolgárokat megtudták nyerni.
2014. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Én is ezen gondolkozom. Úgy látszik nem, de azért arra kíváncsi lennék hogy a különböző pártokra szavazó emberek milyen arányban tanultak, hány % járt egyetemre, stb. Komolyan kíváncsi vagyok.

Engem is felháborítanak ezek a dolgok és 1000 más. Csak tudod a legtöbben még gazdasági lapokat sem olvasnak, csak a blikk megy. Az aztán fontos hogy kelemen anna új szett körmöt rakatott fel.


l22

2014. ápr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10# Úgy ahogy mondod!
2014. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A rezsicsökkenés nem megoldás ezt le is vezette R.P egyik előadásában.

Szerintem az emberek egy része még nincsenek elég mélyre süllyedve, hogy felnyissák a szemüket. A tehetőseknek, mindegy mi van, megtalálják a módot, hogy jó legyen neki. Bocsánat, ha nem értenek velem egyet, de sok nyugdíjasnak nem is kell gondolkodnia vagy szétnéznie mi zajlik a világban, amíg minden hónapban megvan a biztos fix, amiből elvannak. Akik meg látják, hogy valami nem működik, nem hagyják érvényre lépni a tudatlan többség.

2014. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

De zavarja:


-Csakhogy emlékszik arra is, hogy az azt megelőző 4 meg akárhány évben is hasonlóan aljas dolgok történtek. És úgy tűnik, még mindig inkább ez jön be neki, mint a korábbi. A bugyuta jobbikra meg nem fog szavazni.

-De most már az is látszik, hogy tömegével szavaznak elkeseredettségükben a jobbikra is. A lehetséges következményeire meg nem gondolnak.

-Csak nagyon kevesen vannak, akik bátrak és változtatni akarnak, s kiállnak az egyelőre kis pártok mellett. (Ezúton is gratula az LMP szavazóinak!) A többség birka és rosszul taktikázik.

-És aki pedig már végképp kiábrándult az összes pártból és nem bízik senkiben, az el sem ment szavazni. Láthatjuk milyen sokan vannak...


Kérdező! Pazarol a fidesz, loptak a szocik, a jobbik is lopni fog és elvenné a takarékoskodó emberek pénzét, hogy a felelőtlen devizahitelesek hibáját orvosolja. Jelenleg a nagyobb támogatottságú pártok mindegyike csapnivaló, és mivel a magyarok többsége állandóság párti, fél a nagy változásoktól, így valahol érthető, hogy maradnak annál a rossznál, amit már valamennyire megszoktak.


Sajnos...

2014. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Én két dolgot nem értek:


1. Mivel nézzük jobb szemmel ezt a trafik megy az ismerősnek pénzkeresést mint amikor nokiás dobozban ment a pénz? Szerintem a kettő majdnem egy és ugyanaz más megoldással. (követlen és közvetett megoldás)


2. Miért a devizahiteles intézkedések miatt tüntetitek ki őket nagy embereknek? Bontsuk ezt is két részre:

- Valójában maga Orbán tehet ezekről a hitelekről is.

- Aki felvette magára vessen, ilyen intézkedésekre szerintem eleve nincs is szükség. Értem én az árfolyamkockázatot de hát akkor minek vettek fel devizát? Hitel egy olyan dolog amit 100x átgondolsz, és okosan veszed fel, nem értem minek kéne megmenteni egy olyat aki maga hibájából vett fel devizát.


Ehhez kapcsolatosan még:

Én ismerősöm pont fordítva tette, devizában helyezett el pénzt 2005-ben. Kb 2x annyi majdnem a pénze mint akkor. Már akkor is lehetett látni hova vezet a devizahitel. Úgyhogy erről ennyit.


Most majd jön az alkohol törvény, a kaszinótörvény, stb.

2014. ápr. 7. 13:11
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, sajnos az alternatíva hiánya vezetett sokakat arra, hogy újból rájuk szavaztak. Ismerek több olyan (értelmes) embert, aki látja, a bőrén érzi, hogy milyen gázos dolgok történtek az elmúlt 4 évben, mégis újra megszavazta. Azt mondják, nincs jobb, és irtóznak a „komcsiktól”.


Azokon kívül, amiket felsoroltatok, számos egyéb területet is ledózerolt a kormány ám, lehet, hogy ezek nem sok mindenkit érdekelnek, bár szerintem elég lényeges területei az életnek, mivel emberekkel „játszanak” bennük. Pár példa, amibe belelátok:

– gyermekellátás: Mo.-on világhírű volt a csecsemőotthonok működése, egy Pikler Emmi nevű doktornőnek köszönhetően, aki lefektette a gyerekekkel való bánásmód alapjait. Róla Franciaországban teret neveztek el, és a világ minden tájáról özönlöttek a Pikler-intézetbe a gyermekvédelmi szakemberek, hogy megtanulják a módszert. Olyan országokból, ahol korábban azt gondolták, nevelőszülőkhöz kell tenni a gyerekeket, de bebizonyosodott, hogy nem ez a jó módszer. A kormány erre mit csinált? „Pikler Emmi kommunista volt!” - felkiáltással elsőként bezáratta azt a csecsemőotthont, amely a módszer „agya” volt… majd kihirdette, hogy minden gyereket nevelőszülőkhöz kell kirakni. Nem részletezem most, miért marhaság ez, a lényeg, hogy a kereszténydemokraták szépen csengő „minden gyereknek családban a helye” elvére bólintottak rá, nem a szakemberekére, akik 60 éves tapasztalattal tudták alátámasztani az érveiket. Mi lett a vége? Most szépen zárogatják be a csecsemőotthonokat, persze közben kiderült, hogy a sebtiben kiagyalt határidőre nem lett elég nevelőszülő, így a gyerekeket pakolgatják ide-oda, mint a liszteszsákokat. Mindez miért? Mert olcsóbb nevelőszülőknél tartani a gyerekeket, és mert „nem volt idő” átgondoltan cselekedni.


– környezetvédelem: összevonták az agrártárcával. Hogy sokszor ellentétesek az érdekek? Sebaj! Hogy a vezetőjük nem ért egyáltalán hozzá? Sebaj! Hogy a zöldhatóság vezetőjéről, akit a minisztériumban csak „Tüzépes Katikának” neveztek a háta mögött, és mindenki tudta róla, hogy köze nincs a környezetvédelemhez, és csak kárt tett, kiderül, hogy nem hogy nem doktor, de még diplomája sincs? Sebaj? Hogy emellett még sikkaszt is? Sebaj! Az ott dolgozó ismerőseim egybehangzóan (és pártállástól függetlenül!) állítják, sosem volt olyan eddig, hogy ennyire kiirtsák a szakmailag hozzáértőket a vezetésből.


– pénztárgépek: csudajó példája az át nem gondolt döntéseknek. Hányszor is módosították a saját maguk által megadott határidőt, mert mindig kiderült, hogy „ja, ez nem így megy ám”? :)


– tankönyvpiac: módszeres pusztítás, hozzá nem értő emberek, ideológiai/pénzügyi indokok. Ezt sem részletezem, oldalakat tudnék róla írni, milyen módszerekkel érték el, hogy idén már „állami” könyvek legyenek. Ami külön pikantériája a témának, hogy valamiért minden új rendeletet december végén és/vagy vasárnap hoztak nyilvánosságra. Vajon ezzel azt akarták bemutatni, hogy a jó politikus még ilyenkor is dolgozik? Vagy azt akarták elérni, hogy hétfőn már meg is lehessen szavazni (a két időpont között meg várták a „társadalmi konzultációt” az ügyben :))?


– tanárok életpályája, fizetéselemlése: érdekes, hogy azoknak, akiket én ismerek (évtizedek óta tanítanak, legtöbbjük elitgimikben elismert pedagógus) csökkent a fizetése, nem nőtt. Mert nincs már túlóra, nincs elismerés, ha felkészít a versenyre, levezet, szervez, bármi. Van viszont megemelt kötelező óraszám. Bent kell ülniük a sulikban, a tanáriban, ahol nincs elég számítógép, de sok helyen még szék sem javítani a dolgozatokat. Aztán írhatnak portfóliót, hogy bekerüljenek a magasabb kategóriába – és nőjön a fizetésük bruttó 20ezer forinttal.


A területek mindegyikében egy közös dolog van, ami szerintem nagyon ijesztő: teljesen koncepciónélküli, a szakmai érveket, tapasztalatot totálisan mellőző döntéshozatal. Nem értem. Miért nem lehet meghallgatni, elfogadni, és örülni annak, ha valaki ért a szakmájához? Olyan, mintha azt gondolná valaki „fent”, hogy a kormánypártiak mindegyike egy-egy kis polihisztor, így ha bárhová beültetjük őket, boldogulni fognak.

2014. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A svájci frankos hiteleket nem Orbánnak, hanem az MSZP-nek köszönhetjük....
2014. ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Orbán volt az aki leásta a gyökerét a devizahitelnek tény hogy csak 2004-től értékesítették a bankok.


Ugyanúgy mint hogy a baloldal intézte el a Paksi atomerőművet és a 4-es metrót is nagyrészben.

2014. ápr. 8. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!