Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobb lenne, ha ilyen lenne az...

Nemzeti_Harcos kérdése:

Jobb lenne, ha ilyen lenne az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szerintem jobb lenne, ha a mai, nyugati mintájú, feszült világot kicsit leegyszerűsítenénk. Tesco, Auchan és Lidl helyett az emberek piacon kereskednének. A vásárlók alkudoznak a piaci kofákkal, a közelben egy kazettás magnóból az Omega és az Időgép slágerei szólnak.


A gyerekek legfőbb szórakozása a számítógép helyett az erdőben bújócskázás lenne, illetve a különböző militarista táborokban és rendezvényeken való részvétel. Az utcán csendőrök és a honvédség tartaná a rendet.


A magyar házakon kivétel nélkül magyar, illetve árpádsávos zászló lenne kitűzve. Uniós zászló sehol. Az emberek többsége önfenntartó életet folytatna, a depresszió helyett a kecskék és tyúkok gondozásával lennének elfoglalva.


A fiatalok különböző közösségekbe járnának, lehetnek ezek sima közösségek vagy akar katonásak is, ahol táncolnának, énekelnének, életre szóló barátságok alakulnának ki.


Előtérbe kerülnének a nemzeti értékek, a kultúra, a történelem és a művészet.


Mit szólnátok egy ilyen világhoz? Jó lenne egy ilyen leegyszerűsített élet, vagy jó a mai rohadó, liberális, nemzeti értékeket mellőző világ?



2015. aug. 13. 00:29
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Most nem tudom eldönteni, hogy ennyire ostoba vagy, avagy csak éjjel fél egykor nincs jobb dolgod egy idióta, provokatív kérdés kiírásánál.
2015. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 tetro ***** válasza:
86%
És hétvégén pálinkázás közben lehet szerelni wartburgot is?
2015. aug. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

jóóó lenne... egy nem stimmel:

"Az utcán csendőrök és a honvédség tartaná a rendet."

Az nem menne... meg nem lehet minden ember mellé egy rendőrt állítani. Ennek úgy kellene létrejönni, hogy pedagógiával az emberek elérjék az arany öntudatot, amiről József Attila ír:


Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

[link]

Persze ez idea, ez ott tart, amit József Attila máshol ír:


s hogy nem tudok mást, mint szeretni,

görnyedve terheim alatt -

minek is kell fegyvert veretni

belőled, arany öntudat!

[link]

2015. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, tőlem aztán annyit hallgathatod (lehetőleg csöndben) a Petróleum lámpát, amennyiszer akarod, de légyszíves ne vedd alkotmányba, hogy nekem is kötelező legyen hallgatnom. Láttam egy másik kérdésedben is, hogy mindenkivel hallgattatnád az Omegát és az Időgépet, neked ez valami mániád?
2015. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az elmebajt miért kell kiírni kéthetente?
2015. aug. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Látom, még mindig divat támadni a nyugati kultúrát elítélő, nemzeties embereket...
2015. aug. 13. 00:57
 7/38 anonim ***** válasza:
31%

Akkor lenne jobb élet ha nem csalás és sunnyogás jellemezni az országot. 2 hete vagyok az országban es egyik átkúrás éri a másikat.


A fent nevezett cégek legalább megtanítják késsel villával enni ezt a primitiv semmirekellő csaló népet.

2015. aug. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%
21 éves vagyok, de amit te leírtál inkább az nekem nem tűnik nemzetinek, csak azért, mert van benne egy két dolog. Nem értem mi ez a sok katonai cucc, inkább tűnik egy katonai államnak ahol arra neveljük a gyereket egy új háborúra kell majd küzdeniük.Amúgy nem sokára leírom bővebben mivel miért nem értek egyet.
2015. aug. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
A militarizmusnak nem a háborúra készülés csak a lényege. A militarizmus ad egyfajta tartást az embernek, erősíti a bajtársiasságot, a közösséget az egyén fölé helyezi.
2015. aug. 13. 01:07
 10/38 tetro ***** válasza:
69%

01.07

meg tudod még mit ad a militarizmus. háborút meg jó sok hullát a történelem szerint. habár a hulláknak jó tartása van valóban, mikor beáll a merevség.

2015. aug. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!