Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A liberálisok szerint mindenki...

A liberálisok szerint mindenki szélsőjobbos, vagy fideszes aki nem ért egyet a véleményükkel?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 18:38
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"sajnos én nem tudok németül."


Olyannak saccolom mint a blikk.hu, hogy mindent leír a Katzi melltartójától az aktuális eseményekig, de azt el lehet mondani hogy se nem balos, se nem jobbos. A lényeg annyi hogy valaki a menekültek védelmére kelve visszakérdezett hogy honnan tudom mennyi az annyi. (hány írástudatlan van, és mennyi a gyerek/nő köztük meg a hasonló napi témék)

Itt le is kell szügeznem hogy az nem kérdés hogy van aki menekül, van akin segíteni kell. Viszont általában nem szoktam az ész nélküli befogadással egyetérteni, ezért mindárt jobber vagyok. És itt hoztam fel példákat, hogy pl. leutóbb düsseldorfban egy marókkói gyújtotta fel a szállást mert kevesellte a nutellát. Na az ilyneknek nem kéne véleményem szerint segíteni.

Vagy a helyi lapban írták hogy bizonyos szervezetek próbáltak házalni öregeknél, hogy van-e szabad szobájuk, és ezen ők felháborodtak. Na ezek voltak azonnal szélsőjobbos újságok.

2016. jún. 10. 19:22
 12/32 anonim ***** válasza:

Mi a demokrácia? - A választásra jogosultak szavazással választják meg az állam vezetőit.

Ókori görög találmány, természetesen csak a polgárok szavazhattak, plebs, nők, parasztok, rabszolgák nem!


Mi a liberalizmus? Egyenlőség, szabadság. Mindenki egyenlő a törvény előtt, szabadon szavazhat.

Az egyén szabadsága mindaddig, míg másokat nem sért a szabadságában.



Ezért mondják: demokrácia nincs illiberális, csak liberális.

2016. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
8%
Általában lehet sejteni, hogy ki jobb- vagy baloldali a politikai véleménye alapján. De én is inkább a szélsőjobbosokról mondanám, hogy mindenkit libsiznek, komcsiznak. Mondjuk igazuk is van, hiszen mindenki liberális és demokrata vagy komcsi, aki nem szélsőjobbos. Amúgy én is szélsőjobbos vagyok, a fideszeseket is bőven sötét liberális demokratának gondolom, akik náciznak, miközben Izraelt imádják.
2016. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%
# 13 Te is szitokszóként használsz fogalmakat, értelem nélkül.
2016. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
32%
14, talán azért, mert számomra szitokszavak is. A liberalizmus és a demokrácia rossz rendszer, és elképzelhető sokkal jobb is. Erre az elmúlt 25 év is jó példa. A múltkor itt Izraelt bíráltam, mire egy fideszes kikérte magának. Ezek a demokraták ugyanolyan cinikusak, mindegy, hogy jobbközép vagy balszél.
2016. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
83%
Na ha elképzelhető sokkal jobb is, akkor bizonyára le is tudod írni itt szépen. Rajta, hallgatjuk.
2016. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

# 15/15 Időpont ma 19:57


Az elmúlt 25 évben itt nem volt sem liberalizmus, sem demokrácia. Csak gondoltam szólok.

2016. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

17#


Pont ez az. Ahogy kommunizmus sem volt.

Nem tudnék jobb rendszert elképzelni mint azt hogy ledolgozom a 8 órámat, akár főmérnökként, akár csavarozóként, utána lemegyek a helyi tóra, horgászok, esetleg feliratkozom a cég vitorlására, hogy valamelyik hétvégén hajózok némi költségtérítés fejében.

Ez lett volna a kommunizmus. Csak sajnos nem működött, mert mindig van aki többet akar. Több akar lenni másnál.

Liberális társadalom sem lenne rossz, ha működne, de egyelőre mindig van aki több akar lenni a másiknál, az ő véleménye jobb, más meg mind hülye. Szerinte ezek az emberek pont úgy elbújnak egy elv mögé mint régen a megrögzött kommunisták, akik csak a rendszer előnyeit kihasználták.

2016. jún. 10. 20:16
 19/32 anonim ***** válasza:

"Liberális társadalom sem lenne rossz, ha működne, de egyelőre mindig van aki több akar lenni a másiknál, az ő véleménye jobb, más meg mind hülye."


Illiberális társadalomban meg egyetlen ilyen ember van. Tudod, mint vlagyi, kim, erdogan, vitya...

Tényleg sokkal jobb! :-D


Mellesleg ez a fajta véleményszabadság még mindig jobban működik, mint bármi más.

2016. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
5%
16-os, egy jó diktatúra sokkal jobb lehet, mint a demokrácia. Csak meg kell találni a megfelelő személyeket a vezetésre. Már számos jobb rendszer létezett a demokráciánál.
2016. jún. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!