Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon lesz-e az a várva várt...

Vajon lesz-e az a várva várt "nagy" általános fizetésemelés?

Figyelt kérdés
Közeleg már az idő, amikor választás lesz. Valóban nagyon sokat tett a kormány az országért, úgy érzem sokkal többet mint amennyit a korábbi pártok. De kisemberként igenis azért szavaztam rájuk mert bíztam benne, hogy jobb lesz, könnyebb lesz. Sajnos az én helyzetemben csak azzal lenne jobb, ha a garantált kézhez kapott pénz elérné a 100 ezret, nem pedig hetvenvalahány ezerből kellene kijönnöm minden hónapban. Tehát ha 8 év után sem lesz jobb nekem, akkor miért szavaznék rájuk újra, annak ellenére, hogy egyébként szimpatikus amit csinálnak? Van-e szerintetek remény rá, hogy végre meglépjék, hogy hazavihesse mindenki akárhol is dolgozik legalább a 100 ezret pótlékok meg minden nélkül, tisztán? Mert így sajnos tényleg kiürül az ország, ugyanis a legfontosabbhoz nem nyúltak még hozzá. És ez a bérek. Hiába emelik a tűzoltók bérét meg a rendőrökét, engem konkrétan ez nem érint mert én egy sima kis minimálbéren foglalkoztatott, de becsületes és hasznos munkát végző valaki vagyok. Szörnyű érzés látni, ahogy mindenki megy a jobb megélhetésért el körülöttem. A legszörnyűbb pedig, hogy én magam is aki soha el nem tudtam volna képzelni ezt, ezen rágódom. Szerintetek lesz, meglépik ezt a muszáj lépést és felviszik 100 ezerre a hazavitt összeget, hogy csillapítsák az elmeneteli kényszert vagy jobb, ha teszem félre a pénzt és én is indulok? Nekem ez a hazám, szeretek itt élni. De gyakorlatilag elfogyott körülöttem a levegő, sajnos én és nagyon sok hozzám hasonló fiatal, nem él jobban mint 4 vagy lassan 8 éve. Tehát nekünk a kormányváltás csak arra volt jó, hogy leváltsa azt a félhülyét de életszínvonal tekintetében mi kívül maradunk a körön hisz nem vagyunk se nagycsaládosok se EÜ vagy rendészeti dolgozók és messze vannak tőlünk azok a gyárak amiket annyira sztárolnak.

#FIDESZ #Orbán Viktor #fizetésemelés #elvándorlás #Varga Mihály #vegetáció #100 ezer kézhez #menni muszáj #nincs már választás #a pénzt a gazdaságba úgyis visszaforgatnánk
2016. aug. 13. 07:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha a versenyszférában dolgozol, akkor nem hagyatkozhatsz a kormányra, neked kell versenyképesnek lenned, és akkor lesz versenyképes fizetésed.


Költözz el, dolgozz többet vagy képezd magad, máshogy nem fog nőni a fizetésed jelentősen.

2016. aug. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Igen, valóban nagyon sokat tett a Dicsőséges Nemzethy Keresztyín Kormány a zországér'!!!

Mondjuk 70 ezer forint a fizetésem és beledöglök a munkába, de Isten áldása szálljon Orbán Viktor Miniszter Elnök Úrra!!! Éjjen! Éjjen!

2016. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Minek fizetésemelés. Nagyjaink, mutatják a példát, hogyan kell pénzhez jutni. Láthatod, a munkát el kell hozzá felejteni.
2016. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Én egy "általános nagy" nyugdíj emelésnek örülnék, mert az ez évi 1,6% elég kevéskének volt érezhető. Az MSZP kormány alatt mintha ez nem így lett volna. Egy nyugdíjas.
2016. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem jóléti társadalomban élünk, hogy mindenféle fizetésemelést követelj itt!
2016. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem a Fideszen múlik a fizetésemelés, maximum csak az adócsökkentés.


Én egyébként azt mondom, hogy ha újra visszajönne a sávos adózás és az adójóváírás, már az is nagy segítség lenne. Ez mellé kéne egy áfa csökkentés, amit meg lehetne felelni egy külön élelmiszer áfa csökkentéssel.


Ha ezeket meglépné a gecc és bandája, akkor gyakorlatilag majdnem olyan lenne, mintha "megemelnék a fizetéseket". De 100%, hogy nem fogják ezeket megcsinálni, mert úgyis megnyerik a választásokat. A sok balhé és maffia kapcsolatok ellenére is.

2016. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Fidesz-jobbik dominancia mellett nyilvánvalóan nem lesz ilyen, legfeljebb egyszeri baksis a választások előtt valamivel.
2016. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%
Valami biztosan lesz, mert a kisembereket celozza meg a fidesz. Akik magatehetetlenul varjak hogy majd a korulmenyeket megvaltoztatja a kormany, ahelyett hogy tanulnanak.
2016. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,nem.Kapitalizmus van,vagy valami olyasmi.A cégek akkor emelnek,ha rákényszerülnek a munkaerő megtartásához,stb.Mondjuk,jelenleg épp itt tartunk,tehát alighanem lesznek azért komolyabb fizetésemelések,mert valahogy meg kell tartani a dolgozókat.Meg persze választások előtt,nyilván az állami szférában dolgozókat is "beetetik",ahogy kell.De "általános" fizetésemelésre,szerintem ne számíts.
2016. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azért NE csak Budapestben gondolkodjatok. Ha Budapest úgy ki lett volna herélve mint Északkelet-Magyarország az elmúlt 25 évben szerintem tátva maradna a szátok, hogy itt hogyan maradtak életben emberek fejlesztések és előrelépést mutató munkalehetőség nélkül. Vajon kibírnátok-e, ha építenétek egy szép otthont, házat, kemény munkával, majd egyik évről a másikra a húsz millióból kemény munkával felépített házatok nem érne már csak 3 (!!!!!!!!!!!!!) milliót mert ott van ahol van? Vajon, akkor a kormánytól várnátok-e a 70 ezres fizetések megemelését vagy magatokban keresnétek a hibát, hogy térdre rogyva, egy élet munkáját gyakorlatilag lenullázva újra elő kéne teremtenetek mindent? És még életben is kellene maradnotok? Szóval, a fizetésemelés itt nem alternatíva, hanem az utolsó fűszál mert itt nincs versenyszféra. Jah? Vagy hátrahagyni mindent? Jól látszik nem voltatok még Borsodban. Ahonnan valaki kiköltözik akár egy hétre is, oda beköltözik egy BROWN nagycsalád egy hét múlva, illegálisan, szétlopva a parkettát és még a téglát is a házból amíg csak tart. Nem, nem tudjátok elképzelni, hogy itt életben maradni mit jelent 2016-ban. De ne is tudjátok meg, mert az az ország valódi végét jelentené. Mi pedig addig még bizakodunk, hogy hátha lesz 100 ezer a fizetésünk, amiért minden egyes forintért megdolgozunk igen keményen. Versenyszféra nélkül is.
2016. aug. 13. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!