Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem érzitek úgy, hogy az...

Nem érzitek úgy, hogy az ellenzéki pártok viselkedése olyan, mint ha egy kabarét néznénk minden nap a tv-ben és minden áldott nap bebizonyítják, hogy tényleg alkalmatlanok bármiféle kormányzásra vagy akár csak a választásokon való részvételre is?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert miután a Fidesz és személyesen Orbán Viktor felkérte Áder Jánost újra köztársasági elnöknek, utána bukkant fel hogy kit akar javasolni az ellenzék. A helyzet az, hogy még a hü_J_e is tudja, hogy ha már a miniszterelnök felkérte, egészen biztosan már csak azért se változtatnának semmi pénzért a jelölt nevén, pláne, hogy már el is fogadta a jelölést maga az elnök is. Nem érzik úgy, hogy olyan szinten nincsenek a valósággal időszinkronban, hogy ez már a potenciális választóiknak is roppant kínos? Mert szerintem ez egyértelműen azt mutatja a bizonytalan szavazóknak is, hogy "inkább maradjon minden így mert már megszoktuk mint hogy ezek a két ballábasok próbáljanak meg hatalom közelébe jutni" ... Ha ez tényleg ennyire nem megy, minek kapaszkodnak ennyire a hatalomhoz? Mert ha a csak a pénz motiválja őket, igazán hozhatnának már olyan törvényt (ezt szerintem az emberez 100%-a támogatná még az ellenzéki választók is!!!!) hogy azok a bukott politikusok, akik 3 cikluson keresztül nem képesek kormányra jutni, azt a pártot mi, az adófizetők zsebéből NEM AKARJUK tovább finanszírozni mert kidobott pénz mindaz a szerencsétlenkedés amit művelnek. Azért luxusnak tartom olyan politikai pártokat adófizetői pénzből finanszírozni amelyek késnek mint az a bizonyos, és nincsenek még képben sem. Csak kapaszkodnak és berögzülten skandálják a kormányváltást mindenféle ész érv nélkül.

2017. jan. 7. 11:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
35%
#10, realista vagyok, nézd, ha a fidesz nem győz csont nélkül 18ban is, én veszek neked egy tábla csokit. Számonkérheted rajtam :)
2017. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Én odaírtam, hogy majdnem tíz éve, tehát tisztában vagyok a 2010 óta tartó ciklussal a jövő évi választások tekintetében. És látom, hogy a 8 év alatt az ellenzéki pártok, különösmód a nagy piros abszolút semmit nem tett, hogy az emberek bizalmát visszanyerje és egy használható kormányzást mutasson be. Helyette csak és kizálólag azt szajkózta minden de minden dologra, ami pontosan homlok egyenest az ellentéte volt az adott dolognak. Szerintem a Fidesz kormányak egyszer meg kéne szavaztatnia a parlamentben, hogy "Szavazzunk! Igen vagy nem." Az MSZP tuti, hogy erre is NEM-et nyomna, vagy legalábbis megvárná mit nyom a Fidesz és annak ellentétét ordíttatnák be, hogy mit nyomjanak. Engem ez a koncepció teljes hiánya, az emberek megnyerésének teljes elfeledettsége, a hatalomhoz való kapaszkodás teljesen nyílt mivolta az ami zavar. Ami nem engedi, hogy valaha is rájuk szavazzak. Mert bár skandálják, hogy a mostani kormánynak nem fontosak a választók, de az igazság az, hogy egyetlen olyan konkrét dolgot sem mondtak amióta elbukták a két választást, hogy mit tennének máshogy. Nem mellesleg, tök ugyanazok a módszerek ma is, amik már két ciklusban bukásra vezették az egész ellenzéket. Szóval aki azt írja, hogy 2018-ban kormányváltás lesz az elég messze él a valóságtól és az emberek mindennapjaitól is. Abban nincs vita szerintem, hogy nem könnyű ma az országban. Se fiatalnak se idősnek lenni. De abban garantáltan hatalmas az egyetértés, hogy inkább ez, ezerszer, mint hogy egyszer is az a hataloméhes banda amit elkergettek 2010-ben.- Én hiszem, hogy az emberek tanultak abból, hogy az a kormány aki egyáltalán nem foglalkozik az emberek véleményével, az semmit nem ér. Ez a kormány erre figyel. Nem mond ellent a népnek. Még akkor se ha ezt szeretnék bemagyarázni sokan, hogy nem így van. Az mszp-ről nekem mindig Demszki M. (metró) Gábor jut eszembe és a Nokiás dobozos dolgok, illetve az, ahogy kapaszkodik a mikrofon állványba miközben dobálják tojással. A helyzet az, hogy az a kormány akkor is kapaszkodott a kormányba amikor már mindenki akarta, hogy hagyják abba! Ehhez képest, azért valljuk be: Ilyen atrocitások manapság nincsenek, mert azért ennyire nem akarja senki, hogy abbahagyják azt amit közel 8 év alatt elértek. Persze vannak fanatikusok akik a világpiacról akarják vásárolni az energiákat is, na velük teljes árat fizettetnék ma is, és a rezsicsökkentésben megtakarított összeget meg levonnám a nyugdíjukból, VIZITDÍJ gyanánt. És nem, nem vagyok fideszes. De hogy MSZP-s se, az is biztos!
2017. jan. 7. 21:50
 13/29 anonim ***** válasza:
92%

Aki úgy néz ki mint egy fideszes, úgy is hápog mint egy fideszes, az fideszes. -és hiába mondod, hogy nem.


Arról mi nem tehetünk, hogy te lusta vagy elolvasgatni mondjuk az MSZP sajtóközleményeit vagy választási programjait és elintézed azzal, hogy neked ez meg az jut róluk eszedbe.


Egyébként nem röhögöd el magad, mikor a hatalomhoz való ragaszkodást meg a Nokiás-dobozolást hozod föl, kétharmados, pártalkotmányos mutyisztánban?

Tudod, az MSZP talicskával tolta ki a pénz a magyar gazdaságból! A Fidesz véget vetett ennek a botrányos gyakorlatnak! ők már kamionokkal csinálják.

2017. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Hagyjuk. Élből csak Fideszben tudtok gondolkodni meg Mszp-ben. Pedig egyikről sem beszéltem érdemben. Itt elvekről van szó. Elnézést a kérdésért! Sok sikert a 2018-as kormányváltáshoz. :-D :-D :-D Mert nem érzem, hogy ebben az országban kormányváltó hangulat volna... Pesten lehet, de ez az első kormány aki a kiherélt szintén baloldali privatizációban tönkretett vidéken igenis építkezik. Nem érdekel miből és ki által, de építkezik. A baloldal mert egy kapavágást se tett a falvakban élőkért nem hogy mindenkinek közmunkát adott volna. Fényesíthetjük a dolgokat, ez a valóság. Az emberek meg nem akarják elveszteni a munkájukat ott ahol más munka nincs és nem is reális, hogy legyen. Azok meg akik közel 8 éve azt szakjózzák, hogy milyen rossz a közmunka, azokra ezek az emberek biztosan nem szavaznak többé az életben. Mert nekik ez a megélhetésük. De sorolhatnám tovább miért lesz kb. 50 évig még biztosan a mostani kormány. Mert a pesti ember szentül hiszi, hogy ez rossz. Csakhogy a vidék végre élni kezdett. A többségi vidék. A kisebbségi Pestnek meg most kuss van végre, mert mi 20 éven át csak néztük, hogy hány milliárd jut Pestnek, a vidéknek meg csak a leépülés. Az első kormány ez, aki tesz is tényleg a vidékért. De ne menjünk bele! És nem, nem vagyok fideszes. Csak nem vagyok vak. Ami eddig el volt felejtve, az most épül és munkát ad. Kár tetézni, ez a valóság. A kis ember ezt látja. És nem érdeklik ideológiák meg az, hogy ki mikor kinek a haverjával mit csinált. Jobb élet van mint 2010 előtt a vidéki Magyarországon. Pest meg higgyétek el, nem érdekli a 20 évig elnyomott és lenyomorított vidékieket már. Vele együtt a fővárost preferáló mszp-t se.
2017. jan. 7. 22:12
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

# 14/14 Időpont ma 22:12


Persze, nem vagy fideszes, csak ömlik a szádból a szar. Azt meg már kétszer is bebizonyítottad, hogy semmit nem értesz gyakorlatilag semmihez, szóval ne dobálózz csak olyanokkal, hogy "ez tény, azért mert én azt mondom". :-D

2017. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem, nem erzem hogy olyan lenne az ellenzek viselkedese mint ahogy irtad

De a fidesznel annal inkabb erzem

2017. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én az egész magyar politikai életet érzem kabarénak. Csak valahogy, nem tudok röhögni a poénokon.
2017. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Na te sem jártál még vidéken ember! :-D :-D


A vidék épül-szépül, csak nem a magyar, az pusztul, bár nézőpont kérdése, ha ezt írod: 2010 óta tömegével mennek ki a vidékiek az EU-ba dolgozni, meg költöznek be Pestre, akkor igen, tényleg élhetőbb lett a vidék, mert kevesebb a munkanélküli, ugyanis tudjuk hova exportálni őket.

De látom a közmunkaprogramról sincs halovány ibolyád sem, mármint, hogy a valóságban, hogy működik. Mesélhetnénk, de minek írnál újabb harminc soros Fidesz nyalást válasznak.

2017. jan. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Egyébként az tudod ugye, hogy a szentségesség vidéket Budapest-ből él? Az ország GDP-jének 2/3-a jön Pestről, a maradék egyharmad meg a nyugati határ menti gazdasági övezetből illetve pár nagyobb megyeszékhely mint Szeged vagy Debrecen is hozzátesz valamit, de a "Budapest által megnyomorított" tehát eltartott vidék úgy 6-8%-ot.

A vidéki közmunkásnak az alamizsnát, mert bérnek nevezni sértés, szóval azt Budapest termeli ki, a vidéki kórház, rendőrség, tűzoltóság, önkormányzat, kormányhivatal alkalmazottai mind Budapestről kapják a fizetésüket.


Egyébként én vidéki vagyok, igaz "gonosz vidéki", mert "Vörös Botkagrádban" lakom, szóval hidd el látom mi van vidéken, meg a megye kisvárosaiban, falvaiban. De tudod mit, mi botkagrádiak is tudjuk, meg érezzük, hogy a város nem működne Budapest pénze nélkül.

2017. jan. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Ha tényleg Budapest tartja el a vidéket az nagyon jó volna, hiszen az elmúlt 60 évben pontosan a vidék tartotta el Pestet és a rendszerváltásból, különösmód a privatizációból is csak Pest jött ki győztesként, a vidék egy az egyben átélte mint ha egy háború sújtotta övezet lenne, mindent felszámoltak és mindent megszüntettek. Ebből Pest alig érzett meg valamit.
2017. jan. 8. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!