Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tisza István vagy Horn Gyula...

Tisza István vagy Horn Gyula lenne ma alkalmasabb miniszterelnöknek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 10. 11:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem érdekelnek az ilyen pletykák, írtam már.

A vállalkozók sem érdekelnek, semmi közöm hozzájuk, a saját dolgommal foglalkozom.

2018. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
#11: Emiatt a hozzáállás miatt van a fidesz hatalmon, és lopja szét az országot.
2018. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%

Már megint hinted a rizsát, mi az, hogy szétlopja?

Mit lop szét? Ki lopja szét?

2018. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Tisza István, mert ő nem idegen hatalmakat szolgált.
2018. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így mondani szerintem.

Olyan világ soha nem volt, hogy csak a magyar érdekeket kellett volna figyelembe venni, Tisza idejében a teljes függetlenség nem volt reális gondolat, Tisza nem is volt ennek a híve, de a K und K - n belül valóban harcolt a magyar érdekekért.

Hasonlóan most a magyar kormányfő, akinek eszében sincs az EU kereteiből kilépni, de mint tudjuk, egyáltalán nem fogad el mindent az EU jelenlegi vezetésétől, amellyel nyíltan szembeszáll.

Horn személye sem teljesen tisztázott, diplomataként sok pozitívum tartozik a személyéhez, a határ megnyitása például, meg a jó kapcsolat kialakítása Kohllal, hogy mást ne mondjak.

Korábbi tevékenységéről már megoszlanak a vélemények, valaha pufajkás volt, de később a párt liberálisabb szárnyához tartozott, ahhoz, amelyik miatt különleges szerepünk volt a szovjet blokkban.

56 megmutatta, hogy kilépni nem lehet a szovjet érdekszférából, de a hozzá hasonló politikusok igenis tettek az országért, csak erről manapság nem lehet ilyen árnyalatokban beszélni.

Ha a két politikus tevékenysége során tapasztalható szituációt nézzük, egyik sem hasonlít a mai helyzethez, hiszen Horn esetén is, meg Tisza idejében is valójában erőszakkal tartottak egy birodalom keretein belül, amiből nem lehetett kilépni, most meg önként vagyunk annak részei és felmondható ez a kapcsolat, amint a BREXIT bizonyítja.

Szerintem egyik sem lenne jó, illetve ha mégis, akkor olyan oldalukról ismernénk meg a két politikust, amiről korábban még nem volt szerencsénk.

2018. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
6-os tudom hogy ezt régen írtad és nem sértegetni akarlak de szerintem ha külföldön élsz nem tudod objektíven megítélni Orbán munkásságát. Ezt mi itt élők jobban tudjuk és nap mint nap tapasztaljuk hogy lop,csal, hazudik.
2021. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os vagyok a kérdésre válaszolva, szerintem a mai korban Tisza István nem lenne jó miniszterelnök mivel nagyon elkötelezett híve volt a Monarchiának és nagyon konzervatív volt (pl: nem támogatta a nők szavazati jogát) és egy kicsit diktatórikus is volt (pl: kivezettette az ülés teremből az ellenzéki képviselőket és nélkülük szavaztak). Horn Gyuláról sajnos nem tudok sokat
2021. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!