Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megállíthat a rendőr igazoltat...

Megállíthat a rendőr igazoltatni csak úgy? Mert nem vagyok szimpi neki?

Figyelt kérdés

Ma reggel a buszmegállóban vártam, mikor jött egy rendőrautó előttem. Félreálltak és odajöttek hozzám, hogy mutassam az irataimat, nevem, stb. Kérdeztem miért? Mondták csak egy sima igazoltatás, nem kell félnem. Mondom mindjárt jön a buszom, le fogom késni. Nem érdekelte őket, hát nem szívesen de odaadtam az irataimat. És már távolból jött is a busz, épphogy végeztek mire odaért. Rajtam kívül senki nem volt a megállóban, reggel 7 óra volt (bár ebben a megállóban egyébként sincsenek sokan).

Ilyet megtehet? Csak úgy odajön és igazoltat? Nem csináltam semmit, csak vártam a buszt. Most ettől nekik jobb volt a napjuk, hogy fitoktathatták az erejüket egy 23 éves, 54 kilós lánnyal szemben?? Tehetek ezért panaszt valahol?


L/23


2019. nov. 26. 21:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%
Természetesen.
2019. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
28%

Joguk van hozzá, és nem értem hogy mi a bajod!


Nem lett volna kötelező végezniük, mire odaér a buszod!


Szándékosan lehettek apróbb szabálytalanságok, hogy elérd a buszt!

Fordítva ülsz a lovon!

2019. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 szántóvető ***** válasza:
92%
atyaúristen.majd minden nap elcsodálkozok azon hogy hova jutottak ennek az országnak a lakói.és nem tudom hogy a politika-e az oka,vagy a médiából folyó szar amivel éjjel-nappal mérgeznek.esetleg valami más..?akinek van tippje árulja már el.
2019. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

"Tehetek ezért panaszt valahol?"


Természetesen kedveském. Személyesen az Atyaúristennél, aki megteremtette a bűnözést, ami miatt szükség van rendőrökre és igazoltatásra. Vagy felkeresheted magukat a bűnözőket is személyesen és még kárpótlási igényt is benyújthatsz náluk.

2019. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Lehet, keresnek egy hasonló lányt, mint te.
2019. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 árokpart ***** válasza:
100%
Várjál csak a múltkor nem te voltál aki állítólag késett valahonnan, csak akkor kocsival voltál. Ezek szerint akkor a buszt sem késted le. Egyébként a schengeni egyezmény miatt vannak ilyen random igazoltatások, mélységi ellenőrzésnek is hívják őket ha közúton történik. Az a lényege, hogy ugye a nyugati és a visegrádi országok határainál teljesen megszűnt az ellenőrzés mégcsak a határ közelében sem látsz rendőrautót tudom, mert a múltkor voltunk kint Ausztriában és csak az osztrák rendőrök ellenőriztek spontán az ő oldalukon. Ha mást nem is mindig sajnos, de a határnélküliséget maximálisan tiszteletben tartják a hatóságaink. Egyébként ezeket el kell végezniük, mert csak ezzel a feltétellel csatlakozhattunk a schengeni egyezményhez, hogy ne mehessenek át Ausztriába pl. bünözői , szervezett bünözői csoportok, hanem már itthon kiszűrjük őket, meg ugye, hogy nincsen határ , vámok gyakorlatilag ellenőrzés nélkül bármi behozható egész Nyugat Európából.
2019. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
#6 Igen, én voltam!! Mondtam, hogy direkt csinálják. Kisvárosban lakok és egy rendőrőrs van itt. Már jártam bent náluk párszor, ismerik az arcom. De ilyet akkor se tehetnek meg. Személyes okok miatt csak úgy nem igazoltathatnak állandóan valakit, szerintem ez már kimeríti a hatalommal való visszaélés fogalmát és a zaklatást. De hiába teszek náluk bejelentéts, csak én járok még rosszabbul...
2019. nov. 26. 22:21
 8/29 árokpart ***** válasza:
Tegyél akkor panaszt a Független Rendészeti Panasztestületnél szerintem. Egyébként korábban volt bármilyen ügyed akár kisebb szabálysértés. Illetve a kisvárosotokban nincsen esetleg olyan haragosod bármi miatt nem kell nagy dologra gondolni, aki esetleg jóban van nagyon vagy barátja valamelyik rendőrnek. Annak oka kell, hogy legyen, hogy az őrsön hiába kérdezed meg és semmi sem történik. Azért kérdezem, mert a gyakorlatban bármilyen panasza van az intézkedő rendőrrel szemben az állampolgárnak, fordulhat azok feletteseihez is és független attól, hogy majd kinek fog igazat adni az intézkedő rendőrnek vagy neked, viszont meg kell, hogy hallgasson illetve kell időpontot adnia neked, hogy legyen lehetőséged elmondani, hogy pontosan mit kifogásolsz az intézkedésben, esetleg a rendőrségi törvény alapján sérült e bármilyen állampolgári jogod az intézkedés közben. Ezek a körök megvoltak, megtetted már?
2019. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Egyébként korábban volt bármilyen ügyed akár kisebb szabálysértés. "


Volt ügyem velük, igen. De azt most hosszú lenne leírnom, mert több is volt. De az már régen volt, és nem hiszem hogy az okot adna rá, hogy életem végéig zaklassanak. Egyszerűen ezt nem tehetik meg.

Jó, akkor el is megyek a felettesükhöz!

2019. nov. 26. 23:05
 10/29 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem tetted ki az irányjelződ a buszmegállóba hogy le akarod stoppolni :-D

A kérdésről jutott eszembe hogy az Egyesült Államokban jellemzően több feketét igazoltatnak és ezért többen alkalmaznak például fehér soffőröket.

2019. nov. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!