Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nem megyek be ezekután a...

Ha nem megyek be ezekután a börtönbe, nem vezetnek elő / nincs elfogatóparancs sem?

Figyelt kérdés

Hogy mire is értem az "ezekután" szót, az mindjárt kiderül.


Ha az ügyem jogerőre emelkedik és másodfokon is letöltendő börtönt kapok, három hónap halasztást kapok, mert azt mindenki kap csak mondani kell, megadják mindenkinek. Azonban a halasztás lejárta előtt küldik majd biztos a behívót, hogy a kijelölt börtönbe meg kell jelenni. A megjelenés előtt 15 nappal legkésöbb meg kell kapja az elítélt a behívót. Én már érdeklődtem és azt hallottam, hogy a gyakorlat az mostanában, hogy megjelenés előtt 1-2 hónappal szokták küldeni a behívót, csak a szabály írja elő lealább 15 nappal előtte.


Amikor megjön a behívó és kérelmet adok be az első fokú bíróságnak -miszerint a halasztás meghoszabbítását kérem, és a szabadság végrehajtás függőben tartását kérem-. Ekkor igazságügyi orvosszakértőt rendel ki a bíróság és a szabadság vesztés függőben tartása iránt intézkedik, azt függőben tartja és értesíti a BVOP-t. A bíróságtól és a BVOP-től levelet fogok kapni, hogy a behívón szereplő időpontban nem kell megjelennem a bv-ben.


Kérdésem az lenne, hogy ha EZEKUTÁN -miszerint levelet kaptam, hogy nem kell megjelenni- és nem jelenek meg, ugye nem vezetnek elő és nem adnak ki ellenem elfogatóparancsot?



2022. aug. 6. 19:25
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
60%
Gondolom - értelemszerűen - nem.
2022. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Levikém nagyon sokat fogol csücsizni.
2022. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Fsms ***** válasza:
100%
Levike, hiányolni fogjuk a kérdéseiket. Üde pont volt az életünkben. 😀
2022. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megjelenned. Az ügyész asszony fog majd megjelenni nálad két nyomozóval, akik tövig felnyomják majd neked a gumibotot, miután kipakoltatták veled a zsebeidet. Nem fogsz tudni megszökni előlük, mert veréb formájú drónokkal figyelnek.
2022. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát az ügyész asszony ide ne jöjjön, meg a rendőrök se.


Ezekben az ügyekben, ha halasztás meg függőben tartás iránt intézkedik a bíróság, és esetleg orvosszakértőt vonnak be, majd közlik, hogy nem kell eleget tenni a bevonulásnak, mert felfüggesztik a szabadságvesztést egy ideig és majd az orvosszakértői vélemény után lesz döntés, hogy engednek halasztást a bv.tv. 39 (2) szerint, vagy a b, pont szerint meghosszabbítják vagy nem, addig is függőben van a dolog.


Ha a kérelmet olyan időpontban nyújtják be, amikor már a behívó kézbesítve lett, (konkrétan én nyújtom majd be, ha eljön az idő, ha eljön) akkor függőben kell tartani az ügyet a döntésig, mert orvosszakértő vizsgálat plusz más is lesz és tájékoztatni kell az elitéltet, hogy a kiadott behívóban közölt időpontban nem kell megjelenni a BVOP pedig tájékoztatja az elítélt helyileg illetékes rendőrséget, hogy nem kell elővezetni, ha nem jelenik meg, mert függőben tartjàk az ügyet. A rendőrségen a naptárakban ugye be van írva, hogy xy mikor vonul be a bv-be és ilyenkor lehúzzák. Tárgytalan.


Majd, ha meg van a döntés, hogy engednek v sem további 39.paragrafus (2) b, pontja szerinti halasztás hosszabbítást, ha nem is engednek, akkor is egy pár hó halasztással automatikusan meghosszabbodik, mert nem kell megjelenni, új behívót kap majd az elítélt.


Én csak a 2013.evi CCXL. törvényt nézegetem és innen tudom. A leírtakat szak. jogszabályra hivatkozva írom.


Annyit még, hogy ilyenkor az ügyben a rendőrség és az ügyészség nem szólhat bele, édes kevesek hozzá, beleszólásuk nincs, mert a bíróság az ügy ura és a döntés a bíróság hatáskörében van. A BVOP-nak is azt kell csinálnia amit a bíröság mond.


Amúgy a bv.tv. szerint nem behívónak hívják, hanem felhívásnak.


Egy hilyen felhívás (börtönbehívó), hogy néz ki? Nagy vastag betűkkel a dátum és a bv címe rajta van, hogy ekkor meg ekkor xy jelenjen meg!!! ?

2022. aug. 6. 23:27
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Azthiszed levike majd a bíróság csak úgy szakértőztetni fog mert te egy trehány semmirekellő gyáva szr ember vagy és félsz börtönbe menni? Semmilyen halasztás nem lesz itt, ha meg nem jelensz meg hajnalba érted mennek és történet vége.
2022. aug. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Biztos kirendel vmi orvosszakértőt.
2022. aug. 7. 12:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt mondtad volt már több szakértői vélemény rólad.

Minek még egy?

2022. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A nyomozati szakban az igazságügyi elmeorvosi vizsgálatot ne keverjük azzal, hogy ha majd elítélt leszek és ha legroszabb esetben be kell menni bv.tv. 39. szakasz (2) b, alapján halasztás hoszabbítást kérek és igazságügyi orvosszakértői vizsgálat lesz, hogy veszélyezteti az életem a betegségem, vagy nem és alkalmas vagyok a börtönre. Utóbbit nem elmeorvos szakértő végzi, hanem sima orvos. Általában belgyógyász orvosok.
2022. aug. 8. 16:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Tehát ne keverjúk, a kettőt, mert mind a kettő más.
2022. aug. 8. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!