Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyar rendőr mikor hasznalhat...

Magyar rendőr mikor hasznalhat fegyvert ? Komolyan birkózni kell egy késés tamadoval is? nem lehet egyszerűen leloni?

Figyelt kérdés

Ritka az ilyen rendorgyilkossag mint a mai de én a rendőrök helyében ott helyben pofán lőttem volna a támadót már amikor eloveszi a kést.


Tudom nagyon le van szabályozva ez nálunk talán ez is a probléma.



#Fegyverhasznalat
2023. jan. 13. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#6-os:


Látom nem vagy jártas az emberi testben és biológiában sem. Lábban több tucat ér van, amiből nem egy artéria, tehát érszorítóval is nehéz elállítani a vérzést, ha lábon lőnek. Attól még, hogy lábon lőnek nem feltétlen hárul el a veszély, az illető ugyanúgy tud hadonászni a késsel. Arról nem is beszélve, hogyha bevan lőve, vagy csak simán az adrenalin okozta pörgés miatt. Sokkal több megy bele a ballisztikába, mint ahogy azt te gondolod. Lábat sokkal nehezebb eltalálni, főleg hogyha a támadó mozog, dulakodik, a rendpr pedig stressz alatt van, mozgó pozícióban. Mivan ha elvéti és a támadó dereka mellett megy el a golyó?

2023. jan. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

7# lehetsz te akármilyen kommandós vagy tengereszgyalogos ha 17 cm késés nagy darabb támadót kell megallitani ott a veszély lehet 3 bol 2 szer ki bírod venni a kést a kezéből de ha az az 1 nem akor bizony leszurnak.


Én katonaként gondolkodva nem.valalnam a kockázatot lelonem ha kés van nála.


Ezért is nehéz is rendőr dolga egyoldalúan kell kockázatot vállalni.

Minden tisztelet az övék nekem egy tuntetesen is eljárna a kezem ha már uvegekkel dobalnak stb Én kuldenem a gumilovedeket azonnal.

Nekik meg sokat kell tűrni mert rendőrök nem katonák.

2023. jan. 14. 13:32
 13/21 anonim ***** válasza:

3 an nembirtak vele, hárman!

Az eggyikk, Napementét nézte közbe, mikor megszúrta a 2 társat, ?

2023. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem állítólag már elvettek tőle a kést csak lekapcsolodot a lepcsohazban a villany .

Ez a demonvadasz őrült meg elvette a kést és támadót.


Gondolom a meglepetés ereje

2023. jan. 16. 12:37
 15/21 anonim ***** válasza:

"Látom nem vagy jártas az emberi testben és biológiában sem. Lábban több tucat ér van, amiből nem egy artéria, tehát érszorítóval is nehéz elállítani a vérzést, ha lábon lőnek. Attól még, hogy lábon lőnek nem feltétlen hárul el a veszély, az illető ugyanúgy tud hadonászni a késsel. Arról nem is beszélve, hogyha bevan lőve, vagy csak simán az adrenalin okozta pörgés miatt. Sokkal több megy bele a ballisztikába, mint ahogy azt te gondolod. Lábat sokkal nehezebb eltalálni, főleg hogyha a támadó mozog, dulakodik, a rendpr pedig stressz alatt van, mozgó pozícióban. Mivan ha elvéti és a támadó dereka mellett megy el a golyó?"


Látom te meg nem vbagy jártas a valóságban. Ha valakit lábon lőnek, az nem fog 5 méterrel odébb futni és mintha mi sem történt volna késelgetni. De amúgy a kommented vagy 10 különböző dologról ír, jobb lett volna őket külön külön szedned, mert elsőnek a vérzésről beszélsz, másodszor meg arról, hogy a lábon lőtt ember is tud hadonászni. Most akkor melyik a lényeg?


De amúgy ha valakit lábon lőnek, akkor nem fog odébb szaladni mintha mi se történt volna és nyugodtan késelni, ebben biztosa lehetsz.

2023. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Látom nem vagy jártas az emberi testben és biológiában sem. Lábban több tucat ér van, amiből nem egy artéria, tehát érszorítóval is nehéz elállítani a vérzést, ha lábon lőnek. Attól még, hogy lábon lőnek nem feltétlen hárul el a veszély, az illető ugyanúgy tud hadonászni a késsel. Arról nem is beszélve, hogyha bevan lőve, vagy csak simán az adrenalin okozta pörgés miatt. Sokkal több megy bele a ballisztikába, mint ahogy azt te gondolod. Lábat sokkal nehezebb eltalálni, főleg hogyha a támadó mozog, dulakodik, a rendpr pedig stressz alatt van, mozgó pozícióban. Mivan ha elvéti és a támadó dereka mellett megy el a golyó?"


Egyébként a kommentem nem arra irányult, hogy mennyire könnyű eltaláni a másik lábát. Tudod mire irányult? Elmondom.


A kommentem arra irányult, hogy ne lehessen bárkit csak úgy lelőni. Tudod akkor ennyi erővel valakit az utcán aki gyanúsan viselkedik, nyugodtan le lehetne lőni, mondván mi van ha fegyver van nála. Közben nincs nála semmilyen fegyver, de hát nyugodtan le lehet lőni bárkit azon logika szerint, hogyha lelövöm, akkor ártalmatlan lesz, de ha meg is ölöm, akkor pláne. Egy random drogos embert nem lehet csak úgy lelőni, a rendőrség nem arra való, hogy mindenkit aki dühöng, csak úgy megöljön, hogy ne jelentsen veszélyt már se rájuk, se másra. A rendőrség nem gyilkoló osztag.

2023. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ráadásul azért meg nem lehet megölni senkit, mert éppen dühöng, se lelőni. Ennyi erővel ha egy feleség veszekszik a férjével, mindkettő drogosan, akkor a rendőr benyithat hozzájuk és mindkettőt lelőhetni, gond nélkül?


Ne szórakozz.

2023. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15


Elég tisztán és érthetően azt írtam szerintem, hogy "attól még, hogy lábon lőnek nem feltétlen hárul el a veszély". Ez nem csak késekre számít, hanem lőfegyvereke is. És nem is azt mondtam, hogy arrébszalad 5 métert, hanem azt, hogy ugyanúgy hadonászhat, tehát ha az ember fut a rendőr fele zárja be a távolságot 10 méter, majd 8, majd 6, majd 4. Azt szeretném, hogy ez képzeld el okés? A rendőrnek van 10cm-e az ember lábán amin tud 'dolgozni'. Szerinted, hogyha fut feléd egy erőszakos támadó, akinek a kezében van egy 10-15-20cm kés, akkor a rendőr arra fog koncentrálni, hogy a lábára rántsa a szolgálati fegyvert, és próbálja meg eltalálni? Elmondok neked valamit. Ilyen helyzetben ku*vára nem számít, hogy mi történik a támadóval, az lényeg, hogy ÁLLÍTSD MEG, mert veszéllyel van RÁD és a társadalom többi tagjára. Sokkal egyszerűbb megállítani felsőtest találattal, ahol még kevesebb eséllyel hal meg, mint láb találattal(erről következőben olvashatsz) és még ha el is találod a lábát kis eséllyel fekszik ki fél másodperc alatt, van annyi ideje, hogy meg tegye azt a 3 métert, amíg a teste regisztrálja, hogy el lett találva, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy lehet be van tépve, adrenalin okozta löket stb. De tessék adok még egy példát. Közterületen vagy, sétálók, civilek körülötted 40 méteres körzetben. A gyanusított elkezd feléd rohanni egy késsel. A gyanusított mögött út van atuók haladnak jobbról balra, balról jobbra. Rendőrök minden egyes fegyverükből kilőtt golyóért felelősek, tehát nem engedheti meg magának a rendőr, hogy megpróbálja a támadó lábát ellőni, mert ha elvéti akkor járdáról vagy felpattan a golyó és megy tovább, neadjisten eltalál egy autót, vagy járókerlőt, vagy szétreped a mag és a sok repesz tucatfele szétrepül ami megintcsak problémás civilek testi épségére tekintve. Neked az a bajod, hogy rohadtmód nem gondolsz bele más helyzetekbe. Rendőr munka ezen veszélyes részletei nem csak abból állnak, hogy mindig előled futnak el, vagy mindig távol vagy a támadótól. Marhára nem gondolod túl és eléggé szűklátókörű vagy, ezen dolgozhatnál. Na akkor most tovább a következő problémára.

De tudod mit? Iderakok neked egy-két videót, legyen mit nézned

https://www.youtube.com/watch?v=uFKWmbOc7ZA&ab_channel=Donut..

https://www.youtube.com/watch?v=aY-8k1j30wI&ab_channel=Polic..


Még mindig nem magyaráztad meg a 'lődd csak lábon' vitapontodat. Mégegyszer elmondom, lábban fut a legnagyobb artéria, amit az egyik legnagyobb csont tart nyomás alatt, a legnagyobb izmok segítségével. Még hogyha a golyó el is véti az artériát nagyon nagy eséllyel kapja el a combcsontodat, amiből nem egy pengeélű darabka letörhet és elnyisszanthatja az combcsonti ütőeredet. ÉS akkor még nem beszéltünk a lábban maradt repeszdarabákról, feltört golyóköpenyről, vagy csak szimpla letört combcsont részekről, amik ha egy milimértert is elmozdulnak, belső vérzést okozhatnak, felgyorsíthatják a vérzést, és 30mp alatt meghalsz. Artériás vérzés-t helyszínen szinten lehetetlen elállítani/kezelni, hiába van érszorítód, TQ-d, kötszered akármi. Ha nincs a helyszínen OMSZ esetkocsi, akkor ba**hatod, de még azzal is. Tehát ezek után le lehet következtetni, hogy mire lőljön a rendőr, ÚGY hogy elhárítsa a veszélyt és ne okozzon életveszélyes sebet. Ugyanezt a 'lőőd lábon' esetet képzeld el közúton is kérlek, ahol emberek járnak autóval, járdán.


"Tudod akkor ennyi erővel valakit az utcán aki gyanúsan viselkedik, nyugodtan le lehetne lőni, mondván mi van ha fegyver van nála"

Szerintem elmondhatjuk, hogy ez eddig a legnagyobb baromság amit írtál eddig, szóval lássuk:

Ez egyszerűen csak fa**ság. Rendőr csak akkor használat halálos erőt, hogyha úgy érzi a saját/mások élete veszélyben van, vagy ha lát halálos erőt - kés, fegyver - a gyanusított kezében és az ráakar törni a rendőr/civil életére. Ameddig a gyanusított nem indul meg, nem tesz hirtelen mozdulatot, nem ad arra okot, hogy a rendőr elsüsse szolgálati fegyverét - pedig ilyenkor már rég ki van véve a pisztolytáskból a szolgálati fegyver -, addig nem is fogja elsütni. Nem igazán értem mire akarsz itt kilyukadni, nagyon nincs is értelme annak amit írtál. A rendőrnek ilyen szitucáióban legjobban a kezekre, és testbeszédre kell figyelnie. Ezáltal amikor a gyanusítottnak a keze a zsebében van és nem hajlandó kihúzni azt onnan, akkor a rendőrnek joga van nem halálos/kevésbé halálos erőt alkalamznia, mint például: sokkoló, gumilövedék, babzsák lövedék vagy akár botot is. Én nem amellett érvelek, hogy a rendőr akármikor használhat halálos erőt egy emberen, hanem amellett, hogyha arra kerül sor, akkor ne szerencsére tegye föl a pénzét és próbálja meg eltalálni a támadó lábát, azon faktorok mellett, amiket már leírtam és remélhetőleg megérted, hanem úgy állítsa meg a támadót, ahogy meg is fog állni. Könyörgöm nehogy már a kiba**ott bűnöző életét védjük már és helyezzük prioritásba.

2023. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem mire akarsz itt kilyukadni, nagyon nincs is értelme annak amit írtál. A rendőrnek ilyen szitucáióban legjobban a kezekre, és testbeszédre kell figyelnie."


Jó de mi van akkor ha valakinél kés van, de igazából nincs szúráshatáron belül, tehát ha 5 méterre van a legközelebbi rendőrtől, tuti nem szúrja le. De a rendőr lelövi, és a végén majd azt mondja, hogy kés volt nála és ezért lőtt.


R"endőr munka ezen veszélyes részletei nem csak abból állnak, hogy mindig előled futnak el, vagy mindig távol vagy a támadótól. Marhára nem gondolod túl és eléggé szűklátókörű vagy, ezen dolgozhatnál. Na akkor most tovább a következő problémára."


Én arról beszéltem, hogyha nincs szükség lövésre, de a rendőr mégis lő, és majd a végén megmagyarázza, hogy neki lőnie kellett. Nyilván van olyan eset, amikor tényleg lőni kell de én olyan helyzetre gondoltam, amikor nem kellene lőni, de mégis lőnek és a végén elsimítják azzal, hogy veszélyes volt a helyzet és hát ezért lőttem.


Én ezekről a helyzetekről beszéltem, nem arról, amikor tényleg lőni kell és nem célozni. Magyarán senki sincs veszélyben, de a végén majd bekamuzzák, hogy veszély volt.


Szóval a szűklátókör helyett a gondolatmenetemt nem értetted meg, de nem tudom, hogy mennyire voltam félreérthető.


Kicsit tán te vagy szűklátókörű?

2023. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"mi van akkor ha valakinél kés van, de igazából nincs szúráshatáron belül?"


Nagyon egyszerű. Nem lövik le, azt hittem érthető voltam. Ha meg lelövi akkor eljárást kell indítani. Amikor nincs veszélyközelben a rendőr, akkor felszólítja a támadót annyiszor amennyiszer szükség van rá, hogy dobja el a kés-t. Ezek után 2 lehetőség van. A támadó vagy eldobja vagy nem. Ha eldobja, megfordul háttal a rendőrnek, letérdel, tarkóra teszi a fejét, akkor szolgálati fegyverrel a kézben meg lehet közelíteni a támadót, majd leteperni és megbilincselni. Ha nem dobja el, akkor vagy várni a következő lépésre, vagy egyszerűen lesokkolni és folytatni a protokolt. Ha meg támad aszerint eljárni, amit leírtam elég hosszan még 16.-án.

2023. jan. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!