Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyar rendőr mikor hasznalhat...

Magyar rendőr mikor hasznalhat fegyvert ? Komolyan birkózni kell egy késés tamadoval is? nem lehet egyszerűen leloni?

Figyelt kérdés

Ritka az ilyen rendorgyilkossag mint a mai de én a rendőrök helyében ott helyben pofán lőttem volna a támadót már amikor eloveszi a kést.


Tudom nagyon le van szabályozva ez nálunk talán ez is a probléma.



#Fegyverhasznalat
2023. jan. 13. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

54. § (1) * A rendőr lőfegyvert használhat


a) az élet elleni közvetlen fenyegetés vagy támadás elhárítására;


b) a testi épséget súlyosan veszélyeztető közvetlen támadás elhárítására;


c) * a terrorcselekmény (Btk. 314-316. §), a jármű hatalomba kerítése (Btk. 320. §) vagy a közveszély okozása (Btk. 322. §) bűncselekmények megakadályozására vagy megszakítására;


d) bűncselekmény lőfegyverrel, robbanóanyaggal vagy az élet kioltására alkalmas más eszközzel való elkövetésének megakadályozására;


e) lőfegyver, illetőleg robbanóanyag jogosulatlan, erőszakos megszerzésére irányuló cselekmény megakadályozására;


f) az állam működése vagy a lakosság ellátása szempontjából kiemelkedően fontos létesítmény ellen felfegyverkezve intézett támadás elhárítására;


g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;


h) *


i) * azzal szemben, aki a nála lévő fegyver vagy élet kioltására alkalmas más eszköz letételére irányuló rendőri felszólításnak nem tesz eleget, és magatartása a fegyver vagy más az élet kioltására alkalmas eszköz ember elleni közvetlen felhasználására utal;


j) * az elfogott, bűncselekmény elkövetése miatt őrizetbe vett, vagy bírói döntés alapján fogva tartott személy erőszakos kiszabadításának megakadályozására, az azt megkísérlővel szemben;


k) * a saját élete, testi épsége, személyi szabadsága ellen intézett támadás elhárítására.


(2) * Nemzetközi szerződés vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján más állam területén szolgálatot ellátó rendőr a nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott esetekben és módon használhat lőfegyvert.


(3) * Rendőrségi vagy határrendészeti feladatokat ellátó külföldi szerv tagja Magyarország területén e törvényben, a bűnüldöző szervek nemzetközi együttműködéséről szóló törvényben, nemzetközi szerződésben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusa alapján meghatározott esetben és módon használhat lőfegyvert.


55. § Nincs helye lőfegyverhasználatnak - a fegyveresen vagy felfegyverkezve elkövetett támadás, fegyveres ellenállás leküzdése, illetőleg a tömegben lévő személlyel szembeni használat (57. §) kivételével - ha


a) olyan személy életét vagy testi épségét veszélyezteti, akivel szemben a lőfegyverhasználat feltételei nem állnak fenn;


b) a rendőri intézkedés célja tárgyra vagy állatra leadott lövéssel is elérhető.


56. § (1) A lőfegyverhasználatot a következő sorrendben meg kell előznie


a) felhívásnak, hogy a felhívott a rendőri intézkedésnek engedelmeskedjék;


b) más kényszerítő eszköz alkalmazásának;


c) figyelmeztetésnek, hogy lőfegyverhasználat következik;


d) figyelmeztető lövésnek.


(2) A lőfegyverhasználatot megelőző intézkedések részben vagy teljesen mellőzhetők, ha az eset összes körülményei folytán a megelőző intézkedésekre már nincs idő, és a késedelem az intézkedés eredményességét, a rendőr vagy más személy életét, testi épségét közvetlenül veszélyezteti.


[link]

2023. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hibáztak a rendőrök: "A férfit a rendőrök kivezették a lépcsőházból, ám ekkor előrántott egy kést vagy valamilyen szúróeszközt. "


Vezetgették, és közben elővett valamit.

2023. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Annyit lehet tudni,hogy dulakodás közben került elő a kés amikor megakarták bilincselni.Nem késsel fenyegetőzött.Szigorúan kell szabályozni a fegyverhasználatot,az a legvégső eszköz kell ,hogy legyen.
2023. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
#3: Annak ez a vége. Már akkor le kellett volna lőni a szar drogost, amikor odaértek.
2023. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Érdekes, hogy a kuruc kirakta a képét, nagyon utálhatják a rendőrök, hogy valaki a kurucnak kiadta a képet róla:


[link]

2023. jan. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

R"itka az ilyen rendorgyilkossag mint a mai de én a rendőrök helyében ott helyben pofán lőttem volna a támadót már amikor eloveszi a kést."


Én is azt mondom, hogy lőfegyverrel ne lehessen csak úgy lőni, hacsak nem valami nagyon para a helyzet. De lehetőleg akkor is lábra, amit túlél az illető. Tehát ha olyan a szitu, akkor is max lábra, de lehetőleg ne lőfegyvert használjon. Miért ne? Mert akkor igazából bárkit meg lehetne ölni mindenféle hülye indokkal. Például ennyi erővel egy random drogdílert is meg lehetne ölni, mert gyanúsan mozgott a keze a pulcsija felé. De ha maradunk ennél a szitunál, hogy valaki kést vesz elő, én azt mondanám, hogy vegye elő a lőfegyverét és fenyegesse meg, hogyha közelebb jön, akkor lövök.


Kivéve ha valami agresszív maffiával készülnek leszámolásra, akkor minden szaru készüljön fel a tűzharcra IS.

2023. jan. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a kiképzést kell szigorítani a kommandósokhoz csak is a legjobbak közül is csak a legjobbakat veszik fel a többi irány haza a rendőrségnél is így kéne csinálni határozottabb fellépést csinálni
2023. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
7: a legjobbakat akkor tudod felvenni, ha remek a fizetés, a rendőröknél nem remek, örülnek, ha van jelentkező
2023. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Értem köszi a választ
2023. jan. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#6: "Mert akkor igazából bárkit meg lehetne ölni mindenféle hülye indokkal. Például ennyi erővel egy random drogdílert is meg lehetne ölni, mert gyanúsan mozgott a keze a pulcsija felé."


És az baj?

2023. jan. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!