Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Testvéremtől mit akarnak a...

Testvéremtől mit akarnak a rendőrök?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt a testvérem volt bent a rendőrségen tanúkihallgatáson. Én most gyanúsított vagyok, és testvéremet is beidézték a múlt hétem mára tanúként. Tudtam, hogy testvérem ma megy tanúkihallgatásra és adtam neki illetékbélyeget, hogy kérjen jk masolatot 100 ft oldalanként. Biztonság kedvéért 10 illetékbélyeget adtam neki, de csak 7 oldal volt a jk. Maga a tanúvallomás része onnantól, hogy "a tanú vallomása" a,jk. lezárasig csak 1 oldal volt, a többi az figyelmeztetés, adatok, meg mihez van joga a tanúnak. Olyant kérdeztek testvéremtől, hogy tud e róla, hogy százezrek szoktak lenni a pénztárcámba, mondta hogy tudja. Kérdezték azt is, hogy szokott e adni nekem pénzt. Mondta igen szokott nem is keveset, mert nincs jövedelmem, minkahely nincs és ő támogat azért van nálam sok pénz. Aztán kérdezték hol dolgozik, mennyit keres. Testvérem mondta, hogy logisztikai cégnél és bruttó 821 ezer a fizetése. Amikor megkapja a fizut, mindet leveszi. Abból havi 200 ezret ad nekem. Én meg nem vagyok költekezős és szépen így gyűlik a pénz a pénztárcámban? Megállapodott a nyomozó, a testvéremmel, hogy beviszi majd a berpapírokat, hogy ennyit keres, meg a nyomozó kérte a számlaszámot. Gondolom leellenörzi, hogy tényleg mindet leveszi e testvérem. Mivel a nyomozó mindent rendben fog találni a testvéremmel kapcsolatban, így ok lesz minden.


Gondolom befutott ismeretlenes lopásokat akarnak felderíteni és ha rám lehet bizonyítani rám bizonyítják. Én kettő lopást követtem el, azzal be vagyok gyanúsítva.


Ennyire miért kérdezgetik a testvéremet? Mit akarnak tőle?


Meg azt mondta a rendőr a testvéremnek, mikor vége volt a kihallgatásnak, hogy nagyon jól ismerjük a testvérét, nagyon sok ügye volt már, meghogy önfejű a testvére meg ilyenek. Miért magyaráz ilyeneket a nyomozó neki?



2023. júl. 5. 14:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#10 flekó, flekken - rendőrigazolvány
2023. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Majd megy a tesó is befele. Ott bukik a sztori hogy nyélből megtagadhatta volna a vallomástételt, de nem tette, hanem ekezdett kamuzni. Nemkell a számlaszáma, anélkül is bekérhető. Létezik körmegkeresés az összes banknak. Ahol van számla, onnan jönnek az adatok.

Hamis tanuzás is 1-5 éves ám.

2023. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
#11 vagy flepni:)
2023. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Tegyük tisztába a dolgokat.

A testvérem mondta, hogy ő szokott adni 200k körül havonta, és lehet nem költöm el mindet, nem vagyok olyan költekező. A kaja adott a családban. Ha nem költöm el mindet, akkor esélyes, ha máskor is ad, hogy lesz még a múlthavi pénzből. Emiatt van több százezer. Őszintén elmondta a testvérem, hogy mennyi a bruttója, mennyi a nettója havonta. A bérpapírokkal tudja bizonyítani. Azt is tudja bizonyítani, hogy fizu melyik nap érkezett és ha megérkezik, azután mindet egyben leveszi. Ez mind így van, ezt tudja a nyomozóhatóságnak is bizonyítani. Utánanézhetnek.


Az meg már más kérdés, hogy kivülálló emberek meg a nyomozó is gondolja magában, hogy 200 az ad nekem havonta, jó hülye egy testvér. Hadd gondolják, senkinek semmi köze hozzá. Ez a mi családi dolgunk.


Megvan az oka. Pszihiátriai beteg vagyok, nem tudok elhelyezkedni és segít a testvérem.


Mégis miben lenne a testvérem sáros?


Ha utánanéznek tényleg annyit keres, tényleg mindet azután egyben leveszi.

Azt hogy ad nekem 200 rugót, azt senki nem látja, de ez így van.

2023. júl. 5. 17:39
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Abban sáros hogy falaz, ergó hamis tanuzást követ el, ami súlyosabb mint 3 lopásod.

De nembaj, majd a megyére megidézik gyanúsítottnak, aztán meglátjuk lesz-e pénz utána is.

2023. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Aztán tesód meg anyád mit szól hozzá, hogy ők dolgoznak, te meg lopod a napot? :)
2023. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15 Nem falaz, elmondta, hogy ő mit szokott csinálni, a szintiszta igazat. Kérdezte a nyomozó, hogy én járok e lopkodni Debrecenbe meg más városokba is. Arra azt mondta, hogy nem tudja. El szoktam menni otthonról délután, este, van mikor délelőtt de hova nem tudja. Azt is mondta, hogy szoktam menni vonatozni más városokba elmegyek délután és éjjfélre érek haza. Néha mondom melyik városba megyek, néha nem. Azt mondta a nyomozónak a testvérem, hogy ő úgy tudja, hogy elmegyek vonattal egy adott városba, ott vagyok 4-5-6 órát, sétálgatok és jövök vissza. Utólag tudta azt is meg, hogy Kisújszálláson lopást követtem el, meg még most tudta azt is meg, hogy Mezőtúron mit csináltam, mikor jött az idézés és megkérdzte tőlem, hogy mit csináltam már megint.


Tehát ha a tesvérem azt mondaná a nyomozónak, hogy á dehogy mem lop a bátyám, én tudom, hogy nem csinál ilyet, más városba sem, mert néha én is elmegyek vele és látom, hogy nem lop, akkor falazna és tanúskodna hamisan. De elmondta az igazat, hogy ő ad nekem pénzt, amit ő keres, tudja bizonyítani, de hogy hova megyek el otthonról, meg higy ha elmegyek utazni más városba, néhány órát hogy mit csinálok ott, nem tudja.

2023. júl. 6. 01:12
 18/20 A kérdező kommentje:

Egyébként a múltkor Miskolcra mentem, már délbe elmentem, éjjfélre értem haza. De oda ritkán megyek. Ha Kecskemétre megyek, akkor du 1 kor szoktam elmenni, negyedkettőkor. Cegléden kell átszállni. Ha Nyíregyházára megyek amkor olyan 2-kor megyek el. Ha Hajdúszoboszló, Püspökladány, Törökszentmiklós, Kisújszállás, Szolnok, Karcag, Berettyóújfalúra megyek, akkor délután fél 4 kor megyek el. Mondjuk Mezőtúrra is koradélután kell indulni, meg Ceglédre. Pestre nem szoktsm mrnni, nah jó 4 évente 1x. De tovább sose, de mondom Pestig sem.

Itt Hajdúbihar, Nyíregy az Szabolcs, Miskolc az Borsod, Meg Jász nagykun. Jó Kecskemét már Bács kiskun. Meg ugye Békéscsabán is sokszor voltam. Mindenhova vonattal megyek és mindig éjjfélre érek haza.

2023. júl. 6. 01:22
 19/20 A kérdező kommentje:
Tehát nem szoktam olyan messze elmozdúlni. Elmegyek délbe, délután és éjjfélre itthon vagyok. Szeretek vonatozni, ennyi.
2023. júl. 6. 01:25
 20/20 anonim ***** válasza:
#18: És minek mész te oda?
2023. júl. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!