Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az bűncselekmény, ha valaki...

Az bűncselekmény, ha valaki bemegy valami öltözőbe engedély nélkül?

Figyelt kérdés

Ha pl bemegy pénzlopási szándékkal, de nem tud lopni, mert bemegy épp valaki, és nem kutat éppen akkor az illető. Így csak annyit kérdez, aki pont bemegy és észreveszi az idegent, hogy "hát ön???" És az ember azt mondja, hogy érdekel az edzés, arra jöttem és pont öltözni akarok át. A tárkajában van is váltóruha.


Ilyenkor jogosan megkérdezhetnék, hogy ha érdekli az edzés, szeretne járni, miért nem egyenesen a terembe jön, köszön, bemutatkozik és közli, szeretne járni, azaz előtte megbeszélni, miért egyenesen az öltözőbe.


Ezért utóbbiért, amit írtam egy bűncselekmény lehetne, hogy engedély nélkül bemegy az öltözőbe és ott tartózkodik? Mondjuk engedély nélküli bemenetel?



2023. júl. 28. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk kukkolni megy be.
2023. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bűncselekmény hanem esetleg szabálysértés vagy bűncselekmény előkészülete.

Ha ismernek már és tudják minek jársz ott akkor felesleges erőlködnöd azzal, hogy váltóruhát csomagolsz a táskádba, mert tudják hogy lopni mentél be.

Általában az ilyen helyeken ELŐBB be kell lépned egy sportklubba, venned kell valami belépőjegyet vagy ki kell fizetned valamiféle edzést. HA ezt megtetted akkor mondhatod azt, hogy te öltözni akartál éppen.

Olyan nincsen, hogy bemész egy random öltözőbe átöltözni aztán majd elgondolkodsz rajta hogy miféle edzésre vagy sportra is akarnál te átöltözve bemenni.

Ha a gyerekem korcsolya öltözőjében meglátnak egy idegent, hiába van korcsolya a táskájában, senki nem fogja elhinni, hogy csak öltözni akart, mivel edzésidőben idegen csak úgy nem mehet a pályára. Akkor jogos ha rendőrt hívnak.

2023. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Levike, börike lesz ebből, meglásd.
2023. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Levike, te bármit csinálsz, az bűncselekmény!
2023. júl. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mert tegnapelőtt Törökszentmiklóson bementem a shotokan karateházba, bementem az öltözőbe, de én nem lopási szándékkal, hanem öltözni akartam át. Bejött egy gyerek, valamijéért,köszöntem szia, visszaköszönt szia. Majd kiment és bement a terembe, aztán hallottam hogy mondta bent, hogy "valaki van az öltözőben" és erre lépteket hallottam, hogy jönnek. Bejött egy 19 év körüli fiú és köszönt, hogy heló. Mondtam szeretnék járni edzésre és öltözök és mehetek-e be, azt mondta, hogy lökd fel azt a fehér pólód, vegyél egy bemelegítő nacit, gyere be és állj be. Bementem és Ben egy 65 év körüli ősz hajú bajszos úr volt az edző. Bemutatkoztam és kérdeztem be lehet e állni és lehet e járni, azt mondta lehet, örül ha csatlakoznak új emberek. (Persze, hogy örül, mert több pénz.) Aztán bemutatkoztam és a többiek is bemutatkoztak, volt egy 16 év körüli lány, aki szintén bemutatkozott, kezét fogott, hogy "Panka vagyok." Mutatott a fiú pár fogást, lépést, gyakorlatot és már majd vége is lett az edzésnek este 8-kor. A fiú egy kicsit más hangsúllyal beszélt velem végig mint mással, úgy mintha azt látná, hogy rosszban sántikálhattam e esetleg. Az edzővel beszéltem edzés végén és az nem vett rajtam semmit észre, úgy olyan beszédstílussal beszélt hozzám mint máshoz. Azt mondta lehet jönni, ez az első edzés, hogy próbáltam gyakorlatokat ez ingyenes, és ha jönni akarok 10 ezer/ hó az edzésdíj, és nyáron , ha jó meleg van, kint szoktak lenni az épület füves területén kivéve ma, mert esett az eső, télen még mindig bent. Azt is mondta, hogy egy póló meg egy bemelegítő elég, de ha haladó akarok lenni, akkor speciális karateruha kell. Majd átöltöztek a többiek és mondtam, hogy átöltözök, mert mikor bejöttem ruhát cseréltem. Azt mondta az edző, hogy nyugodtan. Nem is vett észre semmi furcsát rajtam az edző, csak a 19 körüli fiú. Aztán ezután meglepő dolog történt. Az egyik sporttag kérdezte az edzőt, hogy Szempáj (mert 4 vagy 5 danis és ez a neve), az a fegyveres van még? Erre az edző a táskájából elővett egy fegyvertokot és kivett belőle egy forgótáras láthatóan lőfegyvert. Megmutatta a gyereknek és mondta, hogy ez műkincs. Apám...fegyvere volt az edzőnek és hozta. Majd a végén elköszöntünk és mondta az edző, hogy gyere akkor és hívj havert is. Persze a PÉNZ...

Hát így telt ez a tegnapelőtti edzéslátogatás Törökszentmiklóson.

2023. júl. 29. 00:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda is telefonálok hogy legközelebb elbeszélgessenek veled. Elküldöm a priuszod is nekik.
2023. júl. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is van, hogy az utcáról besétálok egy új edzőterembe, ezzel gond nincs. De mindig megkérdeztem az edzőt, hogy edzhetek-e. Az egy kicsit meredek lenne, hogy csak úgy bemenjek az öltözőbe, és kezdjek átöltözni.

Volt egyszer olyan, hogy nem ismertek fel, és bejöttek utánam az edzőterembe, hogy mit keresek itt, és mondtam, hogy szoktam néha ide járni, aztán felismertek.

De Levike, téged tényleg kitiltanálak minden edzőteremből.

2023. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 És miért telefonálszoda, valamint küldöd el a priuszomat? :D

Hiszen oda úgyse megyek többet.

2023. júl. 29. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Na és mit loptál Törökszentmiklóson?


Mer, hogy nem a shotokan karate miatt mentél, az biztos.....

2023. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!