Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » USA-ban valóban ilyen szigorúa...

USA-ban valóban ilyen szigorúak a rendőr járőrök és ilyen katonás az igazoltatás mint a filmekben? Szinte először lő, utána kérdez.

Figyelt kérdés

Azt látni filmekben megállítják az autóst igazoltatni és már úgy kezdik szállj ki a kocsiból feltartott kézzel stb. Ha meg gyanús vagy nekik még rád is fogják egyből a fegyvert, ha meg elkezdesz gyanúsan viselkedni szivbaj nélkül használják is.

Ez valóban így van? Ha igen akkor ennek mi az oka, hogy ilyen "erőszakosak" hisz ott demokrácia van, de úgy viselkednek mintha rendőrállam lenne.


Azért a magyar és nyugat európai igazoltatásokhoz szokva elképesztően durván viselkednek. Persze ha nemcsak a filmekben van így.


2023. szept. 11. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

"Ez valóban így van? "


Nincs így. A neten találsz egy rakás videót az igazoltatásokról.


"Azért a magyar és nyugat európai igazoltatásokhoz szokva elképesztően durván viselkednek."

A filmekben. Sok esetben élőben is, de ennek azért oka is van. Amíg Magyarországon nagyjából senki nem fog fegyvert rántani igazoltatás közben addig az amcsiknál ezt BÁRKI megteheti - nesze neked szabad fegyvertartás.

2023. szept. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Azért van rá példa:


Kölcsön kocsival ment egy magyar "szokás szerint" átlépve a megengedett sebességet. Helikopterből többször bemondták a rendszámát, hogy álljon ki a forgalomból.

Nem tudta a saját rendszámát, nyugodtan tovább szlalomozott.

Végül megállította egy rendőrautó -ahelyett, hogy bent maradt volna a kocsiban- kipattant, rögtön a motorháztetőre hasaltatták széttett lábakkal.


Engem a Hoower Dam-nál állítottak meg -gondolom valakit kerestek- benéztek a kocsiba és intettek, hogy mehetek tovább.

2023. szept. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Maradjunk annyiban, hogy sokkal hamarabb alakulhat fatális félreértés (akár szó szerint), mint Európában. Klasszikus példa, megállítanak, ugye felszólítanak, hogy kezeket fel, utána a következő instrukció, hogy szállj ki a kocsiból, vagy igazold magad. Mindkettőhöz nyilván legalább az egyik kezed le kell engedni, akkor meg rádordítanak, hogy fel a kezekkel, és még rád is fogják a fegyvert. Na most akkor…?

Nyilván igazad van, hogy ez a realitás egy olyan országban, ahol szinte bárki juthat fegyverhez. Amúgy nem csak az USÁ-ban, Izraelben is ez a helyzet. Ott személyesen is kerültem hasonló helyzetbe. Pont a COVID-os időszak elején ott ragadtam, bevezették a kötelező maszkviselést közterületen. Levettem a maszkot, hogy igyak, és elfelejtettem visszavenni. Arrajött 2 rendőr, leállítottak. Az egyik elkezdett magyarázni k.rva gyorsan. Na most, valamennyire beszélek héberül, de azért nem olyan szinten, hogy abból a tempóból bármi átmenjen, szóltam, hogy angolul mondja. Erre tovább hadar héberül, és hozzá hadonászik a karjaival. Azt hittem, azt akarja, hogy jöjjek közelebb, úgyhogy tettem egy lépést előre. Erre ordítva hátra ugrik, és rámfogja a gépkarabélyt… Szerencsére a társa nyugisabb, és intelligensebb volt, de azért így is elég gáz volt a helyzet.

Arra mindenesetre jó volt, hogy megválaszolja a kérdést, hogy miért fut el, viselkedik “gyanúsan” egy ártatlan ember. Hiába tudod otthon a kanapéról, hogy hogyan kell ilyenkor reagálni, élesben teljesen irracionálisan reagálsz. Én is helyből ugrottam hátra vagy másfél métert, és rá is kiabáltam, ami akár tovább eszkalálhatta volna a helyzetet, ha nem lép közbe a társa.

Gondoljon erre az esetre mindenki, aki legközelebb hibáztatja azt, akit akár az USÁ-ban, akár máshol a nyílt utcán puffant le a rendőr!

2023. szept. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező!


Az USA a szabad fegyvertartásért óriási árat fizet...

Emberek hallnak meg teljesen értelmetlenül, mert "úgy láttam, mintha" fegyvere lett volna.....aztán kiderül, hogy nem volt.


Az meg senkitől se várható el, hogy várd meg, amíg rád lőnek, és utána te is (vissza)lőhetsz......ha még tudsz.


De amerikában legendásan rossz a közbiztonság és ennek nemcsak a fegyverlobby az egyedüli oka.


Az USA - ban simán elképzelhető, hogy a hátsó lámpa nem égése miatt az autóst leállító járőrt gépfegyvertűz fogadja, amikor igazoltatás céljából odalép a vezetőhöz.

Nem csoda, hogy a járőrök erre számítanak, és már a legapróbb jelre is tüzet nyitnak.... ...ugyanis akármennyire is vállaják a veszélyt a szolgálattal, meghalni azért nem akarnak ők sem.


Más kérdés, hogy van is tragédia bőven egy-egy "félresikerült"igazoltatásból.


Nálunk szerencsére nem ez a helyzet.

Itt a közbiztonság bármennyire rossz is - európai mércével mérve - azért arra nem kell számítani a magyar járőrnek, hogy igazoltatásnál egy M4- es karabély csövébe fog bámulni, mikor kéri az iratokat....

2023. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!