Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csináljak ha a fakabátok...

Mit csináljak ha a fakabátok felvigyeltek a falfirkáimra?

Figyelt kérdés

2023. nov. 13. 15:07
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

“ Értékhatártól függően szabálysértés vagy bűncselekmény,”


Milyen szabálysértés valósul meg ezzel,szerinted?

2023. nov. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11. Nem vagyok jogász, de például rongálás egészen biztosan.
2023. nov. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
53%
Igen, rongálás bűncselekmény megvalósul, de szabálysértés meg mindig nem tudom mi lenne.
2023. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanúgy rongálás, te szerencsétlen, csak az értékhatár miatt (50 ezer forint alatti érték, ill. kár esetén) szabálysértési alakzat.
2023. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
67%

11.

Milyen hátsó szándékkal kérdezed, talán még védeni akarod ezeket a kártékony torzszülötteket, akik megrongálják más tulajdonát?

Ezek lelki defektes idióták, a falfirkások, születési hibája van neki.

Régen ilyenek nem voltak, valamikor elektrosokkal kezelték volna szerencsétlent.

Lehet, hogy a mai környezetszennyezés, a módosult, nem természetes élelmiszerek vezetnek oda, hogy többen ilyen genetikai hibákkal születnek.

Festékszóró még épp nincs a kezében, de addig megy, kutat, míg talál egyet.

Ingerszegény gyerekkor, olvasni nem tud, könyvet életében nem látott, barlangrajzokkal fezezi ki magát, mint az ősember vagy bennszülött.

2023. nov. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Szervizmérnök úr ***** válasza:
fejezi...
2023. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%

“ Ugyanúgy rongálás, te szerencsétlen, csak az értékhatár miatt (50 ezer forint alatti érték, ill. kár esetén) szabálysértési alakzat.”


Uhh..itt a probléma haaaatalmas. Jó, hogy jogi témában osztod az észt, minősíted a másikat, csak ne úgy tedd, hogy baromságot beszélsz.


Léteznek olyan dolgok jogsértések esetén, hogy minősítő körülmény.


A rongálás bűncselekmény pontosan leírja, hogy:

“ büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a rongálás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó rongálást

ba) falfirka elhelyezésével vagy”


Teljesen mindegy, hogy a keletkezett kár 5.000 forint vagy 500.000 forint. Ha a rongálás falfirka(graffitivel) követik el, az minden esetben bűncselekmény lesz.

Nincs olyan, hogy egy falfirka szabálysértés, mert a keletkezett kár nem haladja meg az 50.000 forintot, hogy is mondtad, te szerencsétlen.


Nem baj, hogy butaságot beszélsz csak ne hangoztasd, ebben az esetben semmilyen szabálysértés nincs.


“ Milyen hátsó szándékkal kérdezed, talán még védeni akarod ezeket a kártékony torzszülötteket, akik megrongálják más tulajdonát?”


Világ életembe foglalkoztam joggal. Azért kérdeztem meg, mert ő állít valamit amiről nekem teljesen más információm vannak. Állítja, graffitivel megvalósul szabálysértés, melyről én semmilyen formában nem tudok. Azért kérdeztem meg, hogy informálódjak, frissítsem tudásom, de ez nem történt meg, butaságot beszél.


A kérdező szinte biztos, hogy itt csak trollkodik, semmi értelme a kérdésnek. Ha tényleg csinálja ezt a cselekményt, akkor egy mocskos rohadék, fogja majd inni ennek a levét.

2023. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

17 - es!


Te meg hülye vagy!

2023. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Gondolom, hogy én vagyok a hülye aki alátámasztja amit mond, nem te
2023. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Hintalow ***** válasza:
62%
Növesszèl kukikát a jelenlegi nunikád helyett, ès kezdj el nem 13 èves szinten megrekedtnek megfelelő dolgokat vègezni 😀
2023. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!