Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy háznál felszerelt riasztók...

Egy háznál felszerelt riasztók és kamerák valóban megvédik a házat a betöréstől, érdemes felszerelni ilyen technikai eszközöket?

Figyelt kérdés
máj. 19. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azzal vesd össze, hogy mi van ha nem szerelsz fel kamerákat meg riasztót!

A riasztónak akkor van értelme ha a jelzésre van is aki kimegy és elkapja a betörőt. A simán sivalgó riasztóra a szomszédok figyelnek esetleg, de nem fognak tudni bemenni a telekre megnézni miért szirénázik. Ha neked jelez is a riasztód, mire hazaérsz már kipakolnak.

Egy kollégám járt úgy, hogy karácsonykor a szülőknél voltak mikor megszólalt a riasztó. Jelzett a telefonján, a szomszédja ki is ment megnézni, de semmit nem látott. Aztán megszólalt ismét a riasztó, ugyanaz volt a következmény. Fogta a gyereket, beültek a kocsiba és hazajöttek - ez pár óra volt. Akkor kiderült, hogy harmadszor azért nem szólalt már meg a riasztó, mert a vezetékét végig tépték a ház falán és letépték, tönkretették a szirénáját. teljesen kirabolták és a szomszédja nem vette észre, mert arra az oldalra nem látott rá.

Ha riasztód van akkor keress hozzá biztonsági céget is akiknél szól és akik kimennek, körbe is tudják járni a házat!

A kamera akkor jó ha mozgásra fényt is felkapcsol és nem lehet simán leütni a házfalról - akkor el tudja riasztani a kevésbé rámenős betörőket, de aki valóban be akar menni az megtalálja a módját, hogy ne látsszon rajta.

A legfontosabb azonban, hogy a te házad, lakásod jobban legyen védve mint a szomszédaid, mert akkor nem a tieddel erőlködnek hanem a többibe mennek be inkább. :)

máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a riasztó védi meg a házat, kérdező!


Hanem az, ha ismersz olyat, aki szól a haveroknak, hogy ne menjenek be hozzád.. és hallgatnak is rá.


Na ez a védelem!

máj. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kamera és riasztó van a házon az azt jelenti, van bent érték, amit védenek. Kvázi vonzza a betörőket az ilyesmi, úgyhogy csak akkor rakd fel, ha valóban van nagy értéked (több, milliós érték), és a riasztó jelzésre kimegy biztonsági őr záros határidőn belül. Egyébként házon kívül ne tarts értéket, ne mutasd, hogy milyen gazdag vagy, és akkor nagyobb eséllyel a rongyrázós szomszédhoz törnek be. Amúgy köss biztosítást, és betörésvédő fóliát tetess az ablakokra legalább a földszinten. A mozgásérzékelős lámpa kívül-belül hasznos. Bonyolult zárra fölösleges költeni, mindent feltörnek, amit akarnak, inkább magatok miatt legyen valami zajcsináló, ha otthon vagytok és betörnek. Akkor menekülés a hátsó ajtón, ablakon, 112 felhív, az értékeket majd fizeti a biztosító, de ti ne legyetek bent. Ne akard megvédeni a nagyi porcelánjait, és ne macsózz a baseball ütővel, mert a betörőnél lehet kés, lőfegyver. Ha leleplezed, elképzelhető, hogy támadni fog vele.

Szóval én abban hiszek, hogy kifelé csórónak nézzen ki minden, gumipók a kapura, az értékekről senki ne tudjon, nem engedek be akárkit a házba. Higgyen mindenki, amit akar, csak ne akarjon betörni senki.

máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem vannak kamerák a ház körül és bent is és tapasztalat, hogy nem mindig segít... volt, hogy jött hozzám vki hirtelen, egy ismerősöm, 10 perce állt a kapu előtt és észre se vettem, pedig kamera előtt állt telibe... éppen tv-ztem, nem figyeltem a monitort. Úgy vettem eszre, hogy írt a Facebookon, higy menjek már ki... ugye az pittyent.
máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!