Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha beidéztek tanúnak elmehet...

Ha beidéztek tanúnak elmehet más helyettem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vettem észre, hogy lakossági parkolóhelyen parkolok és ezért beidézték tanúnak édesapámat, mert az ő nevén van az autó.

Nem kaptam semmilyen bírságot vagy csekket, csak azt hogy fel van jelentve apukám és menjen be tanúskodni és mondja meg ki vezette az autót.

Elmehetek én szerintetek meghatalmazással édesapám helyett?

Mekkora bírságra lehet ezért számítani?



#rendőrség #tanú #idézés #közlekedési bírás
jan. 11. 18:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

"Már nincs olyan, hogy a sofőr személyét valamilyen oknál fogva nem sikerül tisztázni és ezért nem lehet behajtani a büntetést"


Ezt nagyon rosszul tudod.

jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

8-as

Ebből látszik hogy egyre több a funkcionális analfabéta, aki képtelen értelmezni az olvasott szöveget.

Olvasd már el amit linkeltél!

Taxatíve benne van hogy az objektív felelősség elve milyen szabálysértéseknél lép életbe. Látod köztük a megállási tilalom megsértését?

jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12: igen, én látom, nem én vagyok a funkcionális analfabéta:


a járművel történő megállásra és várakozásra,

jan. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10: Sajnálatos, hogy a rendőrok sem értenek a joghoz, van ilyen. Nyilván ezért nem vagy jogász, csak rendőr.
jan. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"a járművel történő megállásra és várakozásra,"

De nem minden esetére.

A megállási és várakozási szabályokat több féle módon meg lehet szegni, mivel több féle szabály vonatkozik rájuk. Mint pld. a gyorshajtásnál. Azt is el tudod követni úgy is, hogy az az objektív felelősség elve alá essen, és úgy is, hogy nem.

Pld. egy 50-es szakaszon, ha 64-el mész, az is "gyorshajtás", ha 65-el az is. De az előbbi esetben "közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése" a szabálysértés, és ha megállítanak, kapsz egy helyszíni bírságot, vagy feljelentést, ha nem állítanak meg csak letraffiznak, akkor idézést a tulaj. Utóbbiba meg sem állítanak, kapja az üzembentartó automatikusan a csekket

Nem mindegyik vonatkozik az objektív felelősség elve alá. Még a cikkben is benne van, hogy ha objektív felelősség belép, akkor nincs feljelentés - automatikusan megy a csekk az üzembetartónak(!). Ha nem az objektív felelősség elve alá tartozik a szabálysértés, akkor megy az idézés ( vagy az adatkérő lap postán) a tulajdonosnak(!).

Régebben sem vonatkozott minden elkövetési módra az objektív felelősség elve, ma meg m,ár egyikre sem. Itt van objektív felelősség elve alá tartozó szabálysértéseket és a hozzájuk tartozó bírságok összegét tételesen felsoroló kormányrendelet ma hatályos szövege. Nincs benne megállási tilalomra vonatkozó rész. [link]


Jogszabályokból kell tájékozódni, nem újságcikkekből.


"10: Sajnálatos, hogy a rendőrok sem értenek a joghoz, van ilyen. Nyilván ezért nem vagy jogász, csak rendőr."

Értek hozzá.

Nem ezért nem vagyok jogász. ( Mellesleg, számtalan kollégámnak van jogi diplomája, aki akár jogász is lehetne. Én egyszerűen az RTF után nem akartam még 6 évig suliba járni és felvállalni a diákhitelt.)

jan. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!