Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek melyik legálisan...

Szerintetek melyik legálisan szerezhető fegyvernek a legnagyobb a megállíto ereje? Érdemes gumilovedekes,gazriaszto pisztolyt vagy szamszerijat vásárolni ha tartunk egy társadalmi osszeomlastol?

Figyelt kérdés

Én kicsit tartok már attól hogy eljohet az az idő mikor nem lesz rendőrség hogy megvedjen .

És akor az emberek elveszik majd azt ami a másike.


Elelmiszerkeszlet védelme szempontjából gondolkozom hogy mit érdemes vásárolni.

Nyilván azok ellen nem lesz jó akiknek igazi lofegyveruk lesz de a csőcselék ellen ezzek a fegyverek is jók.

Többet er mintha késekkel vagy puszta kézzel vedekezne az ember szerintem.


Mondjuk egy gumilovedekes puska pisztoly elég erős hogy 3 4 fős csoportot elrettentsen a rablastol?


Vagy számszerij?ami sérülést is okoz de csak 1 lövésed van.

Vagy gazpisztoly ami radnyomja a paprika spray gazt?

Vagy egyéb lehetőségek?



jan. 17. 13:11
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen .22 vagy a 6mmes flóbert, ezeket teljesen felejtsd el, nem fognak megvédeni."


Megerősítem. Egy ismerősöm diszkóban volt kidobó. Az eset úgy a 80-as évek vége, vagy 90 körül történt. Őt egy orosz TOZ-8 assal lőtték konkrétan tarkón. Ha emlékeztek a fegyverre, ezt az MHSZ berkein belül használtuk. Kifejezetten sport célra fejlesztették ki .22 kaliberű, ólom mag.


Behatolt a bőr alá és elterült az ólommag a koponyacsonton, szétlapult, nem volt képes azt átütni és valóban nem okozott még eszméletvesztést sem. Érted, pedig ez ólom mag, nem gumi. Koponyacsonton max a szemgödörben képes áthatolni. Ott meg egy stresszhelyzetben nem biztos hogy eltalálod.

jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Az a baj egy teljesen lefegyverzet társadalom vagyunk.

Akor ezzek szerint gyakorlatilag ha van egy baltam vagy bozotvagom

Vagy egy kardom az többet er mint egy gumilovedekes fegyver egy ilyen helyzetben.


Meg ugye a konnygaz az lelasitja őket hissz nem bírja kinyitni a szemét ilyen téren menekulest segitheti készlet védelemhez kevés.

jan. 17. 18:17
 23/40 anonim ***** válasza:
55%

"Az a baj egy teljesen lefegyverzet társadalom vagyunk"

Bezzeg az USA-ban mennyivel jobb, ahol a társadalom fel van fegyverkezve... bár annak az eredménye inkább lett az, hogy sokkal magasabb a lőfegyverekkel elkövetett bűncselekmények aránya, mint Európában.

jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Fizikumom megvan ahoz hogy tudjak használni egy kardot csakhat úgy bántani valakit szerintem teljesen más.ez a modern embernek nagyon nehéz.


Nyilvánvaló hogy rendes lofegyvere lenne szükség ebben a helyzetben de ameg tart a mostani szabályokon alapuló világ addig nem tudok.


Utána kellene szerezni ami még nem látható hogyan.

jan. 17. 18:39
 25/40 A kérdező kommentje:

23# igen és én szerintem usa hamarabb is omlana össze ha lenne egy ilyen társadalmi krízis.

Mivel minden csoport teljesen fel van fegyverezve.


Mi nálunk lehet megmarad egy valamilyen szintű központi uralom mivel ovek a fegyver monopolium a középkorban is volt országunk talán lesz az összeomlás után is.

De a bűnözés rablás lehet hogy elszabadul.

jan. 17. 19:00
 26/40 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fegyvermániás vagy, akkor simán képezheted magad hobbi sportlövésszé. Kb.

Akkor tarthatsz legálisan maroklőfegyvert és sörétes puskát is.

jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

Az is egy lehetőség bár ugyan úgy van szerintem pszichológia ott is .


Amúgy a vadászat is érdekelne.szeretem a természetet és az állatokat is a fegyverek mellet .

Egyszer kiprobalnam milyen pl egy nyúl vagy fácán vadászat sörétes puskával.

Vadasztarsasagba kéne belépni és azzal az indokkal kérni fegyvertartasit első sorban sörétes puskára mert az jó lenne onvedelemre is

jan. 17. 20:27
 28/40 anonim ***** válasza:

"Az is egy lehetőség bár ugyan úgy van szerintem pszichológia ott is"


Ez egy lényeges, fontos mondat lehet.

jan. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
AK47 alá ne add. :D Mert kell ám a fegyver mindenkinek, legyen itt is sok lövöldözés.
jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

29# nehéz kérdés egy békés társadalomban igen ne viseljenek fegyvert az emberek.

De ha nem működik elég jól a hatóság tegyük fel van egy ilyen összeomlás akor viszont kell az embereknek a fegyver .


Usa esetében is eredetileg azért lett ez így mert bent voltak a vadnyugaton nem volt ott olyan erős a hatóság.


Ha egy kisebbségnek van fegyvere pl a bűnözők vagy a volt katonák rendőrök. a többnek meg nincs az azt jelenti hogy bármit megtehetnenek korlátok nélkül.

Igen ilyen helyzetben jobb ha mindenki fél van fegyverezve

jan. 18. 11:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!