Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit bevisznek a rendőrs...

Ha valakit bevisznek a rendőrségre, mert igazoltatásnál nem tudja igazolni magát, nincsen nála se személyi se semmi, akkor mennyi ideig tarthatják bent, illetve adnak erről valami papírt, hogy bent volt, akár 10 percet is?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valami 45 órán át... Öcséméket bezárták egy kis helységbe,de hál Istennek,csak 1 órára,aztán kijött a házam elé a rendörség és elvittek az örsre,hogy igazoljam az öcsémet!
2011. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kapott róla valami papírt, hogy bent tartották?
2011. ápr. 11. 13:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2) A rendőr a hatóság vagy az illetékes szerv elé állíthatja azt,


a) aki a rendőr felszólítására nem tudja magát hitelt érdemlően igazolni, vagy az igazolást megtagadja;


A rendőrség az előállítással a személyi szabadságot csak a szükséges ideig, de legfeljebb 8 órán át korlátozhatja. Ha az előállítás célja még nem valósult meg, indokolt esetben ezt az időtartamot a rendőri szerv vezetője egy alkalommal 4 órával meghosszabbíthatja. Az előállítás időtartamát a rendőri intézkedés kezdetétől kell számítani.


(4) Az előállítottat szóban vagy írásban az előállítás okáról tájékoztatni kell, és az előállítás időtartamáról részére igazolást kell kiállítani.

2011. ápr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azon gondolkoztam,hogy mi történik akkor ha bevisznek mert loptam nincs nálam semmilyen papír,nem vagyok hajlandó megszólalni még ha erőszakkal akarják kihozni belőlem akkor sem??

És sehogy nem tudják felderíteni az azonosságomat.Se rokon se szülő se senki

2011. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tetris ***** válasza:
Utolsó! Szerintem ez esetben kapsz egy kis "nógatást", és a vége az lesz, hogy csak-csak kibököd a neved, meg a címedet!
2011. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14.13-as kezdeményezik majd az előzetes letartóztatásod és a rácsok mögött valószínüleg meggondolod magad!
2011. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 13:32

Igen,nekem is alákellett írni,meg azt is ,hogy nem bántalmazták (bár az egyik rendőr megbökte a tolkivolkijával vagy mivel,de tudod mikor kezdjük el ezt a kollégáknak fölhánytorgatni,nyilván nem segítettek volna az azonosításban)!!

2011. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 11. 17:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Ittasan igazolvány nélkül egy falunk beli 30 napot kapott.
2011. ápr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19.41-nek: Hát akkor szólok a szomszéd Józsi bácsinak, hogy husvétkor ne jöjjön át hozzánk locsolkodni ittas állapotban személyi nélkül mert 3o napig nem megy haza?...
2011. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!