Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezen is spórol a rendőrség,...

Ezen is spórol a rendőrség, vagy mi a helyzet? (Szakmai kérdés, elsősorban rendvédelmiseknek. )

Figyelt kérdés

[link]


Az még hagyján, hogy ilyen felszerelést nem kapnak a magyar rendőrök, de miért van az, hogy mostmár az a tokok sincsenek bőrből? Ezelőtt 5-10 évvel még elegáns és tartós bőrből készült tokokat és pisztolytáskát hordtak a magyar rendőrök. Mostanában már csak ezt a gyorsan öregedő, színvesztő és szétfoszló gyöngyvászon csodát lehet rajtuk látni, egyedül az öv maradt bőr. Mi az oka ennek? A rendőrség már nem látja el az újonnan felszerelő rendőröket vele? Esetleg a rendőröknek maguknak kell beszerezni, de nem adnak elég támogatást hozzá és ezért marad az olcsóbb műanyag? A közlekedési rendőrökön még mindig a hagyományos felszerlést látjuk. Ez hogyvan?


Igazából ez abszolút jelentéktelen dolog, mert nem ettől lesz rendőr a rendőr, de legalább egy kicsit adna a tekintélyéhez, ha nem úgy nézne ki, mint akit a kutya szájából rángattak elő.


2011. aug. 4. 18:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvastam, hogy ez a műszál szart sem ér. A bőr sokkal tartósabb és szebb. Ezek után nem tudom mit gondoljak. A közlekedési rendőrök hogyhogy rendes bőr tokokat hordanak és nem fehér gyöngyvásznasat? Ők is megtehetnék nem?
2011. aug. 4. 22:12
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nekem semmi bajom nem volt a pa63 tokjával!Csak kihúzom a patentos jobb kezes tokból!"


Az "elefántfülből" való elővételt a lőkiképzésen is 2 kézzel oktatják. A szintidő e miatt 2 másodperccel több a gyorstokhoz képest. Ha egy kézzel veszed elő szerintem az még lassabb, de ha neked megy, akkor gratulálok. (ezt komolyan értettem, nem szarkasztikusan;))


Kérdezőnek: Hidd el, ha mondom, hogy a rendszeresített bőrcuccok tényleg nagyon igénytelenek, kényelmetlenek és nagyon veszélyesek (pl. a már megénekelt PA63 "elefántfülből" kis kopás után simán kiesik a pityu a kocsiban. velem már nem egyszer előfordult...). 8 éve vagyok rendőr, pontosan tudom a különbséget. Mellesleg a kérdésedben belinkelt felszerelés AMERIKAI! Köszönőviszonyban sincs a magyar sz@rokkal!


Egyébként pedig a Dobos gyárt fehér színben is gyöngyvászon felszerelést, és nagyon sok közlekedési rendőr használja (közvetlen kollégáim közül is).

2011. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, a képen levő Para tokomból kiesik a fegyver, ha nem vigyázok, hiába szóltam tesznek rá egy nagyot még szerencse, hogy olyan helyen használom csak (objektum), ahol nem kell szaladni vele.

A bilincstokból, meg úgy kell kirángatni a bilincset.

A gázspraym kb 5 éve lejárt.

Mikor felszereltünk 7 éve, nekünk is egy csomó mindent magunknak kellett beszerezni.

2011. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan elvileg irodában vagyok (vizsgálok), de ettől függetlenül egy héten legalább kétszer van valami egyéb közterületi szolgálat, meg persze házkutinál, lakcímellenőrzésnél is nálunk van a fegyver. Ha normális tokot akarok, akkor veszek magamnak. Én 20 éve vagyok rendőr, a derékszíjat tudom használni, de ennyi. Mi eleve nem is kaptunk tokot a bilincshez, gázspray-hez, ha vinni akarom magammal, vegyek hozzá tokot. Emellett persze magamnak veszem a tollat, ceruzát, radírt, jelzőcímkéket, sőt, még az asztali kislámpa is a sajátom, amit szigorúan fel kellett címkéznem, nehogy egy óvatlan pillanatban leltárba vegyék. Olyasmiről ne is álmodjak, hogy spárga, egyszerű barna csomagolópapír (pedig kellene a bűnjeleket csomagolni meg az aktákat összekötözni), az iratokhoz dosszié. Végül is egy pár ezer oldalas aktához minek dosszié nem? Igen, volt, hogy azt is magunknak vettünk. Ja, nincs pénz wc papírra, nincs bevezetve a meleg víz, omlik a vakolat, rohad a fal, a csukott ablakon jön a huzat, a parkettából hosszú darabok hiányoznak, a folyosón reped a padló, a lift hónapokig rossz, a régi iratlift aknájában pedig minden emeleten derékmagasságig ér a galambszar, amit úgy oldottak meg, hogy bedeszkázták az ablakokat, úgyhogy most mögötte "érik" a szar télen-nyáron. Az már csak hab a tortán, hogy ha venni akarok egy ásványvizet vagy egy zsömlét, akkor ki kell baktatni a sarki boltba, mert még egy rohadt büfé sincs, ami annyira nem hiszem, hogy extra lenne, elvégre egy gyárban is szokott lenni üzemi büfé. De hát nem minden Teve utca, nem minden rendőr tábornok, és nem mindenki megy makkegészségesen nyugdíjba 41 évesen. A többség ilyen körülmények közt dolgozik, tiszthelyettesként, tisztként p...csak pénzt keres és nem éri meg a nyugdíjat.
2011. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk beázott az őrs épülete. Pont az egyik nyomtató fölött... Sz@rrá ázott...
2011. aug. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hát ez ismerős. Az is elég vicces, hogy ahhoz képest, hogy központi szerv vagyunk, van húsz emberre egy nyomtató, az iratmegsemmisítő meg több mint egy éve rossz.Emlékszem, pár éve volt olyan időszak,hogy az ügyészektől kaptunk papírt a nyomtatóba, mert az sem volt. Mondjuk most is spórolni kell vele...
2011. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Sárkányfűárús válasza:

Azért, mert valamelyik vezérnek (a rokonának) valószínű hogy gyöngyvászon-tok gyártóüzeme van.

Itt mindennek oka van...

2011. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!