Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki felfüggesztettet...

Ha valaki felfüggesztettet kap és le fényképezik gyorshajtásért azért nem kell börtönbe vonulni? (nem én vagyok ez csak kíváncsi vagyok rá. )

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha annyira hajt gyorsan, hogy közlekedési bűncselekményt követ el, akkor mindenképp! Ha csak szabálysértési kategória, akkor nem tudom biztosan, de szerintem akkor nem.
2011. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szabálysértésért nem jár letöltendő, csak bűncselekményért.
2011. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. aug. 31. 19:01
 4/6 anonim ***** válasza:

1. ! Mennyire kell gyorsan mennem, hogy az bűncselekmény legyen?


Baromság. Ez egy szabálysértés, miért kellene bevonulni?

2011. szept. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15.28-as. Ez nem baromság. Lehet olyan gyorsan menni, hogy az már ne szabálysértés legyen, hanem bűncselekmény!


Például Stohl is közlekedési bűncselekményt követett el, igaz nem a gyorshajtással, hanem az ittas vezetéssel.


Hogy hol mi minősül már olyan szintű gyorshajtásnak, ami már bűncselekmény is (pl közúti veszélyeztetés stb.) az táblától is függ. Ha pl. 30-as táblánál 100-al mész, az tuti, hogy nem szabálysértés, jobb sorsú országban ezért sittre is vágnak, még akkoris, ha büntetlen előéletű vagy.


Ha valaki felfügesztett börtönbüntetést kapott és a felfüggyesztés alatt közlekedési bűncselekményt követ el, akkor megszűnik a büntetésének a felfüggesztése és le kell ülnie azt is amit a korábbi ügyéért kapott, és azt is amit majd ezután szabnak ki rá.

2011. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan, hogy gyorshajtás ne szabálysértés legyen! Ha 30-as táblánál 1 Mach sebességgel megyek el, az is csak szabálysértés. Stohl pedig nem a gyorshajtással követett el bűncselekményt.

Az elképzelhető, hogy egy bűncselekmény OKA a gyorshajtás, de ahhoz más is kell!

2011. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!