Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felfüggesztettet kap valaki,...

Felfüggesztettet kap valaki, de mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Valaki előzetesben van vidéken.Az illető budapesti lakos.Azt mondják felfüggesztettre számíthat,de ott vidéken.Valamit félreértettem,vagy van ilyen?És mit jelent?
2009. aug. 22. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha előzetes letartóztatásban van akkor a Bíróság fog az ügyében ítéletet hozni,a felfüggesztett büntetés azt jelenti hogy kap pl.2 év börtönt 3 évig felfüggesztve de azt nem kell leülnie csak akkor ha a három év alatt újabb bűncselekményt követ el,ekkor megkapja az új büntetését és mellette a felfüggesztett 2 évét is le kell ülnie.Viszont nem, biztos hogy az előzetes letartóztatásban kell letöltenie azt az időt amíg az ítélet megszületik,erről szintén a Bíróság dönt.
2009. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.De ezt az időt,a felfüggesztettet itt Pesten,ahol lakik,ott töltheti le?Vagy kötve van helyhez?Mert úgy értelmeztem egy beszélgetésből,hogy ahol most van előzetesben,egy szigorú börtönben,abban a városban kell lennie.de lehet,hogy félreértettem valamit.
2009. aug. 22. 09:34
 3/9 anonim ***** válasza:
ha nem kap lakhelyelhagyási tilalmat akkor bárhol "leöltheti" a büntetését. (pontosabban, kivárhatja amígletelika felfüggesztett büntetése)
2009. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a felfüggesztett büntetését kell letöltenie :)


A felfüggesztés azt jelenti, hogy hoznak egy ítéletet, amelynek a VÉGREHAJTÁSÁT függesztik fel és kötik feltételhez.


Azaz pl. a bíróság elítéli a vádlottat három év börtönbüntetésre, de a börtönbüntetés letöltése alól két évre felfüggeszti azzal a feltétellel, hogy NEM KELL végrehajtani az ítéletet, ha ez alatta két év alatt semmilyen büntetendő kihágást nem követ el. [Ez most nagyon leegyszerűsítve.]

Ha letelik a két év és nem történt "kihágás", akkor a három évet NEM kell letöltenie az illetőnek.


De a felfüggesztett börtönbüntetés nem jár lakhelyelhagyási tilalommal vagy semmi ilyesmivel. Hozhat ilyen ítéletet is a bíróság, azonban lakhelyelhagyási tilalmat egy felfüggesztett büntetésnél abszolút nem indokolt ítélni (azt még a nyomozati és bizonyítási szakaszban szokás).

2009. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg nincs ítélet,addig van előzetesben.Ha a jogerős ítélet felfüggesztett lesz akkor nem kell börtönbe vonulnia,csak akkor ha a felfüggesztés alatt újabb bűncselekményt követ el.Az előzetes letartóztatás megszüntetéséről szintén a Bíró dönthet ha megszűnnek azok az okok amik indokolják az előzetes letartóztatást.Például nem kell tartani bűnismétléstől vagy szökéstől esetleg tanúk befolyásolásától.
2009. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy előzetesben ott fog maradni, ahol elkövette a bűncselekményt, aztán ha vége az előzetesnek és felfüggesztettet kap, valóban hazatérhet, mint előttem már írták, mozgásában nem lesz korlátozott, csak nem követhet el a felfüggesztése időtartama alatt újabb (hasonló jellegű) bűncselekményt.
2009. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hasonló jellegű bűncselekmény alatt azt értem, hogy ha pl. rablás miatt van előzetesben, aztán kiengedik, épp telik a felfüggesztés időtartama, és ezalatt pl. nem fizeti a tartásdíjat (ami szintén bűncselekmény), nem fogják börtönbe csukni, mivel nem hasonló jellegű cselekményt követett el a felfüggesztés időtartama alatt.
2009. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NagyAttelo01 válasza:
Segítsetek, kaptam 2014. 5 - hónapban 3 év felfüggesztettet garázdaságért és most pedig 40. ft értékben lopással kaptak el , akkor ezt valószínű ,hogy le kell ülnöm?
2015. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"40. ft értékben lopással kaptak el ,"

Az szabálysértésnek számít, nem bűncselekménynek. Max pénzbírság vagy ejnyebejnye jár érte.

2019. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!