Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tudja lenyomozni a...

Miért nem tudja lenyomozni a rendőrség, ki hív a telefonomon?

Figyelt kérdés
A minap felhívtak mobilon. Elmondták, hogy szerencsém van, mert a szolgáltatóm és az egyik legnagyobb bank közös nyereményjátékának nyertese vagyok. Enyém 1,5 millió forint, ha bediktálok egy érvényes feltöltőkártya számot 20 percen belül. Mondták, hogy visszahívnak. Nah, mondom míly szerencsés vagyok, fel is hívtam a szolgáltatóm, hogy miújság, persze az az újság, hogy ilyen nincs. Hívtam a rendőrséget, mondván mindjárt visszahívnak, akár le is lehetne nyomozni ki ez a leleményes. Közölték, hogy azt nem lehet, meg ha lehetne sincs hozzá eszköz. Lehet én is ezt fogom csinálni. 10ből egyszer bejön, az már nagyon jó nem? Elkapni meg a fentiek szellemében úgysem fognak.
2008. ápr. 1. 16:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen...


Hál' Istennek nem olyan országban élünk, ahol csak úgy lehallgatható, visszakereshető egy telefonszám. Persze vannak módszerek, és élnek is vele, de a törvényes módja nem ez. Ahhoz, hogy egy telefonszám "kiadható" legyen, hatósági megkeresés szükséges.


Amúgy a szolgáltatód is meg tudja mondani, hogy honnan jött a hívás. De nem fogja megmondani. Ha KÁROSULT VAGY, akkor tehetsz rendőrségi feljelentést. Azonban tudd, 20e Ft felett bűncselekmény, az alatt szabálysértés, és nem is "rendőrségi hatáskör".

Ha nem vagy károsult, lehet, hogy egy ismerősöd áprilisi tréfája... Legalábbis a hatóság szerint. Bár köztudott tény, hogy csalók a hívók...


Nem bátorítalak arra, hogy ilyet tegyél. Mert a "kishalak" hamar horogra akadnak. Azonban tudd, hogy itt "jó játék a kiskapukkal" helyzet van.


Tudod, ha a kicsit kell elkapni, akkor az a válasz, hogy de most nagyra utazunk. Ha meg a nagyot, akkor az, hogy olyan profik, hogy ellenük igen nehéz küzdeni...

2008. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ne izgulj, nem is akartam, csak gondolatébresztőnek szántam. Számomra az a meglepő (valójában nem, csak filozófikus értelemben) ebben az egészben, próbálok jót tenni, segíteni (másoknak és a renőrségnek) és erre azzal találom szemben magam, hogy nemcsak, nem lehet, de még nem is szabad.

Néha tényleg az az érzése az embernek, hogy bűnözőkre nagyobb tekintettel vagyunk, mint az áldozatokra.

2008. ápr. 1. 18:27
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
De sajnos olyan országban élünk, ahol bárhol és bármikor lehallgatják a telefonodat! Egyik ismerősöm ismerőse Romániából települt át (magyar), és őket bizony lehallgatták!
2008. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

:D

ismerős ismerőse... és, ha meg nem sértelek, honnan tudták, hogy lehallgatják őket?

2008. ápr. 2. 11:06
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy "nem lehet" lehallgatni, hanem azt, hogy a kérdező esetén a "törvényes út" szükséges a lehallgatáshoz.

Bár itt ismerősöm ismerősét írta az illető, velem is megtörtént, hogy kb. egy hónapos időtartamban lehallgatták a telefonom. Ezt onnan tudom, hogy elmondta az illető, akinek a férje az egyik RFK főnöke. Mivel csak személyes jellegű dolgot szeretett volna kideríteni, így nem csináltam belőle ügyet, de ez tipikusan a hatalommal való visszaélés volt :S


Tehát technikai értelemben megoldható a lehallgatás, azonban, ha a hivatalos utat kell végigjárni, akkor bizony nem egyszerű manőver.

2008. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel az uggyel csak akkor foglalkozik a rendorseg,ha kicsaltak volna toled egy nagy osszeget,vagy kimondottan vadasznak egy ilyan csalora.Lehetoseguk lenne,de anyagi keretuk alligha,hogy ilyen "pitti" dolgokkal foglakozzanak. (Ilyen bejelentest tehet pl. egy feltekeny hazastars is aki tudni akakarja nem-e a parja "szeretoje" probaljatja az idegeiet!)
2008. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az a nagy büdös igazság, hogy a rendszer átírta a kérdést. Nem akartam megtudni, hogy ki keresett, nem is érdekelt. Mert nem mentem lépre már az elején sem.


A kérdés eredetileg úgy szólt: "Nem lehet ennyire béna a jogrendünk! Vagy mégis?"


Csupán bejelentést akartam tenni, meg egy lehetőséget adni neki, hogy elkapják, hiszen nemsokkal késöbb vissza (is) hívott az illető. (halhatták volna, hogy miről szól a csevely) Ugyhogy ezt a féltékeny házastárs dolgot nem is értem.

2008. ápr. 5. 11:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bűncselekmény esetén, utólag is ki tudják kérni a hívólistát.

Nem csak a tiéd, azt is amelyikről hívtak.

Ha ragaszkodtál volna a feljelentéshez valószínűleg nyomozás indult volna. ( Nem kell kárnak bekövetkeznie, a csalás kísérlete is büntetendő. Ráadásul ha rendszeresen csinálja, amit a nyomozás kideríthetett volna, akkor az üzletszerűség miatt nem szabálysértés, hanem bűncselekmény.

Szerintem nem a jog-rendszerünk rossz, a jogalkalmazással vannak problémák.

2008. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát hallod, te még jobban jártál Engem felhívtak, egy számról, hogy egy rokonom, akinek BMW-je van, valesetet szenvedett Ausztriában, de nincs pénzük a telójukon, szóval töltsem fel (persze azért fel tudott hívni arról a telefonról). Én meg ott aggódtam, aztán... BMW?? Miva'?

Majd ezek után visszahívtam, nem vette fel, majd néhány nap múlva valaki kegyesen beleordította a telefonba, hogy : "Le leszel nyomozvaaaa!!! Érteeed? Megkereslek!!". Gondoltam, akkor inkább várok rá :DDD

2009. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel amit mondanak és tegyél feljelentést, ha gyakran hívnak zaklatás miatt is tehetsz, olyankor meg elindul egy eljárás.
2009. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!