Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy néz ki egy igazi biroságr...

Hogy néz ki egy igazi biroságra valo beidézés?

Figyelt kérdés

Szoval...

van egy srác aki elég sokat szokott hazudni

mindenki tudja hogy hazudik..

most azt vallotta hogy összevert egy gyereket a vonaton..ezért kapott beidézést.ugy érzem valami itt nincs rendjén..büzlik körülötte a hazugság..

arrol nem is beszélve hogy állitolag email-ben kapta a levelet..

ilyen lehetséges?

hogy néz ki egy igazi beidézésre valo levél?


2009. jún. 8. 18:57
 1/4 anonim válasza:
Szia! Nem tudom hány évesek vagytok, de tuti hazudik a srác. Először is a bíróság felhívta telefonon, hogy mi az e-mail címe vagy honnan tudták. Másodszor az ilyen hivatalos leveleket tértivevényesen adják fel, ami azt jelenti, hogy a tértivevényt alá kell írni az átvevőnek, majd ezután ez visszakerül a bíróságra a későbbi félreértések elkerülése végett. (pl. nem kapta meg a levelet)
2009. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tértis levél, milyen ügyben, mikor, hol jelenjen meg.


Email? Nevetséges...

2009. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsö kommentelönek..20évesek vagyunk ..ö ha jol tudom 19..

én is nevetségesnek tartom hogy email-ben küldjenek erröl levelet..

De mégis valaki feldtudná vázolni nekem hogy néz ki a beidézés??

elöre is köszönöm a válaszokat..

2009. jún. 9. 15:08
 4/4 anonim ***** válasza:

A magyarorszag.hu-n találtam:

"Az idézés a bíróság előtti megjelenésre való felhívás. Az idéző végzésben fel kell tüntetni az eljáró bíróságot, a bírósági ügyszámot, a felek nevét, perbeli állását és a per tárgyát valamint a kitűzött tárgyalás vagy meghallgatás idejét és helyét. Az idézésben a címzettet figyelmeztetni kell a meg nem jelenés következményeire (pl. a tanút a bírságolás vagy az elővezetés lehetőségére), és őt perbeli állásához képest a megfelelő tájékoztatással egyébként is el kell látni. A meghatalmazottat akkor is meg kell idézni, ha a bíróság a felet személyes megjelenés kötelezettségével idézi.


Idézésnek sürgős esetben rövid úton - távbeszélőn, tárgyaláson szóban, illetőleg elektronikus levél vagy külön kézbesítő útján - is helye van, az idézésnek ezt a módját az okiraton fel kell tüntetni."

2009. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!