Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtegyem a feljelentést, mik...

Megtegyem a feljelentést, mik lesznek a következmények?

Figyelt kérdés
Áprilisban egy ismerősömnek köclcsönadtam valamit, (kb. 30.000 Ft az értéke), ami most már kellene. 3 hete próbáljuk elérni (telefon (sok számról), sms, iwiw), abszolút nem reagál. Vagy nem veszi fel, vagy nem válaszol. Ma elmentünk hozzá személyesen, senki nem volt otthon. Üzentem neki, hogy fel fogom jelenteni lopásért. Még ez sem hatotta meg. Egyszerűen hülyének néz, de most nagyon elegem van belőle.
2009. júl. 8. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem jelentsd fel mert ha mondjuk odamész és megvered az csak neked lesz rossz később (:
2009. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne részleteket tudni, így önmagában, hogy kölcsönadtad és nem adta vissza nem lopás, sőt nem is bűncselekmény, így a feljelentést szinte kapásból el fogják utasítani. Polgári úton lehet érvényesíteni, követelheted hogy adja vissza azt a dolgot, bíróságnál kell keresetet benyújtani.
2009. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bosszantó, de lopásért nem jelentheted fel, hiszen te adtad oda. pláne , ha nem volt konkrétan kikötve , hogy meddig, elég macerás a dolog.

Próbálkozz bírósági fizetési meghagyással, az szokott hatni

2009. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs verekedni! Pláne mert kb. 40 cm-rel magasabb, 30 kg-mal nehezebb nálam, és pasi! :)


Milyen részleteket?

2009. júl. 8. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy azért nem válaszol, mert éppen sitten van
2009. júl. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt kölcsönadási szerződés és nem olyan tárgyról van szó, ami névre szóló, akkor túl sokat nem tudsz tenni!
2009. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor mégis mire van a rendőrség???
2009. júl. 9. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

A rendőrség? Rendfenntartásra!

A bíróságra lenne szükséged, de mint mondtam ha nem volt szerződés, akkor sosem fogod bebizonyítani, hogy nem adtad örökbe, vagy nem 38 évre adtad kölcsön, sőt, hogy egyáltalán a tiéd volt.

Persze, mint ezt is említettem, ha tudod bizonyítani, hogy a tiéd, akkor polgári peres úton érvényesítheted az akaratodat, de akkor mászkálhatsz a bíróságra nem egyszer és akkor sem 100% a győzelem.

2009. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez is rendfenntartás, de mindegy. A lényeg az, hogy elmentem, és segítettek. Már itthon is van a holmi. Igaz, nem kellett feljelentést tennem, mert tudtam az illető nevét és címét.

Azért mindenkinek köszi!

2009. júl. 11. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel megleptél, de örülök, hogy megoldódott :)
2009. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!