Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok tenni a vaterán nem...

Mit tudok tenni a vaterán nem küldik a csomagot?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha a vaterán leütötem a terméket át is utaltam a pénzt (18.000 ft ) és nem küldik a csomagot már 2 honapja és nem is tudok elérni. kihez fordulhatok ? a rendörség foglalkozik ezzel a öszegel ? a bankszámlaszám alapján megtudok valamit (mert csak ezt az egyet tudok rola minden kamu volt amit megadott ) ?
2009. aug. 8. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Azonnal írj a Vaterásoknak, hogy ilyen problémád van. Ők lerendezik az egészet. Remélhetőleg sikeresen.

Felelőtlen voltál, ilyen nagy értékben csak személyes átvétellel szabad vásárolni, vagy letéti számlára utalni a pénzt.

Remélem, sikerül megoldani!

2009. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is mindenképpen szólj a vaterásoknak, ők el tudják intézni, hogy visszakapd a pénzed. Biztos ki tudják deríteni valahogy, hogy kié a számlaszám, mert azért ez nem kis pénz. Remélem sikerül.
2009. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Én a helyedben először írnék az illetőnek egy dörgedelmes fenyegető levelet : 8 napon belül postázza a terméket vagy utalja vissza a pénzedet, különben az adataival feljelented a rendőrségen!!!


Sajnos, a Vatera személyzete nem sokat törődik ezekkel az ügyekkel, legfeljebb a beregisztrált adatait adják meg, ezekkel nem sokra mész.


A bankszámlaszám alapján a rendőrség megtudhatja a Banktól az illető pontos nevét, lakcímét és eljárást indíthat ellene. (Jó lenne még más károsultakat is felhajtani, mert ha többen vagytok, komolyabb lesz az ügy, ráadásul 20ezer Ft alatt nem foglalkoznak az üggyel.)

A bankszámlaszám tulajdonosát a bank csak a rendőrségnek adja ki, neked nem!


Hatásos módszer lehet még, hogy az illető Vaterás licitálásaihoz írj be, hogy lássák a potenciális Vevők, ez egy csaló : "Kérem vissza a pénzemet, amit 2 hónapja átutaltam és nem kaptam meg cserébe a terméket!... Mindenki vigyázzon, mert ez egy CSALÓ!"... ;-]


Ezzel teljesen ellehetetleníted az Eladót!!!

Előbb-utóbb megunja és visszautalja a pénzed!


(Vigyázz, hogy írásban MIT írsz neki : ha veréssel fenyegeted meg, azt ellened fordíthatja!)


A levelezéseiteket mentsd el, minél több bizonyítékot gyűjts össze erről az ügyről!

2009. aug. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%
10.000 forint feletti összeg esetén tehetsz feljelentést a rendőrségen,de vigyázz,mert HA 10.000 FORINT ALATTI ÖSSZEGBEN VÁSÁROLSZ,ÉS ÍGY JÁRSZ,AZZAL NEM FOGLALKOZIK A RENDŐRSÉG SEM.LEGYÉL NAGYON ÓVATOS ÉS OKOS.
2009. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, csak az a gond hogy a vaterának is irtam de ö ugytünik leszarja már bocsánat a kifejezésért de sajnos nem foglalkozik vele. És a rendörségen még nem probálkoztam de én is hallotam ilyet hogy 20allat nem foglalkoznak vele meg a banktol nehézkess lenne megtudni az illetö elérhetöségeit mivel adatvédelem van szoval erre sincs ötletem . A vaterán probáltam hogy felveszem a kapcsolatott a pozitivjaival de ugynézki az öszes aki pozitivot adott neki ugyanaz a személy vagyis ö az .
2009. aug. 8. 13:28
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Én árulok ott (is)! Ha fizettél, de nem küldi, akkor először email, sms, próbáld felhívni! Második körben: írj egy emailt neki, és fenyegesd meg fizetési meghagyással és feljelentéssel! Írj a vaterának, hogy ez és ez történt, ha minden igaz, kizárják őt! Aztán ha Neked nem válaszol, akkor az aukció oldalát, az emaileket kinyomtatod, sms-eket ne töröld ki, és kérj a banktól igazolást, hogy fizettél! Hiteles igazolást! Aztán menj be a rendőrségre, jelentsd fel! És!!!! Menj be a helyi bíróságra, indíts ellene fizetési meghagyást! Ehhez ugyanezek a papírok kellenek, és 3ezer ftba kerül. Ha ezt visszautasítja az eladó, polgári peres úton nyerheted vissza a pénzed! A vatera neked nem tudja visszaszerezni, ők is ezt fogják írni,amit én! Bármi kérdésed van, nyugodtan írhatsz privátra, segítek! Tapasztalt eladó és vevőként írom Neked, hogy van esély rá, hogy a polgári peres út vezet eredményre! Sajnos! Egyre több a csaló, felelőtlen ember ott is meg a teszen is, de nem csak eladóból! Azért remélem mielőbb jelentkezik az illető! De ha mégsem, akkor mindenképp értékeld negatívan, és írd le, hogy egy csaló! Másokat figyelmeztetsz ezzel! És mindenképp lépj! Ez nem kis összeg!!!
2009. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok! Már foglalkoznak 20 alatt is vele a rendőrségen!
2009. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

És ezt nem jelenthetnéd a Vaterásoknak : az Eladó saját magának adja a pozitív értékeléseket!!!! 8-o

(Ezzel megtéveszti a Vevőket, akik azt hiszik, hogy valós vásárlások után kapott az Eladó pozitív értékeléseket.)


Következő lehetőséged : a Vaterának van Fóruma!

Oda is beírhatod a panaszod és kérj tanácsot a többiektől, mit lehet ebben az esetben csinálni?


Írj az Eladónak egy fenyegető levelet (feljelented a rendőrségen, ha nem fizeti vissza a pénzed) a Vatera rendszerén keresztül!!!! (Ezt a Vatera is naplózza.)


Értékeld az adás-vételt NEGATÍVVAL és oda írd be, hogy becsapott, kéred vissza a pénzed! (Ezt nem tudja kitörölni!)

2009. aug. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy új regisztrációt .És vegyél tőle egy nagyobb értékű terméket lehetőleg olyat amit előtte szerettél volna.Ne küld el a pénzt hanem beszélj meg vele személyes találkozót.Érvelj azzal hogy szeretnéd látni vásárlás előtt a terméket.Vigyél magaddal 3-4 verő legényt .Óvatosan a helyszínen megfenyegetitek hogy mivel nem küldte el a vásárolt tárgyat ezért most amit vettél volna tőle ingyen elviszed vagy most azonnal rendőrt hívsz .Így helyszínen valószínűleg ugydönt inkább oda adja a cuccot mint hogy a rendőrségen magyarázkodjon.Vigyél magaddal minden bizonyítékon pl nyomtasd ki a beszélgetéseteket ahol a tárgyról beszélgetsz ,bizonyíték hogy te küldtél pénzt a számlaszámára stb.Lehet hogy rendőrt kell hivnod mert nem fogja oda adni a tárgyat.Ha kocsival jön rendszámot írd fel.Ha kárpótolt a termékkel azonnal írj negatívumot veterán .
2009. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én még csak nemrég kezdtem a "vaterázást",de eddig szerencsére nem volt gondom.Most elhűlve olvasom,hogy mik mennek ott is.Én balga azt hittem jobban be van biztosítva az oldal és jobban végigköveti a vatera a vásárlást,mivel ennél sokkal enyhébb dolgokért is felfüggesztenek,vagy kizárnak.
2009. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!