Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Előzetes letartóztatás meghoss...

Előzetes letartóztatás meghosszabbítása mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Ha valaki autó feltörésekért 30 nap előzetest kap rendőri fogdán,aztán átviszik további 90 napra még előzetesbe a BV-re,utána kiengedik,vagy mire lehet számítani?
2009. aug. 10. 23:59
 1/9 wheeler ***** válasza:
Tovább tart az előzetes, tovább marad bent, ameddig nem tisztázódik a dolog.
2009. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor a 90 nap után már kijöhet?És nem lesz börtönbűntetés vagy ilyesmi?
2009. aug. 11. 00:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet még hosszabbítani párszor, elvileg előzetesbe csak indokolt esetben kerül, pl. szökés vagy bűnismétlés gyanúja miatt. Asszem max. 2 évig lehet bent tartani valakit, ha addig nincs előrelépés ki kell engedni.
2009. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két évig lehet előzetesben. Az előzetest folyamatosan hosszabitják, amig nincs birósági itélet az ügyben. Ha két év alatt nem tesz a rendőrség vádemelést az ügyben, akkor az illetőt ki kell engedni. Illetve, ha valami oknál fogva már nem áll fenn az alpos nyanú, vagy mást vádolnak meg az elkövetéssel, vagy az ügyet bizonyiték hiányában megszüntetik, na akkor is kiengedik.
2009. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát,alapos gyanú az van,és nagyon sok rendbeli lopásról van szó.Sok be van vallva,pár nincs.Lehet hogy felfüggesztett is lesz 90 nap után,és nem kell ülni?Lehet,hogy hülyeségeket kérdezek?Mik az esélyek?
2009. aug. 11. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
13.47-es vagyok. Felfüggesztett csak akkor lesz, ha biróság elé kerül az ügy. Ugyanis a felfüggesztett azt jelenti, hogy az ügyben itélet született. Ahogy én ezt elnézem még jó darabig elnyomozgatnak a vizsgálók, mindenkit kihallgatnak stb, szóval lesz abból a 90 napból több is. És ha sokrendbeli és nagy értékű lopás akkor szerintem a felfüggesztett helyett kinéz egy letöltendő is.
2009. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen,ezt gondoltam én is,csak szerettem volna tudni,mi az esély,hogy itt 90 napnál megáll a dolog.nagyon köszi a választ.
2009. aug. 11. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt majd az ügyész meg a bíró eldönti hogy 90 nap után ki lehet e jönni előzetből. Nem a rendőrség határoz az előzetről!
2009. aug. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
9 hónap lett az előzetes.Kiengedték,de lakhelyelhagyásit kapott.Meddig tart az?
2010. máj. 22. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!