Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki kettös állampolgár,...

@Laonda@ kérdése:

Ha valaki kettös állampolgár, de van még magyarországon is bejelentett lakcíme, kell érvényes Magyar okmányokkal rendelkeznie, vagy hazautazáskor elég a másik országban kiállított útlevél, vagy személyiigazolvány?

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

Na Te is szép "magyar állampolgár" vagy!

Nem szoktam megemlíteni a helyesírást, de ennél a "magyar" témánál muszáj.


magyar- kis kezdőbetű


Magyarország -nagy kezdőbetű


(És nem pedig fordítva) A többi helyesírási hibáról nem is beszélve.


És, hogy a kérdésre is válaszoljak: igen kell, az a kis dokumentum amúgy sem foglal sok helyet.

2013. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell.
2013. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy számodra hihetetlen, de ha évekig nem, vagy csak nagyon keveset használsz egy nyelvet, kopik a helyesírás! Még akkor is, ha az az anyanyelved! Másrészt az a "kis papír" valóban nem foglal sok helyet, viszont a beszerzése konzulátuson keresztül elég körülményes!
2013. szept. 14. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell, ha a masik utlevelell nem tud beutazni.

Pl. Iran (mint nekem is van) vizum kellene, csak ugy nem tudnek haza menni. Ezert megyek a magyar utlevellel haza.

De pl olasz utlevellel siman haza tudsz menni Bp re.

Remelem ertheto voltam.

2013. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érthetö volt! nekem német a másik állampolgárságom ugyhogy akkor v. szinüleg nem gond. Egyebkent erdekes hogy, lehetsz EU n kivül is kettös allampolgar! De ez már másik téma! Kössz a választ!
2013. szept. 14. 21:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég, ha egyféle útleveled van. Ha lejár az összes magyar okmányod, akkor nem tudod mivel igazolni a magyar állampolgárságodat. Ha új személyit vagy útlevelet akarsz ezután igényelni, valamivel tovább fog tartani, mert először az állampolgárságot ellenőrzi a hivatal.
2013. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

EU-n kivul??

Amerikai-magyar kettos allampolgar is van :)

A hazassag utan automatikusan irani allampolgar is lettem.

2013. szept. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik a másik állampolgárság. Ha az adott állam vízumköteles, akkor azzal nem fogsz tudni automatikusan hazajönni, csak a magyarral. Ha EU-n belüli, akkor senkit nem érdekel, hogy épp spanyol, olasz, vagy magyar útlevéllel akarsz az EU területére lépni, ha meg EU-n belül maradsz, akkor személyi is elegendő. Ha kilépsz az EU területéről, azért érdemes vinni az EU-s útlevelet (ld. van megállapodás országgal, ahová elég az EU-s személyi, nem kell útlevél), mert soha nem tudhatod, hogy pl. a repülőgéppel nem történik-e valami és emiatt nem akarnak egy másik országban egy másik repülőtérre átszállítani, ami miatt be kell léptetni az országba. Ha nincs ott az útleveled, akkor nagy gondban vagy...
2016. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!