Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsítottként be idéztek a...

Gyanúsítottként be idéztek a rendőrségre. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Derült égből, villám csapásként ért, hogy egyszer csak be idéztek gyanúsítottként a rendőrségre. Kaptam egy 1 oldalas levelet, melyben röviden és tömören le írták a következőket. - 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdés a pontjába ütköző és az (1) bekezdés a pontja szerint minősülő jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezeléssel vádolnak. - Na már most ez érdekes, mert erről semmit sem tudtam idáig. Sőt azt se tudom ki jelentett fel! És milyen adatokkal élhettem vissza! Ehhez hozzá jön még az idézés következő sorai is! - A Be. § (5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával. - Mit is kellene magammal vinni? Mert semmi előzmény nincs, legalább is én ez idáig semmilyen előzményről nem tudok. Épp ezért semmilyen feljegyzésem nincs, és ez ügyben semmilyen tárgyam nincs. Legalább is én nem tudok, jelenleg ilyesmiről! Most akkor mi van? Erre írtam, hogy derült égből villám csapás. Halvány lila fogalmam sincsen, hogy mi akarna ez lenni. És arról, meg egyáltalán, semmi infóm, hogy ki küldhette ezt a kedves karácsonyi ajándékot. Vagyis magyarán, azt se tudom ki jelentett fel, és hogy kinek az adatival élhettem vissza. Ilyenkor mire számíthatok?

2015. dec. 16. 13:56
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válasz író. "(vedd fel okostelefonnal!! )" Ez egy elég rossz ötlet! Szerintem! 1., kérdés, nem e kobozzák el az okos telefont. 2., Ha nem is kobozzák el, vagy foglalják le az okos telefonomat. Akkor is. 3., Ha felveszem okos telefonnal, vagyis rögzítem, az eseményeket. Akkor az csak megint, adattal való vissza élés lenne! Ugyanis nem csak a képi / videó, de a hang felvétel is adatnak minősül. Tehát ez egy nagyon rossz ötlet! Ezt a tanácsodat kivételesen most nem kívánom sem meg fogadni, sem pedig meg valósítani.
2015. dec. 17. 17:21
 12/58 anonim ***** válasza:

jocamano amikor felhívod a rendőröket, jogod van azt rögzíteni : felhasználni azt már nem. Én így gondoltam.


ha gyanúsított vagy az ügyvéded ha esze van mindent megjegyez (tőle meg nem fogják az okost elkérni!!)


Láttam elégszer, hogy hogyan és mit kell csinálni.

Tényleg kihallgartáson mad ellen nem vagy köteles valls ni, hazudni tilos.


Viszont hasaználhatod azt hogy: azt gondolom, nem emlékszem, stb.


ennek a cselekménynek 1 év a büntetési felső határa, az alsó a megrovás, felfüggesztett, pénzbírság. nem úgy nézem akinek már volt valamilye is: 38 évesen még büntetlen vagy gondolom, de nem akarnám hogy ez változzon


Ez olyan kb mint a hamis magánokirat, leírsz megfogalmazol valamit ha nem lesz felhasználva nem valósul meg a bcs. főleg ha nincs aláírásoddal hitelesítve!


Be 5§

A betv. ből ezek a sorok minden idézésen rajta vannak hivatalból de egy csoomó más peres ügynél is szerepel hasonló

2015. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:

amíg nem vetted át max kézbesítési vélelemről beszélhetünk, az meg ilyen gyorsan nem áll be (fejből nem jut eszembe mennyi a határidő)- te nem megtagadta elköltözött stb vel NEM TUDTAD átvenni.


Valsz halasztottak volna, vagy rendőrségi futár (ritka dolog)


az ügy lezárulta utánn megtudhatod (ha nem kért zárt adatkezelést), hogy ki volt az aki felnyomott


Én egy Másik SÜN VAGYOK :) csak nem hivatásos.


Jah és ne görcsölj, nem éri meg, csak annak a másiknak okozol örömet!! nem fognak remélem zaklatni...

2015. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:

HA MÁR gyanúsított vagy, ügyvéddel menjél!!!


nem raktad ki valakinek valamilyen személyes adatát a facen?? kurucon? képét stb...



- hány éves vagy?

- MIVEL foglalkozol (nem okmányirodában vagy mert akkor már tudnád, hogy mivel gyanúsítanak ill 219§ 1 pont szerint vagy gyanúsított nem a több 3/ 4 pont szerint)

2015. dec. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

12-es válasz írónak: 38 éves vagyok, és jelenleg büntetlen elő életű. Nem volt, ügyem. Legalábbis olyan ügyem, nem volt amiben bármiben is meg gyanúsítottak volna. Nem hogy nem ítéltek el jogerősen, de még gyanúsított sem voltam soha az életeben, ez idáig!

14-es válasz írónak: Ügyvéddel menjek. És te fizeted nekem az ügyvédet, kedves 14-es? Nekem ugyanis nem telik erre. Mivel 53%-os rokkant vagyok, és csak a havi nettó 20300 Ft magasabb összegű családi pótlék van nekem. Sem nyugdíjat, sem járadékot nem kapok. Mellesleg munka nélküli is. Tehát nem, és nem dolgozok okmány irodában! - 219. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva, - a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. - Rész vonatkozik rám! Legalábbis jelen pillanatban. Hasznom nem volt semmi. Legalábbis ha el is követhettem valamit, abból biztos hogy nem volt hasznom. Legalább is én nem tudok róla, hogy hasznom lett volna. Vagy a haszont fel használtam volna, bármire is. Mert erről sincs tudomásom!

2015. dec. 18. 09:19
 16/58 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan és nem sértésből kérdem!!!!


Te mentálisan sérült személy vagy? Csak mert többen írtuk,hogy TELEFONÁLJ ODA!!!!! Itt hiába kérdezel SEMMIT nem tudunk segíteni!


TELEFONÁLJ!!!!

2015. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
Telefonon elvileg nem adhatnak felvilágosítást az előadók (és nem is szokás). Ettől függetlenül persze meg lehet próbálni...
2015. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Már telefonáltam. De azt mondta az adott előadó, hogy folyamatban lévő ügyről nem nyilatkozhat! És hogy különben is, csak az adott személynek (vagyis, nekem), és csak személyesen, a személyem igazolása után. Vagyis a személyi igazolvány és lakcím kártya be mutatása esetén adhat infót. Bár az idézésben, azt írták: "......személyes adattal vissza élés vétségének megalapozott gyanúja miatt." Csak azt nem tudom, mire alapozták a gyanújukat, és hogy milyen bizonyítékuk lehet ellenem? Mert az biztosnak tartom, hogy van valami bizonyítékuk ellenem. De az hogy milyen bizonyíték, azt még ma nem tudom. Csak attól tartók, hogy mivel nem tudom, hogy konkrétan milyen ügyről van szó, épp ezért attól is tartók, hogy esetleg az adott ügyben érintett bizonyítékot is meg semmisíthetek. Akár, akaratlanul és tudatlanul is. Ha valaki, arra kíváncsi, akkor el árulom, hogy ez idáig nem tartottak házkutatást nálam. És remélem nem is fognak. Már ha van tényleg elég bizonyítékuk ellenem.
2015. dec. 18. 15:31
 19/58 anonim ***** válasza:
ha netán...tényleg valamilyen mentális gondod van, ez lehet enyhitő körülmény, akadályozott abban h."felismerd" bcs-t követtél el
2015. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

Azért akadnak még, számomra furcsaságok. Más számára pedig érdekes lehet.

1., Ugye a Törvény így szól: 2012. évi C. törvény 219. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel, vagy b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. (2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget, és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti. Ez maga a törvény! A gyanúsítotti idézésen lévő szöveg pedig a következő: 2012. évi C. törvény 219. § (1) bekezdés a) pontjába ütköző és az (1) bekezdés a) pontja szerint minősülő jogosulatlanul vagy céltól eltérő adat kezeléssel elkövetett személyes adattal visszaélés vétségével megalapozott gyanúja miatt. - Vagyis a törvény szövegéből ki maradt a "haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva" mondat rész! Ami egy jogász ismerőst meg kérdezve, azt mondta hogy ez egy igenis lényeges, és nagyon fontos tény. Mivel nem mindegy mivel vádolnak. Még mielőtt, meg kérdezi valaki, hogy a jogász ismerősöm miért nem vállalja el a védelmemet. Azért mert a jogász ismerősöm nem ügyvéd hanem jogász, és mert nem Budapesten lakik. Az idézés további érdekes kincsei között meg említeném, hogy az idézésen nem szerepel. A Be. 67. § (2) d) a távolmaradás következményeire való figyelmeztetést. Pontja.

2015. dec. 20. 09:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!