Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha külföldön tartozkodom,...

Ha külföldön tartozkodom, biztositások nélkül, de beindul a szülés, kötelesek ellátni a korházban vagy nem?

Figyelt kérdés
2008. nov. 23. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen ellátnak, legfeljebb kapsz utána egy számlát a fizetnivalóról. Ha EU-s országban vagy, ott érvényes az itthoni társadalombiztosításod is. Elvileg kell egy nyomtatvány hozzá, gyakorlatilag sok helyen elfogadják a sima TB-kártyádat is.
2008. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Attol fugg, hogy melyik orszagban vagy, szerintem. De hiaba kotelesek ellatni teged, ha utana pedig kifizettetik veled, amire a gatyad is ramehet.

Szerintem nem szabad ennyire felelotlennek lenni!

De mindenkeppen menjel ha megindul a szules, majd lesz valahogy, ha fizetnetek kell akkor is. Nehogy otthon szuljel, vagy valamit kigondolj rosszat! Menj a korhazba, majd meglatod.

2008. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felelötlen,nem gondolok rosszra,csak feltételeztem.

Mert lehet utazok néhàny honapra a nagynénémhez külföldre(csalàdi gondok)És félek hogy koraszülött lesz a baba,nem lesz idöm hazajönni szülni.

De nem gondolok én rosszra,ha beindul,és ott kell szüljek,kifogjàk a nénémék fizetni!

2008. nov. 23. 18:20
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

hát köss biztosítást.

ellátni 100%-IG elfognak minden országban. és ha nincs érvényes biztosításod akkor vagy ott adják oda a számlát, vagy haza küldik.

ha unios országban leszel, akkor kikérheted az eus biztosításos kártyát, de ezt csak akkor adják ki ha biztosítottnak vagy minösítve. (bejelentett munkád van, táppénzen vagy, vagy magad fizeted). ha ez a kártyád nincs és nem is fizeted otthon a biztosítást, akkor a magyar tb fogja neked a külföldi számlát benyújtani. ha biztosított vagy de nincs ez a kártyád, akkor hosszú papír munka után a magyar tb állni fogja, de sok fáradtságot megúszol ha van ez a kártyád.


ha más országban leszel, nem eus, akkor sok változat lehet, amerikában számlát, kapsz, de ott a nagynénédék biztosíthatnak.


én nem mennék ki terhesen biztosítás nélkül, mert ez nem kétfilléres számla lesz, hanem több millió forintos. nem tudom hogy ilyet melyik nagynéni fizetne ki.

2008. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Több millio????????????????????????'''

Hàt ha valaki szàndékosan szül kinnt ,még az se mondott többet 2000 euronàl.

Na azért jo tudni.

Köszi!

2008. nov. 23. 20:13
 6/12 anonim válasza:
100%

Mindenképpen köss biztosítást, mert ha nem, egy baba mellett nem biztos, hogy lenne pénzed fizetni az ellátásért is pluszban, ha külföldön születik meg.


Idén nyáron a szememet látták el külföldön, előre nem látható probléma merült fel, szakszerű remek orvos, Ausztria, nem értek németül, de küldték a számlát pár hónappal később, szerencsére a biztosító rendezte, kötöttünk utasbiztosítást, de nem lett volna zsebből 40akárhány euróm kifizetni. És gondolom egy szülés még több pénz lenne.

2008. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az utolso vàlasz tünik reàisnak,40 euro egy szemészet,valahogy ugy gondolom a szülés sokkal több .de nem hinném hogy több millio

Persze ,ma màr minden forint szàmit,nekem még 2-3 000 eurot sincs kedvem fizetni:)

Akkor kötök elötte biztositàst¨!

Köszi!

2008. nov. 23. 20:20
 8/12 anonim válasza:
100%
Ja, és sok boldogságot a babához :-) (utolsó hsz.)
2008. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia ! nem tudom egy szules mennyibe kerul,de en nem reg jottem ki nemeto-ba es elmentem egy fogdokihoz.Egy tomescsere 160€ !Amit otthon 6-10.000.- "meguszol". A fogszabalyzora pedig 10.000€-t mondott.Azt hittem elajulok, nah akkor dontottem ugy , hogy erdemesebb otthon fogdokihoz menni. Jah ! Es ezt itt nem tamogatja a betegbizti.

Eleve 10€ minden 3 honap/ doki . Tehat a hazi/fogdoki... stb. Olyan mint otthon az exvizitdij.Meg rad sem neznek es maris 2500ft-nal vagy.

Jol gondold at! Amugy en ugy tudom ha magadnak fizeted otthon a tb-t,kb 100ft/nap ,ami sokkal olcsobb, mint majd a par ezer euros szamla.Hidd el lesz annyi !

Valtsd ki a kartyat jobban jarsz vele !

2008. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat,néném telefonàlt,direkt utànajàrt.

1800 euro a szülés költsége,de sürgösségin,tehàt még aznap haza.

Ha több napra maradok a picivel(koraszülött esetén,akkor valamivel töb.

Végül 1800 euro sem kevés.

De kivàltom a kàrtyàt!

2008. nov. 24. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!