Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaadóm munkaszerződés...

Munkaadóm munkaszerződés nélkül foglalkoztatott három hónapig. Szabályos ez?

Figyelt kérdés
A három hónap letelte után készült egy munkaszerződés amiben az van ,hogy munkaviszonya végleges, máshol meg az van e szerződésbe írva, hogy a felek három hónapos próbaidőt is kikötnek. Amikor elkezdtem dolgozni munkaszerződés nélkül az volt a munkaadó reakciója, hogy a próbaidőre ne kell írásban-i munkaszerződés.Mit mond a törvény ilyenkor?
2020. júl. 14. 06:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Öregségi nyugdíjasként dolgozom Február 02.óta, egy áruházi biztonsági őr-ként.A februári szóban-i egyezségünk, úgy szólt, hogy februártól próbaidő három hónap, és azt követően írásos munkaszerződésem fog lenni, a próba időre nettó 653 Ft os órabért kaptam utalásokkal, de elszámolási lapokat nem kaptam.Május 02.ai dátummal írásos munkaszerződést kötöttünk, itt a munkaszerződésben rögzítve van az hogy a szerződés az végleges hatályú, de három havi próbaidőt is rögzít a szerződés, amely készültségi jellegű a munkaköröm. ( Na ezt nem tudom mit is jelent?.) Heti munkaidőm 40 munkaóra, de ettől el lehet térni magasabb munkaórára. Júniusban 246 munkaórámra utalás történt 133.658 Ft., elszámolási lapot nem kaptam. Munkaadóm azt mondja öregségi nyugdíjasnak nem fizethet túlórát sem pótlékokat. Na ezt megint nem értem. Ma a munkáltatótól kaptam egy munkaviszony közös megegyezéssel történő felmondást indokolás nélkül. Szerintem ez egyoldalú felmondás a munkaadó részéről. mit tehetek az ügyemben: A munkaadó azzal védekezik szóban, hogy más törvények vonatkoznak az öregségi nyugdíjasokra, ezért Ő törvényesen járt el. Mit tehetek?
2020. júl. 14. 19:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne itt kérdezd meg, itt mi csak találgatni tudunk.

Nézd meg ezt az oldalt, itt hivatalosan van ingyenes jogsegély szolgálat pont ilyen ügyekben.

Felhívhatod őket telefonon is az adott országrészben, vagy elküldheted email-ben a kérdésedet és ott pontosan be is tudod másolni azt a szöveget ami a papírjaidon vannak.

Ők tényleg olyan információt fognak adni ami jogszerű és valós. Sok sikert!

[link]

2020. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót! Csütörtök 10 órára személyes ügyintézésre kaptam időpontot, az összes irataimmal, fizetések utalásaival. Ezzel hivatalosan rendeződni látszik az ügyem.
2020. júl. 14. 20:52
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 Megírnád majd hogy mi lett az eredmény? Akkor is ha sok idő telik el.
2020. júl. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mivel próbaidős vagy még, nem kell indokolni a munkaviszony megszüntetését, mindkét fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt.
2020. júl. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenről befogok számolni itt! A munkaszerződésben az áll, hogy a munkaszerződése végleges.
2020. júl. 15. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!