Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánszemélyként nem vásárolha...

Magánszemélyként nem vásárolhatok termőföldet?

Figyelt kérdés

Ha nem vagyok aranykalászos gazda, akkor semmilyen módon nem vásárolhatok termőföldet, szántót, legelőt, akkor sem, ha nem magam művelném, hanem bérbe adnám, sőt a hirdetés tanúbizonysága szerint már bérbe van adva.


Ha csak bérbe adnám akkor is mezőgazdasághoz köthető szakvégzettséghez van kötve a vásárlás?



2020. aug. 22. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom 10000nm fölött csak mezőgazdasági szakvégzettséggel lehetséges. /magánszemélyként tavaly vettem 6000nm-t/
2020. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy leírtad. Látom ma egész nap ezen csodálkozol.
2020. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De, csak nem haladhat meg egy bizonyos mértéket.
2020. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

"Magánszemélyként nem vásárolhatok termőföldet? Ha nem vagyok aranykalászos gazda,..."

Attól mert valaki szakképzett, vagyis "aranykalászos gazda" attól még magánember marad. A 'nem magán ember' az egy cég vagy társaság.

2020. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
De vásárolhatsz, nekem is van. És 3 hektár alatt nincs kalászhoz kötve.
2020. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

De.


Milyen érdekes, hogy akinek meg van földje mint Apukám, 20 vagy 25 hektár vehetne még többet, de én meg még ajándékozással sem kaphatnám meg tőle. Fck logic.

2020. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Megkaphatod. HA értesz is hozzá és ezt be is tudod bizonyítani.

Ha komolyan a földdel szeretnél foglalkozni, akkor tanulj és szerezd meg a szükséges végzettséget! Akkor nem lesz semmiféle akadálya.

Mindössze 2 hónapos (max 1 éves) képzéssel meg lehetett eddig szerezni a szükséges végzettséget, 200 ezer forintért vizsgával együtt. 2021-től meg általános iskolai végzettséggel 3 éves, érettségivel 2 éves lesz a képzés.

[link]

2020. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam. 1 ha alatt vehet bárki, akinek nincs mezőgazdasági végzettsége. 1 ha fölött viszont már végzettséghez kötött.


A vásárlás maga elég hosszú procedúra.


Vqlahol azt is olvastam, hogy haszonbérbe se lehet adni.


Nagy kár, mert amolyan passzív jövedelemnek jó lett volna.

2020. aug. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!