Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Levéltitok megsértését , hol...

Levéltitok megsértését , hol tudom jelezni ?

Figyelt kérdés

2020. nov. 22. 23:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Én küldtem egy PDF Ben a valakinek személyes adataimmal ellátott e-mailt. O ezt kinyomtatta és tanukkal aláiratta majd egy jegyzőkönyvhoz csatolta az én megkérdezésem nélkül.
2020. nov. 22. 23:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vágom. Ha elkuldted te neki, és ő kimyomtatta, akkor milyen leveltitkot sértett meg? Te küldted neki. Nem?
2020. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Leveltitok sértés akkor lett volna ha másvalaki illetéktelen olvassa el és használja fel.
2020. nov. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha valami jogi esetről van szó, és ellened szóló bizonyítékról, akkor jó ha tudod, hogy egy email tartalma is lehet bizonyíték. Az, hogy ki lett nyomtatva és jegyzőkönyveztetve lett, semmit sem jelent. Ha a hatóságok akarják, simán kikérhetik az email szolgáltatótól az eredetit.
2020. nov. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, ez nem levéltitok megsértése, hanem személyes adattal visszaélés. De csak ha jelentős érdeksérelmet okoz a tettével. Btk. 219. § (1)
2020. nov. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez magánvádas. Ami azt jelenti hogy közvádra nem üldözendő (rendőrség nem nyomoz, ügyészég sem képvisel vádat).


Bíróságon tehetsz feljelentést, ha tárgyalásig eljut ott is neked kell képviselni a vádat.

Lásd itt:

[link]

2020. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!