Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni jogilag, ha...

Mit lehet tenni jogilag, ha az ember véletlenül elüt egy számot az utalásban vagy rossz számlára fizet be?

Figyelt kérdés

Főleg it a netes utalások a legnagyobb veszély, amit én látok, és bizony egyszer már meg is történt, hogy csak egyel ütöttem mellé, na de hát ez pont elég. Csak akkor szerencsém volt, mert az illető önként visszaadta a pénzt.


Na de tehet olyat valaki, hogy tök ismeretlen, semmilyen jogalapja nincs arra, hogy én küldtem volna neki a pénzt, és mégis megtagadja a visszautalást?


Valaki emlegette a bankban a "jogalap nélküli meggazdagodás"-t, na most ez az eset erről szól? És ezen az alapon hivatalos úton vissza lehet tőle akár perelni is, ha végképp nem adja ??


2010. aug. 19. 05:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A jogalap nélküli gazdagodás minden esetre szól, amikor valaki más kárán gazdagodik.
2010. aug. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, csak mondjuk egy ilyen félreutalásos esetben elküldök véletlenül valakinek 1 milliót, és utána nekem meg mondjuk 3 évig pereskednem kell, hogy adja vissza, és bizonyítanom, hogy márpedig nem volt miért fizetnem neki?


Persze aztán ez így tök jó, mert ha az illető vállalkozó vagy Bt vagy akármi és van egy csepp esze, akkor meg addigra már rég kitalál valamit, és kiállít a nevemre egy számlát, mondván, hogy azt fizettem ki.


Vagy nem ilyen egyszerű ez azért?

2010. aug. 19. 07:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a bankodban, de a legtöbb helyen 10 napig- két hétig vissza lehet vonni az átutalást (és NEM utalást - mert az egész mást jelent), ha téves volt.
2010. aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg az ő bankjában észreveszik, hogy nem egyezik a számlaszám és a számlatulajdonos. Olyan inkább lehet, hogy a sorban nem jót választasz ki azok közül, akiknek utalni szoktál, és másnak küldöd, mint akinek akartad. Ilyenkor egyből telefon a bankba, kell gépelni egy nyilatkozatot, hogy téves volt az átutalás, a többit a bank elintézi. De ez csak akkor jó, ha gyorsan rájössz.
2010. aug. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a melódiák küldött tévesen egy nagyobb összeget és megkértek hogy küldjem vissza. Vissza is küldtem.
2010. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na igen, ha megkérnek, és te megteszed, akkor tiszta ügy, de én voltam az OTP-nél ezzel a problémával és kb körberöhögtek, hogy ilyet nem lehet csinálni, és tegyek rendőrségi feljelentést, az az egyetlen útja ennek (ja és akkor se biztos persze)
2010. aug. 19. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Az jogalap nélküli GAZDAGODÁS. Ilyenkor vissza kell követelni annak a bankszámlájáról a pénzt (ha szükséges, bírósági úton). Ha időközben elköltötte, akkor is. csak akkor nem követelhető vissza, ha ettől az összegtől önhibáján kívül esett el.

Gyorsabb a bírói útnál a közjegyzői fizetési meghagyásos út, de ott a közjegyzőnek mindenképpen eljárási díjat kell, hogy fizess.

2016. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!