Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A holokauszt-tagadás ugye...

A holokauszt-tagadás ugye bűn, sokakat ezért csuknak börtönbe. Miért nincs akkor pl. világháború-tagadásért, vagy egyéb történelmi tény tagadásáért járó büntetés?

Figyelt kérdés
És...miért szükséges a holokauszt tagadását büntetni?
2008. dec. 4. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt itt Magyaroszágon nem bűn. Hogy sokakat ezért börtönbe csuktak volna azt kétlem. Csak halottad, vagy erre vonatkozó adatod is?


Másrészt pl. Németországban maga a tagadás direkten nem bűncselekmény. Jogi értelemben amikor valakit "holokauszttagadás"-sal vádolnak, akkor következők egyike (vagy több egyszerre) kerül szóba:

-Rágalmazás

-Lázítás

-Felbújtás

-(nem tudom mi és egyáltalán van-e magyar kifejezés) Halottak rágalmazását jelenti kb.


Mindazonáltal az alkotmánybíróság hozott egy olyan döntést, miszerint "a holokauszttagadás egy olyan állítás, amely számos beszámoló, irat, törvényszéki vizsgálatok megállapításai valamit a történelemkutatás eredményei alapján nem igaz. Ezért egy ilyen tartalmú állítás nem élvezheti a szabad véleménynyilvánítási jog védelmét."

2008. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Itt máris van egy bökkenő: a holokausztTAGADÁS az nem lehet ÁLLÍTÁS, mivel azt TAGADOM hogy x millió ember halt meg. És miért korlátozza a véleménynyilvánítás szabadságát ez? Akkor mégsincs teljesen szólásszabadság...
2008. dec. 4. 17:44
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Az állitás és a tagadás az ugyanaz. A tagadás valami ellenkezőjének az állítása.


A szólásszabadság a vélemény nyilvánításra vonatkozik, nem pedig a hazudozásra.


Fajsúlyos különbség van aközött, ha azt mondod, hogy szerintem a Béla nem mond igazat (de nem tudom bizonyítani) és aközött, ha azt mondod, hogy a Béla hazudik.


Az első egy vélemény, a második meg állítás, ami rágalmazás, ha nem tudod bizonyítani.

2008. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Az évek során egyre több és több bizonyítékot vonultatnak fel különböző tudósok arra, hogy nem volt a háborúban tömeges népirtás, tehát nem volt holokauszt.

Ha ezt tényleg sikerül hitelt érdemlően bebizonyítani, akkor fuccs a kollektív bűntudatnak, amit a zsidók mesterségesen tartanak fenn 60 éve, ezáltal is évről-évre több pénzt kipréselve maguknak a kormányoktól! Ezért mindig mikor felerősödik a kételkedők hangja, akkor kitalálnak valami újat. Nemrég azt, hogy legyen bűncselekmény a holokauszt tagadása is.

2008. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Ez jó kérdés, mivel pl. mindkét világháborúban szintén nagyon sokan meghaltak, valamint Trianonnál a saját hazánkat és népünket darabolták fel többfelé. Ha viszont tiszta fejjel végiggondolod, tagadni csak tényeket lehet. Ha valahol ezért büntetés jár, akkor ott viszont gáz van. Fejétől bűzlik a hal.
2008. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Na az ilyentől aztán görcsbe ugrik a gyomrom, mikor a holokausztot letagadják. Csak egy kérdés: jártatok Auschwitzban? Én jártam. A saját lábammal sétáltam át azon a borzalmas helyen, ahol többezer embert öltek meg lecsupaszítva, megalázva, ártatlanul. A történtekről hiteles fényképek és filmek vannak, szemtanúk beszámolói, és még sorolhatnám; valamint, a falakból és a tömegsírból kiásott emberi maradványokból kimutatható a Zyklon-B, amivel megölték őket. A saját szememmel láttam egy raklapnyi üres Zyklon-B-s dobozt. A birkenaui tábor olyan nagy, hogy órákba telik körbejárni.

Történelemtudományos szempontból például a magyar honfoglalás igen sok mozzanatát vagy időpontját sokkal könnyebb lenne tagadni (nem tenném azt sem).


Egyébként tudtommal csak Németországban, Ausztriában és Franciaországban létezik arra külön jogszabály, hogy a holokauszt-tagadást büntetik.

Amúgy a szólásszabadság nem abszolút jog, ezért nem korlátozhatatlan. Véleményem szerint (és remélem sokan osztják) például egy holokauszt-túlélőnek, avagy egy holokauszt-áldozat leszármazottjának emberi méltóságát sértik meg azzal, hogy magát a holokausztot letagadják. Szerintem Te sem örülnél neki, ha mondjuk tagadnám, hogy leérettségiztél (vagy ha ott még nem tartasz: hogy jártál iskolába...) - és ez mennyire kevésbé fáj, mint egy akkora személyes trauma tagadása! Gondolkodjál el ezen!

2008. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: mondjuk Trianon is elég sokkoló a kintrekedt magyarok számára, és még meg sem emlékezünk róla rendesen, csak a 'szélsőségesek'. Holokauszt-emléknapból pedig elég sok van(multkor kaptam egy mszp-s brosúrát, abban voltak az ünnepek)
2008. dec. 16. 19:35
 8/21 anonim ***** válasza:
Az elsö valasz szerzöjenek: Nemetorszagban a Holokauszt tagadas büncselekmeny!!! 130§. Külön erre a celra alkottak. Ezert ül ma börtönben Ernst Zündel, Germar Rudolf, Sylvia Scholz ügyvednö s meg sokan masok! Törvenybeiktatott, hogy megtörtent - vitazni nem lehet rajta - a birosag ezt tenykent veszi figyelembe - s aki tagadja - megy a börtönbe. Pont.
2009. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Ne ugorjon görcsbe a gyomrod kedves, nincs ra okod. En is jartam Auschwitz-ban, Birkenau-ban - annyit azert tudok, hogy a Ciklon-B-t FERTÖTLENITESRE hasznaljak s nem emberek elgazositasara! Amennyiben tiltanak valamit, nem lehet a törteneszeknek kutatni a temaval kapcsolatosan - akkor ott valami santit. A fotokat lehet hamisitani - volt ra pelda a Wehrmacht kiallitassal kapcsolatosan - s az, hogy en mit latok s igaz-e? Azutan egy kerdöjelet kellene tenni s utananezni, olvasni, stb. Mar amennyire a tema fontos es erdekes. Ha tovabbi kerdeseid vannak: irj privat!
2009. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
31%
Én személy szerint a népírtást, a (nevezzük úgy) holokausztot nem tagadom, sőt én is úgy gondolom, hogy megtörtént, és szőrnyűség volt, nem szabad megismételni. De, hogy ennek az elvi tagadása miatt valami börtön büntetést lehessen kiróni az mégiscsak extrém. Hányszor, de hányszor volt, hogy pár év múlva történelmi dolgokat másként láttak az emberek. Mi lett volna ha a móri mészárlás után (ami szintén tragédia) börtönbe vettették volna azt aki azt mondja, hogy ez ügyben elítélt Kaiser ártatlan. ...és hát pedig tényleg ártatlan. ha nem lehett volna arról vitatkozni akaiser ügyről akkor most Kaisernek annyi lenne. Szóóóval az, hogy ki mit gondol történelmi dolgokról, megegyáltalán bármiről, és ezt megosztja másokkal azért börtön jár, az az emberi tudat bebörtönzése, az igazság megerősítését vagy éppen a jelenlegi igazság megdöntését húzza örökre át. Ha jól tudom anno az szent inkvizicónak hasonló feladata volt, akik tagadták Isten létezését. ...Jelzem az azért megint más, ha valaki megint hasonló világot, hasonlóértékeket akarna megteremteni mint a nácizmus, hiszen az életlennes, alkotmány ellenes dolog. Az lehet büntetendő, de az elme miért??? Az meg már régen rossz ha valaki csak azért nem öl embert mert tilos.
2009. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!