Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudnék tenni hogy mindenki...

Mit tudnék tenni hogy mindenkinek jó legyen a halálomat követően?

Figyelt kérdés
Második házasságomban élek a feleségemmel, aki úgy szintén második házasságában él velem. Neki három nekem egy gyermekem született az első házasságomból.Közös gyermekünk nincsen a második házasságunkból. Sajnos én a gyerekemmel nem tartom a kapcsolatot 20 éve már, a faceról is letiltott. Ennek ellenére szeretném ha az én 1/2 részem az egyenlő arányban örökölnék a gyerekek. Csak hogy ezt a feleségem gyerekei sérelmezik, mondván nem jó ez az ötlet, mert a kapcsolat megszűnt köztem, és a gyerekem között , ezért az én 1/2 részem teljes mértékben őket illetné.Na ezt nem szeretném, mert azért az én gyerekem az az én gyerekem. Ti hogyan látjátok ezt az ügyet? Mi lenne a jó megoldás?
2021. okt. 7. 06:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Nos, a feleséged gyerekeit a világon semmi enm illeti részedről. A törvény szerint a te egyszem gyereked orokol csak utanad. Mondjuk faxa, a gyerekeddel nem beszelsz, a masik harom meg mar az oroksegre pályázik....
2021. okt. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én olyanra hagynám helyettük, aki megérdemli, egyik se kapna egy centet se! OK, rossz a viszony, mert nem tudta feldolgozni, hogy új család lettetek. De milyen jogon szólnak bele az öröklésbe a többiek? Vagy a sajátomnak menne minden vagy valaki kívülállónak!
2021. okt. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 L.. István ***** válasza:
94%
Semmit nem kell tenned, a gyereked akkor is örököl. Azokra a kölykökre meg nem hagynék semmit, ha ilyen kötsögök, hogy már a halálodon jár az eszük.
2021. okt. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Egyrészről érhető és jogos az igényed. Másrészről ha belegondolsz, nagyon megnehezíted ezzel a többiek életét, nem lehet majd a házat felújítani, eladni, mert mindenhez kell egy olyan ember hozzájárulása is, aki ki tudja, hol van a nagyvilágban. Ha meg sikerülne őt kivásárolni, az megint konfliktus és felesleges macera.


Mondjuk az is benne van a pakliban, hogy ő meg azt mondja, nem kell tőled semmi.


Kérdésre konkrétan: mindenképp keress meg egy ügyvédet, végrendelet kell, ha azt akarod, hogy mindenki örököljön. Mert jog szerint a feleséged gyerekei nem fognak, ha nincsenek a nevedre véve.

De én a nyolcad házrész helyett pénzt vagy ingóságot íratnék a gyerekedre (pl kocsi, ha van, és/vagy más nagyobb értékű dolog).

És lenne egy záradék arra az esetre, hogy mi van, ha visszautasítja.

2021. okt. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Itt az a kérdés, melyikőtök hal meg előbb. Mivel a legújabb szabályok szerint a túlélő házastárs egy gyereknyi részt örököl, ha te halsz meg előbb, akkor a vagyonod felét a gyereked örökli, a felét a mostani feleséged. Miután ő is meghal, az ő része a gyerekeire száll.

Ha a feleséged hal meg előbb, te az ő vagyonából egynegyednyi részt örökölsz (a többi a 3 gyerekéé). Ez az egynegyed lesz majd a te halálod után a gyerekedé.

Ha ezt nem szeretnétek, ügyvédnél lehet olyan szerződést kötni, amivel a házastársat gyakorlatilag kizárod az örökségből, és akkor a gyerekedre száll minden. Csúnyán hangzik, de ilyen esetekben teljesen érthető, nekem is több ismerősöm meglépte.

2021. okt. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Jogilag - egyéb rendelkezés hiányában - a vagyonod felét a gyereked örökli, a másik felét a feleséged, és halála után az ö gyerekei. Amelyik ingatlanban közösen éltek, abból a feleség nem örököl semmit, viszont holtáig artó haszonélvezeti joga lesz rá, azaz kizárólag ö dönti el, ki élhet ott, még a tulajdonosnak is meg tudja tiltani.
2021. okt. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Végrendelkezz.
2021. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

#5: A közösen lakott ingatlanból nem örököl a házastárs egy gyermekrésznyit, ellenben holtig tartó haszonélvezete lesz az egész ingatlanra, özvegyi jogon.

A feleséged gyerekei elég ocsmány módon viselkednek, semmiképpen nem hagynék rájuk semmit. Egyszerűen nem érdemlik meg, amikor már életedben az örökségre ácsingóznak.

A saját gyerekedről nem tudnék korrekt véleményt mondani, mert az azért nem derült ki, hogy kinek a hibájából nem tartottátok a kapcsolatot és miért tiltott le. Lehet, hogy te sem voltál patyolattiszta ebben az ügyben...

2021. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Minden képen végrendeletet fogok íratni közjegyzővel, De a feleségem gyerekei már ebbe is bele avatkoznak, hogy az én gyerekemet tagadjam ki az örökségből, és csak a feleségem gyerekeire hagyjam a teljes örökségemet. Én azt mondta, ezt én fogom eldönteni, a gyerekem örökségén felül, azt szeretném örökösnek, aki gondomat viseli a halálomig. Ebből van harakiri most a családban. Sajnos az egyetlen családomat az anyja tudta ellenem fordítani, mert vele maradt, én meg az ország másik részén éltem. D a meg ítélt gyerektartást minden alkalommal megfizettem, sőt még azon felül is ruhákat, stb vásároltam a családomnak. amikor elváltam első feleségemtől, öt éves volt, a családom. Én munkanélküli voltam évekig, majd rokkantsági ellátott lettem, a kevés rokkantságimból, és a költséges hosszú utazás miatt nem tudtam látogatni családomat. Amikor meg elmentem az anyja azt mondta elköltözött a családod, érted takarodj. Hát röviden ez a helyzet. Nagyon sokszor ismerősnek jelöltem be a Facen, de nem reagált semmit.
2021. okt. 7. 07:58
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell végrendelet. A gyereked örököl, a feleséged gyerekei nem.
2021. okt. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!