Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 napos elállási jog hogy...

14 napos elállási jog hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyik közösségi oldalon vettem egy adószámos kisvállalkozótol egy elég drága gépet, amit személyesen vettem át. 1 hétig működött, most teljesen megadta magát, pedig állítólag frissen javított termék volt, ami kiválóan működik. Ez így is volt egy hétig.


Az ember teljesen elzárkózik, az üzeneteimre is alig reagál.


Mi ilyenkor a teendő? Ügyvéd?


Köszönöm, ha valaki tud segíteni.


2022. febr. 17. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Nem kizárt, hogy ügyvéd felkérésére kerül a sor. Lakóhelyileg illetékes jogi segítségnyújtó osztályon én elégedett voltam a jogászok munkájával.


Esetleg az adószám alapján a NAV-nál is lehet érdeklődni, mit lehetne tenni?

2022. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Felkerestem az ügyvédet, azt mondta ír egy fizetési meghagyást.


Még nem csináltam ilyet, ha a NAV-ot felhívom, ott fognak tudni nekem segíteni?

2022. febr. 18. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:

A NAV-ot csak akkor kell belekeverni, ha feltételezhető, hogy nem fizetett adót az illető. Más esetben őket nem érdekli. De akkor is csak megbüntetik, a vásárlást nem fogják visszacsinálni.

Ha konkrétan megtörtént a megállapodás a neten, akkor jogos a 14 nap. Ha csak beszéltetek, és átvétel előtt részletesen szemrevételezted a gépet, meg ki is próbáltad, akkor már nem biztos, hogy jár. Akkor csak a kellékszavatosság esetén kell javítania a dolgot.

Az ügyvéd előtt még lehetett volna békéltető testülethez fordulni. Lassabb, meg kötelezni ők se tudnak senkit semmire, viszont ingyenes, és nyilvánvaló esetben ők is meg tudják győzni a másik felet, mint egy ügyvéd.

[link]

2022. febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!