Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A volt párom, rólam készült...

A volt párom, rólam készült pucér fotókat küld privát üzenetben az ismerőseimnek kamu profilról fb-on. A képek a tudtomon kívül készültek valami rejtett kamerával még a kapcsolatunk alatt. Milyen jogi lépést tehetek?

Figyelt kérdés
Annak érdekében hogy abba hagyja? A rendőrség ki tudja deríteni, hogy ő tette ha már törölte magát?

2022. máj. 5. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ezt beszívtad. Nem nagyon fog a rendőrség foglalkozni vele.
2022. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Ip cím alapján megtalálják. Én úgy tudom
2022. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Feljelentés.Simán megtalálják,ha elég hülye az internetes rejtőzködés terén.
2022. máj. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Feljelentés, de mielőbb! Mert van a feljelentésnek elévülési ideje. És menj ügyvéddel, szerintem ő jobban meg tudja tenni a feljelentést, és komolyabban foglalkoznak vele.
2022. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Jogi lépésekkel kapcsolatban mindenképp ügyvédtől kérj tanácsot, ne ismeretlenektől egy anonim fórumon!


A rendőrség kézenfekvő, ingyen is van, próbáld meg, de sajnos egyáltalán nem biztos, hogy lesz bármi eredménye, vagy hogy önmagában elég lesz.


Fontos kérdés, hogy tudod-e bizonyítani, hogy tényleg megtette, tényleg ő tette, sőt még az is kérdéses és bizonyítandó lehet, hogy tényleg te vagy a felvételeken, mert ez nem biztos, hogy mindenki számára olyan egyértelmű, mint számodra - sőt akár te is tévedhetsz benne. Szóval jogilag összetettebb a dolog. Mindenképp jogásszal érdemes róla egyeztetni.

2022. máj. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Tehát ügyvéddel kell tenni a feljelentést.

Első körben ismeretlen tettes ellen, de megjegyezve, hogy ezeket a fotókat kiknek volt lehetősége készíteni rólad. Ők lesznek az elsőszámú gyanúsítottak az ügyben.


Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, v. más magánéletébe, ill. mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon,őt rendszeresen/tartósan háborgatja,ha súlyosabb bcs. nem valósul meg,vétség:1 év


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,

3 év.


Szerintem itt még fennáll más bcs stb. is, és ha bebizonyosodik, hogy ő volt, akkor polgári perben is kérhetsz tőle sérelmi díjat, ill. állhatja a perköltséget, csak hogy érezze a törődést.

2022. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat! Én nem tudom bizonyítani, hogy ő tette. Esetleg egy rendőrségi nyomozás deríthetné ki az ip címet de ismerem és tudom hogy van olyan rafkós, hogy vegyen erre a célra egy olcsó használt telefont és mondjuk egy bevásárlóközpont nyílt wifi hálózatához kapcsolódva tegye meg mindezt. Ettől tartok, hogy emiatt hiába nyomoznak... Csak magamat égetném a képeim mutogatásával a rendőrségen meg az ügyvédnél.
2022. máj. 6. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem égetnéd magadat, másfelől meg ha meg se teszed a feljelentést, akkor büntetlenül megússza, és ki tudja, mi lesz a következő lépése, ill. milye van még rólad, és hol közli, ill. másokkal is megteheti.


A képeket meg egyáltalán nem kell mutogatnod a feljelentéskor, ennyi: ismeretlen tettes ellen feljelentést teszel, mert meztelen képeket terjeszt ismerőseid, azaz .................... körében XY hamis Facebook-profilról, amivel ilyen és ilyen bűncselekmények és sérelmek valósulnak meg. Ezt az ügyvéd megfogalmazza tisztességgel.

Ekkor megindul a nyomozás. Ehhez nem kell képeket mustrálgatni. Se neked nem kell mutogatnod, hogy nézd, milyenek a melleim ezen a képen...

Arról szó eshet, hogy hol, mikor milyen körülmények között fotózhatták, ill. ott ki volt jelen.


Aztán meg ha annyira rafkós volt a gyerek, akkor x idő múlva kapsz egy értesítést, hogy eredmény hiányában lezárják a nyomozást, de ezt akkor is meg kell tenned szerintem. Ja, és olcsó, használt telefonba is kell sim-kártya, ami szintén személy(i)hez kötött. És lehet, hogy túlbecsülöd, ill. csak a szégyen beszél belőled, stb. de egyáltalán nem neked kell szégyenkezned ebben a helyzetben, hanem neki kéne, de most még nem tud. Majd akkor, ha lefülelik, és felelősségre vonják.

2022. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!