Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bírósági végrehajtás ideje...

Ha bírósági végrehajtás ideje alatt hajléktalanná válok, mert kiíratkozok a lakcímemről és már semmi nincs a nevemen akkor is folytathatják az eljárást(->bőv.)?

Figyelt kérdés
Tehát bemehetnek e a korábbi lakhejemre ahonnan kiíratkoztam, hogy elvigyenek dolgokat? Vagy a kiíratkozás után a törvény ezt nem engedi? Az öt éves elévülési idő megszakításának számít az ha mondjuk 3 év után a végrehajtó utána néz, hogy még hajléktalan vagyok e, tehát van e lakcímem egy bizonyos idő után azóta, hogy hajléktalanná váltam? Tehát végrehajtási cselekménynek számít e az, hogy utána néz a végrehajtó annak, hogy van e lakcímem? Ez azért érdekel mert úgy tudom ha öt év alatt nincs végrehajtási cselekmény az adósság behajthatósága elévül.
2022. jún. 18. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kijelentkezel, még hajléktalan nem leszel, de rosszhiszemű igen. Minden olyan tett, ami a kárenyhítés ellen irányul, büntetendő. Csak rontasz a dolgon.
2022. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért ne lennék hajléktalan ha kijentkezés után regisztrálom magam hajléktalanként? Azt meg hogy bizonyítja bárki is, hogy rosszhiszeműség miatt íratkoztam ki és regisztráltam magam hajléktalanként? Mivel ijenkor megtörténhet nyilván, hogy a tulaj rak ki mert nem tűr meg tovább nehogy az ő dolgait lefoglalja a végrehajtó.
2022. jún. 18. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt le szokták ellenőrizni, nem hülyék.
2022. jún. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hgwell ***** válasza:
100%
Kárenyhítés ellen irányul ha végrehajtás van tulajdonrészre és a jogosult holttá nyílvánítást indít az adós felé?
2022. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy hajléktalan vagy, ingóságaid lehetnek. Az ténykérdés, nem jogi bűvészkedésen múlik.

Emellett pedig rosszhiszemű is vagy, és meg is bírságolnak még minden mellett.

2022. jún. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tehát végrehajtási cselekménynek számít e az, hogy utána néz a végrehajtó annak, hogy van e lakcímem?"


Minden végrehajtási cselekménynek számít, ami arra irányul, hogy a tartozást be tudják hajtani. Tehát az is, hogy Téged és az ingóságaidat kutatják az által, hogy éppen hol tartózkodsz valójában.


Tehát emiatt nem szükséges trükközni, mert lényegtelen, hogy hova vagy bejelentve. Ha a bejelentett címeden nem találnak, akkor lakcímkutatást rendelhetnek el -> rendőrséggel kerestetnek. Ha egy olyan címen találnak meg a rendőrök, ahova nem vagy bejelentve, attól még helyszíni eljárást le tud folytatni ott is a végrehajtó.


Ha ez egy hajléktalanszálló, vagy egy disznóól egy ingatlan végében, akkor az. Ott folytatják le az eljárást.

2022. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!