Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki a Szerencsejáték Zrt....

Aki a Szerencsejáték Zrt. alkalmazásában áll nem vehet részt sportfogadásban illetve nem vehet sorsejegyet?

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 11:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Miért nekem kellene mindent megmagyarázni? Volt a kérdés, hogy hogyan nyúlhatnak bele, én kitaláltam pár lehetséges dolgot, ennyi.

A válasz még mindig ugyanaz, hogy azért nem vehetnek részt, hogy a csalás gyanúját is elkerüljék.

2022. dec. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
21: De ez az, hogy a zömük nem igazán lehetséges. 😀
2022. dec. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Sőt, ha jól tudom, a közvetlen családtagok sem játszhatnak. Tehát ha mondjuk az öcséd elmegy a Zrt-hez tippmesternek, akkor te még egy nyamvadt Puttót sem adhatsz fel hivatalosan.


Hogy mi benne az ésszerűség? A család megakadályozása. Hogy ez túlzó, kirekesztő, és egyébként nagyon könnyen megkerülhető? Igen. Mondjuk a TippmixPro-t bukja így, de ugyanarra a meccsre Unibeten (vagy még sok más fogadóirodában) simán fogadhat. Offline pedig ne gondold, hogy majd azt nézik állandóan, hogy bemegy-e egy mixet feladni. Ráadásul pl. a posta-boltok nem is a Szerencsejáték Zrt. alá tartoznak, ha vannak is ott biztonsági kamerák, ahhoz a Zrt-nek nincs hozzáférési joguk. (Csak a rendőrségnek, bűncselekmény esetén, de ez nem bűncselekmény, hanem a kötelmi jog megsértése, ami a Ptk. hatálya alá tartozik.) Ha pedig nagyobbat nyer? Elég egy bizalmas jóbarát. Hogy mást ne mondjak: ha tegyük fel egy jó barátom, vagy mondjuk akár a barátnőm (hiszen még jogilag nem családtag) a Zrt-nél dolgozna, még csak fel sem kellene adnia személyesen a mixeket, feladnám neki, ha meg nyerne valami nagyot, kiutalnák nekem, én meg tovább neki. Persze, ez esetben azért tisztesség és bizalom kell.

2022. dec. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#12 "Jó de hogy befolyásolja?"

Azért nem lehetetlen mondjuk a lottósorsoló gépet manipulálni. Vagy ha tippmesteri pozícióban van, akkor "véletlenül" kicsit torzítani az ODDSokon.

Nyilván ezek valószínűsége azért kicsi, de ők mindent ki szeretnének zárni.

Bár tény, hogy vannak olyan alkalmazottak, akik ha akarnának, sem tudnának csalni. Mondjuk a lottózóban az eladó legfeljebb az ügyfelet átverve tudna csalni, ami egyrészt: csalás bármilyen munkakörben előfordulhat, másrészt: független attól, hogy ő mondjuk tippmixel-e.

2022. dec. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"De a lottósorsolást hogyan lehetséges? Erre szeretnék egy példát."

Kézi sorsolásnál volt egy legenda a behűtött számgolyókról. Nem tudom, hogy valóban megtörtént-e, vagy tényleg csak mendemonda volt-e, de elméletileg lehetséges. Bár megnehezíti a dolgot, hogy a számhúzót is olyankor be kell avatni.

Gépi sorsolásnál pedig lehet manipulálni a golyók fizikájával. Nem lehet így 100%-os nyerési esélyt elérni, de jócskán meg lehet vele növelni az esélyeidet. Átlagosan ha valaki minden héten felad egy szelvényt, akkor évente kb. kétszer nyer. Jellemzően kisebb összeget. Ha neki sikerül elérni, hogy ne kétszer nyerjen, hanem mondjuk tízszer, és ne csak párszáz forintokat, akkor máris pozitívan jön ki. És ha ilyen módon az egy szelvényre vetített várható nyereménye több, mint a szelvény ára, akkor csak annyit kell tennie, hogy jópár szelvényt felad azonos, vagy közel azonos számokkal, amik mindegyikét, vagy legalább 3-4-et megmókolt közülük.

Fizikailag a sorsolás egy kaotikus rendszer, nem lehet a pontos kimenetelt meghatározni. De bizonyos ráhatásokkal az egyes kimenetelek valószínűségét lehetséges befolyásolni.

Kicsit más téma, de olyan ez, mint a szabálytalan dobókocka. Kicsit a súlyeloszlása a hatos felé nagyobb. Így sem fogsz mindig hatost dobni, de mondjuk nem 1/6 a valószínűsége, hanem 1/3.

2022. dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Amit mondjuk nem értek, hogy miért nem használnak minden lottónál kettécsavarható golyókat, amiknek a belsejében van a szám, ergo csak a húzás után látható?"

Mert gépi sorsolásnál semmi értelme nem lenne. Ráadásul ha látható a szám, akkor eleve nehezebb csalni, hiszen vizuálisan is ellenőrizhető, hogy megvan-e minden szám.

2022. dec. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!