Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Már eggy ideje együttélek...

Már eggy ideje együttélek barátnőmmel, neki van sok személyi kölcsön tartozása sajnos fizetni nem tudja, már végrehajtás alatt van, bejelentkezhet e barátnőm az ingatlanomba lakcímként? A végrehajtó tehet e rá valami tartozást az ingatlanomra?

Figyelt kérdés
Barátnőm nevén semmi nincs.
2022. dec. 9. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Bejelentkezhet

Nem fog történni semmi

2022. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
4%
Nyolc év után derült ki hogy a barátnőmnek van egy ingatlan a néven. Addig én fizettem mindent. Többet én nővel nem leszek kapcsolatban. Neked se kellene.
2022. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mehet oda végrehajtani, és nehéz bizonygatni, kié is az, amit az ingatlanban talál...
2022. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

"Nem fog történni semmi"



Max. az ingosagok kisetalnak az ajton a vegrehajto bacsi altal :)



38F incel

2022. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos zaklatni fognak a vegrehajtok. A párom anyja hozzank van gejelentve lakcimmel (de nem itt lakik) es sajnos tobb alkalommal is jartak nalunk vegrehajtok.

Minden alkalommal elmentek, miutan meggyozodtek arrol, hogy nem itt lakik, de eleg kellemetlen

2022. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hármas jót ír, félig.

Valóban, a végrehajtó ingóságra is végrehajthat, de annak bizonyítása, hogy a lakhandiban talált nagyképernyős, fullextrás, méregdrága, gyémántberakásos morzsa-porszívó etelkáé és nem benőé, már az övé.

2022. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

“ Nyolc év után derült ki hogy a barátnőmnek van egy ingatlan a néven. Addig én fizettem mindent. Többet én nővel nem leszek kapcsolatban. Neked se kellene.”


Szia fiúka!

37/F

2022. dec. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, ha jönnek is nemtudnak semmit ki vinni mert minden az enyém.
2022. dec. 9. 13:36
 9/10 anonim ***** válasza:

"A végrehajtó tehet e rá valami tartozást az ingatlanomra?"


Nem foglalhatja le az ingatlant, mivel a tartozás nem a tied, hanem olyané, akinek nincs tulajdonjoga az ingatlanban. Tehát az ingatlan nincs veszélyben a barátnő tartozása miatt.


Viszont a végrehajtó ingóságfoglalás céljával felkeresheti a hozzád bejelentkezett barátnőt az ingatlanodban. Nyilván ha azt nyilatkozod, hogy ez a Te ingatlanod és benne minden ingóság a Tied, kivéve a barátnőd személyes tárgyai, akkor a végrehajtó nem fog ott olyan ingóságot lefoglalni, ami a Tied.


"ha jönnek is nemtudnak semmit ki vinni "

Nem visznek ki semmit. Ha foglalnak is, az gyakorlatilag annyit jelent, hogy jegyzőkönyvben összeírják a lefoglalt vagyontárgyakat. Ezt hívják zár alá vételnek. Ennek annyi következménye lehet, hogy ha eladnátok, vagy más módon kivonnátok a végrehajtás alól a lefoglalt vagyontárgyakat, azzal zártörést követtek el, ami a Btk. szerint bűncselekmény.

Ott hagyják a lefoglalt ingóságokat, állagára kötelesek vagytok vigyázni, és rendeltetésszerűen tovább használhatjátok. Ha semmi másból nem térülne meg a tartozás rövid időn belül, akkor szokták az ingóságokra az árverést kiírni. Még az előtt beszállítják vagy beszállíttatják azokat, hogy értékesíteni tudják.

2022. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"van sok személyi kölcsön tartozása sajnos fizetni nem tudja, már végrehajtás alatt van"

Pont most kéne hozzád bejelentkeznie? Én nem engedném. Eddig is volt lakcíme.

2022. dec. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!