Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha végrehajtás folyik ellenem...

Ha végrehajtás folyik ellenem és a barátnőmnél vagyok bejelentkezve lakcímen. Vihetnek valamit el?

Figyelt kérdés
minden az övé csak az ágy és a ruháim az enyém.a fizetésemet kézbe kapom.nincs bankszámlám. mit tudnak elvenni tőlem?
2013. jan. 24. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mindent amivel a barátnőd nem tudja igazolni hogy az övé.
2013. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy a fizetésed kézbe kapod egy dolog - ha nem feketén vagy alkalmazva akkor úgyis kötelezhető a munkaadó, hogy visszatartsa a fizetésed egy részét és átutalja a végrehajtónak!
2013. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

semmit nem vihetnek el, ha a barátnőd állítja, hogy minden az övé, még igazolnia sem kell, elég a bemondás, és a végrehajtó erről jegyzőkönyvet vesz fel.

de amúgy mondhatja azt is, hogy ott se laksz, csak be vagy jelentkezve, hogy legyen állandó lakcímed, vagy mondhatja azt is, hogy már elköltöztél, és a lakcímed nem ismert előtte, stb... lényeg az, hogy be se kell engedje a vh-t, már az ajtóban mondja meg, hogy nem laksz ott.


ha nincs semmid, se bankszámlád, se ingatlanod, vagy autód, ami a neveden lenne, akkor gyakorlatilag semmit nem nyúlhat tőled a vh.

2013. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ja igen, ha nem engedi be a barátnőd, akkor az ajtó előtt készít egy gyors feljegyzést, ami alapján majd későnn jkv-t kapsz a lakcímedre postán, és az lesz benne, hogy a bejelentett lakcímeden életvitelszerűen nem tartózkodsz, a végrehajtás eredményre nem vezetett, és ha már felgöngyölte a jövedelmi, banki, és vagyoni helyzetedet, és semmit nem talált - feltételezem, hogy a munkahelyeden NEM vagy bejelentve -, akkor az lesz a jkv végén, hogy "a végrehajtás szünetel".


ez annyit jelent, hogy félreteszi, és ha csak nem kap valami fülest valahonnan, hogy örököltél, autót vettél, bankszámlát nyitottál, akkor elvileg négy és fél évig nem csinál vele semmit, és miután öt év az évülés, előtte majd időben le fog futtatni egy átfogó keresést, hogy történt-e változás a vagyoni státuszodban, stb...

2013. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as 4-es! Úgy látom tájékozott vagy ilyen ügyekben. Jól veszem ki a szavaidból,hogy akár egy több milliós tartozás is elévülhet 5 év sikertelen végrehajtási időszak után? Ez onnantól számolódik,hogy a bank felmondja a hitelszerződést és átadja egy behajtócégnek az ügyet? Köszi!
2013. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"de amúgy mondhatja azt is, hogy ott se laksz, csak be vagy jelentkezve, hogy legyen állandó lakcímed, vagy mondhatja azt is, hogy már elköltöztél, és a lakcímed nem ismert előtte, stb."

Egyrészt ekkor nem köthetnek bele olyanba,hogy akkor jelentessem ki és majd visszajön ellenőrizni vagy ilyesmi?

Másrészt pedig olyat nem szoktak csinálni,hogy mondjuk megkérdezik az egyik szomszédot,hogy szokta-e látni az adóst?

Nekem ez így olyan egyszerűnek tűnik,tekintve az ügy súlyosságát és azt,amilyen a végrehajtók viselkedése szokott lenni. Köszi!

2013. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kedves utolsó kérdező, bocsánatod kérem, nem vettem észre a kérdéseid csak most, nem tudom, van-e még értelme válaszolnom, talán már túl vagy a nehezén a dolgoknak.... személyes tapasztalataimat osztottam meg, sajnos én is érintettje voltam egy ilyen ügynek (kezeskedtem valakiért, akiért nem kellett volna) de szerencsére már túl vagyok rajta; priviben válaszoltam a kérdéseidre, itt csak annyit még, hogy egyszerűnek tűnik, mégis így működik, a vh nem köt bele abba, hogy miért van "papíron" bejelentkezve oda bárki, mert meglehetősen gyakori, hogy többen is be vannak jelentkezve egy ingatlanba olyanok, akik életvitelszerűen nem tartózkodnak ott.

mondjuk, célszerű azért praktikusan kijelentkezni, és sehová sem bejelentkezni - ennek nincsen technikai akadálya, semmilyen gyakorlati kellemetlenséggel nem jár, és ha nincs bejelentett lakóhely, úgy végrehajtani sem tud sehol a vh, nem is szokott ilyen szélmalomharcba kezdeni, mert egyszerűen nem éri meg neki, ha látja, hogy az adósság behajthatatlan, és csak a költségei növekednek, amely költségeket ugyancsak az életben nem fog tudni érvényesíteni...

2014. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ma már millomosok milliárdosok is mindekire ráiratnak minden hogy hogy beütt a krakk és jön végrehjtó akkor semmilyük sincs.Ezek az ilyenek re vadásznak ahonnan feltehetőleg van mit lefoglalni ,nem az olyanokra akiknek minden értékük egy "ágyasztaltv"ne hüjéskedjetek már. Nevetséges.Szerinted mihezkezdene a végrehajtó a szürkék tömegével a magunkfajta csóró földi halandókkal azokkal akiknek valóban nincs semmilyük,hagyjuk már .Elviszi az ötezer forintos tv-t? vagy a két ezer forintos rádiót? Netán az ötezer forintot érő számitógépet vagy biciklit ? Na és legközellebb mit viszel ha már előszőleg elvitte a "NAGY KINCSEKET" (TV rádió szémitógép bicikli ) Hagyjuk már ;-Đ Ez egy vicc ..Magunkfajta munkásparasztokhoz ezek ki se jönnek .Megvizsgálják az illetót kicsoda micsoda egyszerű melős vagy vmi szerecsétlen évek óta vegetáló munkanélküli szted mit visznek el tőle.Többséghez kimennének meglátnák hogy él inkább vinnének neki ...
2017. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ha be vagyok jelentkezve egy bérleménybe, de nincs semmilyen vagyonom az ingóságok az édesanyám nevén vannak, be jöhet e a vh úgy, hogy nem vagyok itthon és elviheti e az ingóságokat?Magyarul feltörheti e az ajtót? Vagy erről tájékoztassam őket levélben?Köszönöm a válaszokat.

2017. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fel nem törheti a lakásodat.Mégha az atyaisten is az.Ilyet nem tehet.Azaz gyakolratilag megteheti de azért nyilván felelősségre lesz vonva, ezért ennek tudatában valószinűleg nem is fogja megtenni mivel ez magánlaksértés.Ilyenért fel lesz jelentve és el lesz itélve magánterületre való jogtalan behatolásért ,legyen az bárki.
2017. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!