Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Romániában mit jelent a 4-8...

Romániában mit jelent a 4-8 évig terjedő szabadságvesztés?

Figyelt kérdés

A férjem szombaton egy romániai sporteseményen vett részt nézőként, és ott verekedésbe keveredett egy helyi fogyatékossal. Letartóztatták és az éjszakát a rendőrségen töltötte, jelen pillanatban is ott van fogvatartva. Ügyvédünk még nincs, csak egy tolmácsot szereztek, és azt mondja, hogy garázdasággal és súlyos testisértéssel vádolják, amiért 4-től 8 évig terjedő szabadságvesztést kaphat. A másik férfit mentők szállították el, de eszméleténél volt, és a férjem nem tudhatta, hogy fogyatékos.

Van rá mód, hogy legalább hazajöhessen, és magyar bíróságon történjen a tárgyalás, vagy, hogy ejtsék az ügyet? Ugye nem kell börtönbe vonulnia, és főleg nem romániában? Nagyon meg vagyok ijedve, semmit nem aludtam az éjszaka.



2023. febr. 19. 05:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne magyar bíróságon egy tárgyalás? Romániában történt az eset. Szerintem egy ottani ügyvédet kell fogadni, csak ő tud a továbbiakban segíteni.
2023. febr. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgárok vagyunk, akkor nem a magyar törvények szerint kellene eljárni? Sem én, sem pedig a férjem nem beszélünk románul és nem ismerhetjük a román törvényeket.
2023. febr. 19. 05:31
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem, a tárgyalás a bűncselekmény helyszíne alapján megy. A külföldi antifák is Magyarországon vannak letartóztatva, és itt lesznek felelősségre vonva.
2023. febr. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
67%

Van elég baj a fejeteken, úgyhogy jól figyelj, mert sokkal kedvesebben fogalmazok, mint általában szoktam:

A világ bármely pontján követsz el törvényszegést, azt a helyi büntetőjog szerint fogják szankcionálni. A kutyát nem érdekli, ha a férjed egy szadista buckalakó és odahaza normális dolog beteg embereket összeverni. Ha olyan helyen történik a eset, ahol ez törvénybe ütközik, akkor a hely törvényei szerint járnak el, és helyi bíróságon tárgyalják.

2023. febr. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keressetek egy romániai, de magyarul is beszélő ügyvédet.
2023. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A lakáshitelt is alig tudjuk fizetni, nem telik most ügyvédre. Ráadásul az eset Konstancán történt, ami az ország túloldala, és nem hiszem, hogy arrafelé túl sok magyarul beszélő ügyvéd lenne. Erdélyből pedig gondolom sokba kerülne az ügyvédet fuvaroztatni több száz kilométerre. Egyáltalán nem beszél ott senki magyarul
2023. febr. 19. 10:10
 7/12 A kérdező kommentje:
A magyar konzulátus nem tudna segíteni?
2023. febr. 19. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

#6 „...nem telik most ügyvédre”


Saccra 4 év a dutyiban és az emmiatti jövedelemkiesés többe lenne mint az esetleges ügyvédi munkadíj...

2023. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Hallottál már a kirendelésről? Ha nincs pénzetek ügyvédre, rendelnek ki neki, melynek költségeit az állam álja
2023. febr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A világ végre utazni van pénz, ügyvédre meg nincs? Érdekes...
2023. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!