Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az előfizetéses számlámra...

Az előfizetéses számlámra ismeretlen személy tévesen utalt nagyobb összeget két részletben, emiatt túlfizetés van a számlán. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A szolgálatót hívtam, ők látták az utalás részleteit és azt javasolták, hogy minden hónapban ettől az összegtől függetlenül utaljam el én is az aktuális számla összegét.A tévés utalást több mint két hónapja senki sem keresi. Nekem viszont körülményesebb igy a számla rendezése. A Szolgáltató többet nem tud tenni. A másik probléma, abban az esetben ha szolgálatót váltok és megszüntetem az előfizetést akkor valószínűleg a túlfizetés összegét nekem utalná a Szolgáltató, viszont nem szeretnék ebből problémát.

2023. febr. 21. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták te is fizesd amit kell. Ha észleli az aki tévesen utalta el a pénzt akkor a bankjánál kérheti az átutalás visszavonását és akkor a pénz hiányozni fog a számládról.

Ha egy év múlva is ott lesz a többlet majd akkor intézd a szolgáltatóval hogy tekintsék befizetésnek!

Amúgy nem lehet hogy valaki kifizette a számládat? Szándékosan, mondjuk családtag?

2023. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elrontották pl az ügyfélszámot, így ment neked az utalás. Erre rövid időn belül ők is rá fognak jönni, ha látják, hogy hiányt mutat a számlájuk, és ellenőrzik az utalásokat.

Én is jártam így korábban, hogy rossz kódra ment a befizetés, felhívtam őket, jeleztem a hibát, és ők átkönyvelték.

2023. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt a túlfizetés 800ezer Ft,és előfizetéses telefonszámla, tehát nem az én saját bankszámlámra hanem a szolgálató számláján keresztül utaltak. Senki sem keresi, pedig már többször telefonáltam.
2023. febr. 21. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A szolgáltató nem tudja visszaküldeni oda a pénzt, ahonnan jött?
2023. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy nem tudja, csak a tévesen utaló bankja visszahívja
2023. febr. 21. 16:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ez amolyan montipájtonos magyarázat...

Ha jól tudom a számládon keletkező túlfizetésről jogod van rendelkezni és a szolgáltatónak kutyakötelessége foglalkozni a panaszoddal. Olyan nincs hogy egy befizetésről/utalásról nem tudják megmondani hogy kitől jött :-D

De akár be is fenyítheted őket hogy ezt a túlfizetést jelezni fogod a számlavezető bankjuk felé mint "gyanús" pénzmozgást és ugye a bankokat törvény kötelezi az ilyen jellegű bejelentések komolyan vételére.

2023. febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!