Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendeltem Marketplacen magánsz...

Rendeltem Marketplacen magánszemélytől egy cipőt 40ezerFt-ért.Eredetiként hirdette, miután megérkezett kiderült, hogy majdnem eredeti árért vettem egy hamisítványt.Az eladó állítása szerint ő nem tudott róla, hogy hamisítvány.Jogilag mi a teendő?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni van e mód visszakapni a pénzemet, ugyanis eredetit szerettem volna vásárolni.

Ér e valamit a feljelentés?



2023. ápr. 20. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megpróbálni, de a pénzedet vélhetően nem fogod visszakapni, ha kötelezik is rá, Ő pedig megígéri a bíróság előtt, hogy kártalanít, akkor sincs rá sok esély, hogy ez valójában meg is fog történni.
2023. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem tudják cáfolni az állitását ugyis megszüntetik.
2023. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Mivel magánszemély ezért nem várható el tőle, hogy tisztában legyen vele, hogy nem eredetit vett, hanem hamisat, szál...
2023. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
#3: Mondjuk ez mindegy, ettől még felelősségre vonható érte. Senkit nem érdekel, hogy tudta-e.
2023. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ekkora összeget nem fizetünk látatlanban csak úgy, mikor jegyzik már meg az emberek? Csak személyes átvétel, vagy ha eredeti kell, akkor irány a bolt.

Én nem sok esélyt látok rá, hogy csak egy forint is visszajusson hozzád.

2023. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Marketplacen minden benne van a pakliban. Nem tudom mit vártál. Mint amikor elmész a kínai piacra és reklamálsz, hogy nem eredeti..
2023. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Honnan tudod, hogy hamisítvány? Mi van ha ő eleve így árulta?
2023. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Mondjuk ez mindegy, ettől még felelősségre vonható érte. Senkit nem érdekel, hogy tudta-e."


Kérlek ne szólj bele olyanba, amihez nem értesz.

2023. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
#8: Az orgazdaságnál se érdekel senkit, hogy szerinted nem tudtad, hogy az ötezerért árult bicikli lopott.
2023. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

9.


Hívd fel a fogyasztóvédelmet, majd elmagyarázzák, mert túl okos vagy.

2023. ápr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!